Firma wycofuje foteliki samochodowe i za darmo wymienia je na nowe. Powód? Względy bezpieczeństwa

Marka Recaro uruchomiła program wymiany fotelików samochodowych na nowe po tym, jak w teście bezpieczeństwa wyszły na jaw ich usterki. Problem dotyczy konkretnej partii modelu Zero.1 i całej serii Optia.

Niemiecki producent fotelików samochodowych dla dzieci postanowił dobrowolnie i za darmo wymienić te z urządzeń, co do których istnieją obawy związane z prawidłowym funkcjonowaniem.

Ostrożności nigdy za wiele

Z komunikatu prasowego marki wynika, że w jednym z testów porównawczych fotelik z serii Optia "oddzielił się od bazy Isofix". Mimo że przeprowadzenie kolejnych prób w ramach wewnętrznych i zewnętrznych testów nie potwierdziło tej usterki, Recaro postanowiło zrezygnować ze sprzedaży tego modelu i poprosić o zwrot fotelików, które już są użytkowane.

Ci, którzy zdecydują się na wymianę, mogą wybierać spośród następujących modeli fotelików: Optiafix, Young Sport Hero lub Monza Nova IS.

W przypadku modelu Recaro Zero.1 sytuacja jest nieco inna i dotyczy tylko jednej konkretnej partii, której numeru marka jednak nie ujawnia. W części z wyprodukowanych fotelików istnieje ryzyko poluzowania pasów, co jest "spowodowane błędem w produkcji elementu do regulacji pasa" i stanowi zagrożenie dla dzieci przewożonych w nich przodem do kierunku jazdy.

Pomoc

Żeby dowiedzieć się, czy przysługuje nam nowy fotelik, trzeba więc sprawdzić numer seryjny posiadanego produktu i skontaktować się z marką przez formularz dostępny na stronie internetowej safety.recaro-cs.com albo telefonicznie pod numerem +49 (0) 9255 77-66. Należy się jednak liczyć z tym, że rozmowa będzie przeprowadzana w języku angielskim lub niemieckim.

Zobacz też:

Bezdzietni: "Masz dzieci? Nie podróżuj"! Co na to rodzice? [WASZE HISTORIE]

Cały świat już wie, że Kim Kardashian wozi dziecko w foteliku źle. Jak jest prawidłowo?

Przedszkolaki mówią o pieniądzach. "Można zarabiać pieniążki, żeby nie było smutno i nudno"

Więcej o: