"Blizna jak piękne drzewo z korzeniami" - pokazała brzuch po trzech ciążach. Mocne zdjęcie i jeszcze mocniejsze słowa mamy [FOTO]

Postem o pewności siebie i potrzebie pokochania swojego ciała ta użytkowniczka Instagrama podbiła serca kobiet. Nikt nie pomyślałby, że pod obcisłymi strojami zgrabna mama skrywa taki brzuch.

Świeżo upieczone mamy wiedzą, że ich ciało wykonywało przez 9 miesięcy niesamowicie ciężką pracę, żeby ukochany maluch mógł pojawić się na świecie. Choć są tego świadome, wciąż bywają bardzo surowe w ocenianiu swojego wyglądu. Narzekają na każdy rozstęp, mówią, że nie mogą patrzeć na rozciągniętą skórę... Trudno im zaakceptować ciało, które zmieniło się po ciąży.

"Jestem piękna!"

Może dlatego mamy pokochały zamieszczony na Instagramie post użytkowniczki sista_soulja3.

Czarno-białe zdjęcie ukazuje brzuch, który przecina pionowa blizna. Skóra wokół niej jest wiotka, a sam brzuch nie jest specjalnie umięśniony, choć można zauważyć wyraźne i kobiece wcięcie w talii. Przy zdjęciu widnieje opis:

Tak wygląda mój brzuszek po urodzeniu trójki dzieci. Czy się go wstydzę? Zdecydowanie nie! Czy dbam o to, co myślą inni? Zdecydowanie nie! Czy kocham swoje ciało? Zdecydowanie!  Czy kiedykolwiek rozważałam korekcję brzucha? Nie ma mowy! Jestem piękna wewnętrznie i na zewnątrz. Jeśli nie będę kochać siebie i swoich wad, jak mogę oczekiwać, że ktoś inny mnie pokocha? To zaczyna się wewnątrz. Miłość do siebie jest zawsze najlepszą miłością!

"Potrzebowałam tego"

Ten pełen samoakceptacji tekst doczekał się niemałego odzewu i to nie tylko od mam. Pod zdjęciem pojawiły się także komentarze od kobiet, które pisały, że wprawdzie nie mają dzieci, lecz mają problem z akceptacją swojego ciała.

Internautki doceniły odwagę mamy trójki dzieci:

Świetny post! Kocham twoją pewność siebie, siłę, odwagę i kocham to przesłanie. Jesteśmy perfekcyjnie nieperfekcyjne.
Ten post zainspirował mnie! A nawet nie mam dzieci! To jest tak, że współcześnie media mówią nam, jaka powinna być kobieta, podczas gdy w rzeczywistości nie ma w prezentowanym modelu kobiecości żadnej natury, tylko operacje plastyczne. I tutaj widzę prawdę, w której nie ma niczego złego, ponieważ jest naturalna.
Potrzebowałam tego. Dziękuję ci za docenienie siebie i podzielenie się tym. Byłam przerażona tym, jak moje ciało po porodzie wpłynie na moje poczucie własnej wartości. Posty takie jak ten dają mi nadzieję. 
Blizna wygląda jak piękne drzewo z głębokimi korzeniami. Twój brzuch wygląda niesamowicie.

To też może cię zainteresować:

"W d**** ma się dzieci" - nauczycielka szczerze o polskich przedszkolach. Tak mocnej wypowiedzi jeszcze nie było

"Karmienie piersią jest pełne pytań bez odpowiedzi". Jej post poruszył ponad 8 000 mam

 

 

Więcej o:
Copyright © Agora SA