W muzeum kazali karmiącej mamie zakryć pierś. Pokazała zdjęcia, które zamknęły usta wszystkim

Pracownik muzeum zwrócił uwagę kobiecie karmiącej piersią. Zrobił to niezgodnie z prawem i polityką placówki. Młoda mama wyśmiała jego zachowanie w kreatywny sposób.

Kiedy mama rocznego chłopca, podpisująca się na Twitterze nickiem Vaguech era, karmiła piersią na dziedzińcu muzeum Wiktorii i Alberta, podszedł do niej pracownik obsługi i powiedział jej, żeby się zakryła.

"Nanosekunda" wystarczy

Jak twierdzi Vaguechera, jej pierś była widoczna dosłownie przez "nanosekundę", więc reakcja obsługi ją zaskoczyła, tym bardziej, że karmienie piersią w miejscach publicznych jest prawnie dozwolone w Anglii i muzea nie stanowią wyjątku. Do tego zdarzenie miało miejsce 5 sierpnia, podczas trwania Światowego Tygodnia Karmienia Piersią. 

Wizualny komentarz

Mama zdecydowała się pokazać absurd zaistniałej sytuacji, robiąc sobie zdjęcia z rzeźbami przedstawiającymi nagie kobiety oraz podpisując je w ironiczny sposób. Zdjęcie rzeźby mężczyzny trzymającego maskę, kobiety z odsłoniętymi piersiami i chłopca, podpisała:

Przepraszam panią, czy mogłaby pani zakryć piersi podczas karmienia tą maską?

Pod zdjęciem rzeźby przedstawiającej nagą kobietę trzymaną przez mężczyznę, napisała:

- Wyrzucę cię z muzeum za te nagie piersi!- Ale ja jestem zrobiona z marmuru!- A, chyba, że tak. To możesz zostać.

Reakcja pracowników

Tweety mamy polubiło 15 tysięcy osób. Zainteresowały się też nimi... władze muzeum. Dyrektor placówki, Tristram Hunt, napisał komentarz, w którym przeprosił kobietę:

Przepraszamy. Nasza polityka jest jasna, kobiety mogą karmić gdziekolwiek chcą, gdziekolwiek czują się komfortowo i nie powinny być niepokojone.

Rzecznik muzeum również zabrał głos w sprawie mamy:

- Personel otrzymuje regularne szkolenia, żeby zapewnić jak najlepszą opiekę odwiedzającym. Przypomnimy personelowi o tym, jakie jest nasze stanowisko w sprawie karmienia piersią. 

To też może cię zainteresować:

"To niechlujne, nieidealne, śmieszne, ale piękne" - mama o problemach z karmieniem piersią. Nie tylko fizycznych

'Czy możesz przenieść się do łazienki?'. Fotografka pokazała, czego muszą wysłuchiwać karmiące mamy

Kiedy rodzi się najwięcej dzieci? Statystyki zdradzają, który dzień upodobały sobie noworodki

Więcej o: