1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

Singielki też chcą dzieci, więc w sieci dają ogłoszenia. "Zapłodnij mnie, bez kontaktów w przyszłości"

"Preferowana metoda naturalna, bez kontaktów w przyszłości", "Szukam dojrzałego, który zapłodni mnie naturalnie i zniknie" - piszą w sieci kobiety pragnące dziecka. Bo, jak dodają, na inseminację nie mogą już liczyć.

Coraz więcej singielek decyduje się na samotne macierzyństwo. Decydując się na taki krok, muszą jednak liczyć się z krytyką otoczenia. Przeciwnicy takiego pomysłu zazwyczaj podkreślają, że dziecko potrzebuje ojca. Jednak samotnych kobiet to nie zniechęca. Mają świadomość, że na świecie jest wielu ojców, którzy krzywdzą swoje żony i dzieci. Poza tym mnóstwo kobiet wychowuje potomstwo w pojedynkę. To nie tylko rozwódki, ale także kobiety, które zaszły w ciążę z mężczyznami, z którymi nie stworzyły związku.

Zobacz ogłoszenia samotnych kobiet, które marzą o zajściu w ciążę >>>

Inseminacja już nie dla singielek

Dla współczesnych singielek brak partnera nie jest przeszkodą w realizacji marzenia o posiadaniu potomstwa. Ktoś może zapytać: dlaczego takie panie nie decydują się na adopcję? - Bo w naszym kraju adoptowanie dziecka jest trudne nawet dla wielu małżeństw. Łatwiej zajść w ciążę - odpowiadają na forach same zainteresowane.

Każda metoda, dzięki której singielki zachodzą w ciążę, spotyka się z krytyką. Jedną z nich przez wiele lata była inseminacja, czyli bezpośrednie wstrzyknięcie spermy do szyjki macicy. To zabieg, z którego korzysta wiele par, u których pojawia się problem niepłodności. Obecnie cena zabiegu wynosi około 1500 złotych. Jednak od 1 listopada 2015 roku nie mogą korzystać z niego już samotne kobiety. Nowa ustawa o leczeniu niepłodności zakłada, że zarówno in vitro, jak i inseminacja dostępne są tylko dla małżeństw i związków nieformalnych.

Uważamy, że jest to przejaw dyskryminacji i braku równości w dostępie do usług medycznych dla kobiet samotnych. Ustawa powinna być skierowana do wszystkich kobiet bez podziału na małżeństwa, pary czy kobiety samotne.

- powiedziała Krystyna Kacpura, Dyrektorka Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny dla Centrum Płodności Ferti Medica.

Po wejściu ustawy w życie wiele singielek ze zdwojoną siłą zaczęło szukać mężczyzn, którzy ich zapłodnią. Z pomocą przychodzą liczne fora internetowe.

"Chcę być zapłodniona"

Robimydzieci.com to popularne forum, na którym kobiety i mężczyźni wymieniają się ogłoszeniami. Pojawiają się tam posty w stylu "Chcę być zapłodniona", "Szukam zdrowego mężczyzny chętnego do zapłodnienia". Kobiety najczęściej w skrócie opisują swoją sytuację życiową i wymieniają wymogi:

Mam 32 lata, ładna, wysoka, zdrowa, wykształcona. Niestety samotna (trochę z wyboru, trochę wybredna), a czas mija. Chciałabym mieć dziecko. Szukam dawcy - wzrost powyżej 180 cm, zapłodnienie może być metodą naturalną bez opłat.
Szukam kogoś, kto da mi dziecko, a więc fizycznie zapłodni, nie oczekuję niczego więcej. Aczkolwiek możliwa jest wspólna opieka. Nie udał mi się związek, dlatego rozpatruję możliwość samodzielnego wychowywania dziecka.

Panowie oferujący pomoc także chętnie opisują siebie:

Jestem wysoki, normalnej budowy, ciemnowłosy i mam piwne oczy. Pomogę kobiecie zajść w ciążę, jestem płodnym mężczyzną.
33 lata, wykształcenie wyższe; komplet badań, grupa krwi 0Rh+. Metoda dowolna, nie oczekuję wynagrodzenia.

Wielu mężczyzn udzielających się na forach także jest singlami. Pomagając kobietom w podobnej sytuacji, spełniają swoje pragnienie przekazania genów dalej, posiadania potomstwa. Jednak zdarzają się także tacy, którzy mają już żony i dzieci. Tacy panowie szczególnie proszą o dyskrecję.

Egoistyczna zachcianka?

Dlaczego inni często odradzają kobietom samotne macierzyństwo? Zazwyczaj koronnym argumentem jest to, że dziecko nie będzie miało w życiu męskiego wzorca. Poza tym zdaniem wielu osób kobiety powinny najpierw skoncentrować się na poszukiwaniu partnera, ponieważ jeśli komuś nie udało się stworzyć udanego związku, to nie jest także przygotowany do wychowania dziecka.

Jednak singielek takie argumenty zazwyczaj nie zniechęcają, gdyż ich pragnienie posiadania potomstwa jest zbyt duże. Często czują się wręcz zdesperowane i nie przejmują się opiniami otoczenia. - To, że chcę obdarzyć kogoś miłością, jest egoizmem? - pyta jedna z użytkowniczek forum robimydzieci.pl.

Zobacz ogłoszenia samotnych kobiet, które marzą o zajściu w ciążę >>>

"Krytykuje się także kobiety, które nie chcą mieć dzieci"

Czy realizacja marzenia o dziecku przez samotną kobietę może być nazywana egoistyczną zachcianką?

To chyba jednak zbyt surowe oskarżenie. Warto zauważyć, że w naszym kraju równie często krytykuje się kobiety, które nie chcą mieć dzieci

- mówi dr Marta Majorczyk, wykładowca akademicki w Collegium Da Vinci w Poznaniu doradca rodziny z poradni psychologiczno-pedagogicznej przy Uniwersytecie SWPS.

Ekspertka podkreśla, że samotne macierzyństwo to opcja dla kobiet pewnych siebie i przebojowych. Często właśnie przez te cechy osobowości mężczyźni się ich boją. - Innym łatwo jest je krytykować, ale tak naprawdę takim kobietom należy się podziw. Nie jest łatwo wychować dziecko w pojedynkę. Kobieta musi jednocześnie być matką i ojcem - dodaje dr Marta Majorczyk.

Ważny jest kontakt dziecka z mężczyznami

Każde dziecko w pewnym momencie zaczyna zastanawiać się nad tym, skąd się wzięło. Gdy zobaczy, jak wyglądają inne rodziny, zacznie pytać o to, gdzie jest jego tata. - Jeśli kobieta skorzystała z banku spermy, trudno jej będzie to wytłumaczyć, gdy kilkuletnie dziecko zacznie zadawać pytania na temat ojca - mówi dr Marta Majorczyk.

Jednak jeśli kobieta nie boi się takich sytuacji i zdecyduje się na samotne macierzyństwo, zdaniem ekspertki powinna zadbać o to, by dziecko miało w przyszłości częsty kontakt z mężczyznami. Męski element do jego życia może wprowadzić relacja z dziadkiem czy wujkiem. - W takim układzie brak ojca nie powinien mieć negatywnego wpływu na rozwój dziecka - podsumowuje dr Marta Majorczyk.

Więcej o:
Komentarze (349)
Singielki też chcą dzieci, więc w sieci dają ogłoszenia. "Zapłodnij mnie, bez kontaktów w przyszłości"
Zaloguj się
 • p-iotr

  Oceniono 304 razy 260

  Fantastycznie. Wstrzyknij-zniknij. Ale jak się Pani odwidzi za kilka miesięcy/lat i ścignie o alimenty (wbrew pozorom znaleźć kogoś ponownie jest dziecinnie łatwo, potem badania genetyczne i po krzyku), to niejeden delikwent się finansowo nie pozbiera..

 • Pawel Malarecki

  Oceniono 171 razy 153

  no cóż. a później ustalenie ojcostwa poprzez test DNA i alimenty, których nie można się zrzec. duże ryzyko dla potencjalnych "dawców". Warto o tym pamiętać, jako że obowiązek alimentacji jest bezwzględny i żadna umowa z matką dziecka go nie może wyłączyć bo będzie nieważna. Dodatkowo dziecko jest dzieckiem także z punktu widzenia prawa spadkowego o czym powinni pamiętać zwłaszcza "dawcy" już mający rodziny.

 • gwwatch

  Oceniono 297 razy 121

  Pozbawienie dziecka miłości ojca, dokonane z premedytacją, jest czystym bestialstwem i nie ma nic wspólnego z miłością.
  Enuncjacje pani psycholog, że ojca może zastąpić "dziadek", lub "wujek" (może pan woźny!) - żałosne.

 • witoldpolak

  Oceniono 133 razy 99

  Jak zabraknie kasy zawsze singielka może liczyć na alimenty.
  Czy naprawdę są tacy naiwni faceci?

 • trans.sib

  Oceniono 110 razy 82

  "Singielka" to nie jest niezmienna, przyrodzona cecha jak kolor włosów czy wzrost, żeby mówić o dyskryminacji.
  "Szukam dawcy - wzrost powyżej 180 cm" - LOL, to dosyć wyraźnie świadczy o przyczynach niemożności znalezienia partnera.
  A ci zapładniacze, zapewne w 90% erotomani i inni napaleńcy, szukający rozrywki w internecie, niech mają świadomość, że w każdym momencie mogą zostać pozwani o ustalenie ojcostwa i alimenty na dziecko, którego nawet nigdy nie widzieli.

 • Janek Kreska

  Oceniono 144 razy 82

  I tak to jest jak silnej i niezależnej kobiecie przestaje wystarczać kot i wino...
  "Niestety samotna (trochę z wyboru, trochę wybredna), a czas mija."
  A co jak dziecko od nieznanego ojca nie spełni oczekiwań tej wybrednej singielki?
  Za parę lat odda się do adopcji... jak już się znudzi, albo pojawi się nowa moda.

 • mono861007

  Oceniono 161 razy 79

  Cholerne EGOISTKI.Ojca nie zastąpi ani dziadek ani wujek. Dziecko zawsze będzie myślało,marzyło i śniło o ojcu. Zawsze będzie o niego pytało. Z czasem będzie co jeszcze bardziej brakowało niż gdy był o się małym. Z czasem przybiera to problem swoich korzeni. Pojawiają się pytania "Jakby to było?"Kim jestem?"Nawet jeżeli z czasem pojawi się "przybrany tata" który kocha to i tak brakuje taty tego z krwi i kości.Wiem jak to jest,bo jestem dzieckiem bez ojca,mimo iż mama bardzo tego nie chciała i starała się jak mogła bym miała normalne życie i bym kontakt z ojcem miała.Podsumowując PSYCHOLOG "G" WIE A TYM BABOM W "D" SIĘ POPRZEWRACAŁO.NIECH SOBIE LALKI KUPIĄ,SĄ TAKIE IMITUJĄCE PRAWDZIWE DZIECI.

 • Black Swan

  Oceniono 88 razy 74

  " bez kontaktow w przyszlosci"

  Jasne.. Kontaktow faktycznie nie bedzie ale alimenty na potomstwo tak czy siak placic trzeba bedzie... Puknijcie taka desperatke a marnie skonczycie...

 • no_easy_way_out

  Oceniono 91 razy 61

  "Każde dziecko w pewnym momencie zaczyna zastanawiać się nad tym, skąd się wzięło. Gdy zobaczy, jak wyglądają inne rodziny, zacznie pytać o to, gdzie jest jego tata. - Jeśli kobieta skorzystała z banku spermy, trudno jej będzie to wytłumaczyć, gdy kilkuletnie dziecko zacznie zadawać pytania na temat ojca - mówi dr Marta Majorczyk."

  A tam trudno.Po prostu niech uzyje tych samych argumentow, jakich uzywa przed urodzeniem.

  "Mamusiu, a czemu ja nie mam tatusia, jak inni?" - spyta kiedys dziecko.
  Mama odeprze: "Poniewaz jestem silna i niezalezna kobieta. Mezczyzni nie spelniaja moich wymagan. Jako kobieta mam prawo do mojego szczescia. Moje cialo moja sprawa i nic nikomu do tego. Urodzenie Ciebie to moja decyzja, i zaden mezczyzna nie bedzie mi mowil co mi wolno a czego nie".
  I wszystko jasne. Dziecko bardziej badz mniej skolowane, bardziej badz mniej usatysfakcjonowane - ale taka Pani zreazliowala swoje prawa - a to jest przeciez najwazniejsze w tym wszystkim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX