To był "Dzień Taty" w przedszkolu. "Zamarłam"... Odważna decyzja samotnej mamy

Ludzie byli wzruszeni pomysłem Whitney, która zdecydowała się wyjść poza swoją strefę komfortu, żeby zrobić dla syna coś wyjątkowego. Chłopiec był zachwycony nowym wyglądem mamy.

Whitney Kittrell, samotna matka dwójki dzieci, wyznała, że kiedy syn przyniósł do domu zaproszenie na przedszkolną imprezę, jej serce zamarło. Chodziło o wydarzenie noszące nazwę "Doughnuts With Dad" ("Pączki z tatą"), na które dzieci zapraszają swoich ojców, żeby ci spędzili z nimi poranek w przedszkolu. Przedszkole przygotowuje wtedy poczęstunek, na który składają się przede wszystkim pączki. Maluchy mają okazję oprowadzić ojców po salach, pochwalić się swoimi pracami plastycznymi oraz zawartymi znajomościami. Pani Kittrell obawiała się, że jej syn będzie czuł się gorszy, ponieważ nie będzie miał możliwości zaprosić do przedszkola swojego taty.

Kiedy 3 lata temu Whitney została samotną matką, obiecała sobie, że zrobi wszytko, żeby jej dzieci mogły doświadczyć tego samego, co rówieśnicy wychowujący się w pełnych rodzinach, nawet, jeśli będzie to oznaczało dla niej wyjście ze swojej strefy komfortu i przebranie się za ojca na przedszkolny poczęstunek.

"Ty jesteś mamą i tatą"

Przed przedszkolną imprezą mama dużo rozmawiała z synem. Pytała go, czy nie woli zaprosić na poczęstunek dziadka. Odpowiedź chłopca wzruszyła ją:

Uśmiechnął się i powiedział »Nie. Chcę iść z tobą. Ty jesteś moją mamą i moim tatą«.

Choć na początku imprezy Whitney czuła się zakłopotana, zachowanie jej syna utwierdziło ją w przekonaniu, że zrobiła dla niego coś ważnego:

Przygotowałam mój najlepszy "ojcowski" strój, namalowałam sobie zarost i udałam się na śniadanie z moim synem. Byłam taka zakłopotana, ale uśmiechałam się, kiedy syn przedstawiał mnie swoim małym przyjaciołom, mówiąc »To moja mama. Ona jest też moim tatą, więc przyprowadziłem ją«.

"Wzruszyłam się"

Zdjęcie, na którym widać przebraną za mężczyznę Whitney obejmującą syna doczekało się mnóstwa pozytywnych komentarzy:

Niesamowita mama! Wzruszyłam się.
To uroczy pomysł i niesamowita rzecz, jaką zrobiłaś dla syna. Jesteś świetną mamą. Wszystko, czego potrzebują twoje dzieci to miłość i zaufanie.

 

 "Takie imprezy to pomyłka"

Niektórzy ludzie zwrócili uwagę na to, że organizowanie imprez, w których kładzie się nacisk na obecność konkretnego członka rodziny, nie jest najlepszym pomysłem:

Świetna mama, ale niedobre jest to, że przedszkole organizuje taką imprezę. Wiele dzieci jest wychowywanych przez samotnych rodziców i takie imprezy wydają się być ogromną pomyłką.
Chodziłam na takie imprezy dla ojców przez wiele lat z moimi dzieciakami. To nie ich wina, że ich tata od nich odszedł. Zamierzam więc stanąć na wysokości zadania i wypełnić im ten brak.

To też może cię zainteresować:

Jednym zdjęciem dziecka sprowokowała setki matek. Potem wyjaśniła, że... to eksperyment

W macierzyństwie "brakuje mi jednej rzeczy, na której nikt się nie skupia". Tobie też tego brakuje?

 

Czy uważasz, że pomysł tej mamy był dobry?
Więcej o: