Walentynki 2020: jak spędzić, gdy jest się rodzicem

Walentynki 2020 tuż-tuż, na pewno ich nie przegapicie - ozdoby walentynkowe pojawiają się tuż po świętach Bożego Narodzenia. Mikołaj i choinka zostają wyparci przez Amora i serduszko. Pojawia się pełno różnego rodzaju ofert przeznaczonych dla zakochanych. Jak spędzić walentynki, gdy jest się rodzicem? A może posiadanie dzieci nie ma tu żadnego znaczenia?

Walentynki 2020 spędzają ci sen z powiek? Wszechobecne serduszka przyprawiają o zawrót głowy, ale to jeszcze nie powód, by musieć piątek 14 lutego traktować jakoś inaczej. W końcu to dzień, jak każdy inny. Z drugiej strony - chociaż miłość powinniśmy okazywać codziennie, każdy powód jest dobry, aby robić to jeszcze mocniej. Jak spędzić walentynki, gdy się jest rodzicem?

Walentynki 2020: pomysły dla rodziców

Piątek jest dobrym momentem, aby zaproponować dzieciom nocowankę u dziadków. Wtedy będziecie mogli robić, co tylko dusza zapragnie - bez obaw, że obudzicie swoje pociechy lub że zostaniecie przyłapani na seksie.

Jak spędzić walentynki? Rodzice... mogą robić wszystko to, co inni. Mogą być tylko trochę bardziej zmęczeni (szczególnie, jeśli ich dziecko jest jeszcze małe, budzi się w nocy itp.). Na pewno dobrym pomysłem jest zjedzenie kolacji razem. W codziennym pędzie rzadko to robimy, jemy na raty, w pośpiechu, brakuje nam czasu, aby usiąść razem przy stole. Nawet jeśli wspólna kolacja miałaby być pierwszym i ostatnim punktem walentynkowego wieczoru, warto na nią postawić. Nie musicie przygotować wykwintnych potraw, tu przede wszystkim chodzi o bycie razem.

Pary z 50-letnim stażem zdradzają sekrety udanego związku:

Zobacz wideo

Jak spędzić walentynki, gdy się jest rodzicem?

Może w wannie? Wspólna kąpiel to także doskonały moment, aby pobyć razem, porozmawiać. Wanna nie jest konieczna, może być też prysznic (chociaż w tej pierwszej na pewno można spędzić więcej czasu, siedzenie w ciasnej kabinie na dłuższą metę może być uciążliwe). Od mycia pleców może zacząć się miły wieczór. A może to będzie okazja, aby urozmaicić wasze życie erotyczne? W końcu łóżko nie jest czymś koniecznym do zbliżenia.

Inną opcją na walentynki jest po prostu leniwy wieczór we dwoje. Zamiast gorączkowo rozmyślać, co możecie zrobić, może lepiej... nic nie robić? Jeśli zazwyczaj każde z was siedzi w innym kącie mieszkania i zajmuje się swoimi sprawami, może przenieście te sprawy w jedno miejsce? Czytajcie książki, siedząc razem na kanapie, obejrzycie razem serial - na pewno jest coś, co zainteresuje waszą dwójkę. Idźcie do łóżka, zanim obudzi się dziecko, zaśnijcie przytuleni do siebie.

Walentynki 2020: wspólne wyjście

Jeśli macie taką możliwość (bo np. mieszkacie z rodzicami albo blisko nich), wyjdźcie gdzieś razem. Restauracja, wystawa, teatr, kino... Nie musicie tego robić dokładnie 14 lutego, walentynki możecie przenieść na weekend. Pamiętajcie, aby zrobić wcześniej rezerwacje - może być problem z dostępnością miejsc "od ręki".

Walentynki rodziców? Razem z dziećmi!

Czemu nie spędzić tego czasu razem z dziećmi? Podarujcie sobie walentynki (tworzenie laurek może być wspaniałą zabawą), zróbcie sobie wieczór z grami planszowymi... Nie ma przymusu świętowania we dwoje, możemy robić wszystko, na co mamy ochotę. Dzieci na pewno będą zachwycone, spędzanie czasu inaczej niż zwykle będzie dla nich wielką atrakcją. Możecie iść spać później, zrobić "dzień brudasa", zamiast standardowej kolacji - szwedzki stół. Maluchy zapamiętają taki wieczór na długo. Co jeszcze przygotować na walentynki? Prezent! Dla niego, dla niej, ale i dla dzieci. Nie muszą to być wielkie i drogie rzeczy. Co powiecie na skarpetki z takim samym motywem?

Czy to się w ogóle różni?

Czy walentynki rodziców różnią się bardzo od walentynek nie-rodziców? OK, może nie ma wielkiej spontaniczności, trzeba być też trochę ciszej i być przygotowanym na to, że obojętnie, na co się zdecydujemy, może to być przerwane przez dzieci, ale - generalnie - jest tak samo. Tak samo nikt nas nie może nas zmusić do obchodzenia walentynek, nie musimy na siłę wychodzić z domu. A jeśli mamy taką ochotę, możemy ubrać się w koronkową bieliznę, jeść kolację przy świecach, oglądać filmy o miłości. Tak samo, jak singielka nie powinna zaprzątać sobie głowy myślami typu "walentynki, a ja sama", podobnie rodzice nie powinni dywagować nad tym, jak spędzać walentynki, gdy się jest rodzicem. Odpowiedź jest jedna: tak samo.

Więcej o: