"Mężczyzna, czyli kto?" - ten filmik obejrzało prawie 600 tysięcy osób. Jego puenta zaskakuje

Opublikowany na profilu Piękno Umysłu filmik, w którym syn pyta ojca o cechy mężczyzny, zaskoczył internautów. Okazało się, że problem Polaków ze związkami partnerskimi, o którym traktuje filmik, dotyka także ich.

"Gdzie ci mężczyźni?" - śpiewała Danuta Rinn i po chwili pesymistycznie odpowiadała sobie "Nie ma, nie ma, nie ma...". Gdyby jednak zadać inne pytanie, pytanie o to, kim jest prawdziwy mężczyzna, mogłoby się okazać, że jest ich wśród nas więcej, niż mogłoby się wydawać. Wszak wszystko zależy od punktu widzenia.

Zaskakująca puenta

Na facebookowym profilu Piękno Umysłu zamieszczono krótki filmik, którego puenta jest zaskakująca. 

Pierwsze ujęcia pokazują małego chłopca, który pyta swojego tatę o to, kim jest prawdziwy mężczyzna. Rodzic przygotowuje dla dziecka wyczerpującą odpowiedź. Chłopiec dowiaduje się, że prawdziwy mężczyzna dba o swoją rodzinę, martwi się o nią, jest odpowiedzialny, dlatego dba o dom. Wypowiedź ojca ilustrowana jest scenkami z codziennego życia. Na filmiku możemy zobaczyć kobietę doglądającą męskiego stroju, inną, pomagającą wybrać dziecku przebranie oraz mamę budzącą dzieci do szkoły. Chłopiec myśli nad słowami ojca. Już wie, jak odpowiedzieć na pytanie o to, kim jest prawdziwy mężczyzna. Prawdziwy mężczyzna to... mama.

"Mam męża i synów, a jestem w domu jedynym mężczyzną"

Dzieci są bystrymi obserwatorami, a ich myślenie ma w sobie uroczą prostotę. Wyciągają wnioski z tego, co widzą, nie ograniczają ich stereotypy ani pojęcia. Filmik wyświetlono prawie 600 tysięcy razy pewnie dlatego, że ludziom wydał się niezwykle szczery i naturalnie odwzorował proces myślowy dziecka.

Komentujący post zauważyli, że Polacy wciąż mają problem z pojęciem partnerstwa w związku. "Prace dzielimy na męskie i damskie, ale tak nie powinno być, ponieważ prawdziwy mężczyzna nie dzieli prac - on potrafi prasować, gotować i okno wyczyści, nie wstydząc się, że sąsiad to zobaczy i wyśmieje. Na tym polega partnerstwo" - napisała jedna z komentujących. "Mam męża i trzech synów, ale jedynym mężczyzną w moim domu jestem JA...czyli jak w puencie tej historyjki" - niestety, podobnych komentarzy, potwierdzających trafność filmiku, było więcej.

A jak to wygląda w waszych domach? Tworzycie związki partnerskie czy wasze rodziny działają tylko dzięki umiejętnościom organizacyjnym kobiet?

To też może cię zainteresować:

Odrabiasz prace domowe z dzieckiem? Według tej mamy robisz tym dziecku krzywdę [OPINIE]

"Jesteś mamą? Twoim obowiązkiem jest...". Odpowiedź tej mamy-blogerki może cię zaskoczyć

Więcej o: