Chciał pomóc żonie, więc zaczął pakować córeczkom śniadania. Teraz zachwyca się nimi cały świat [ZDJĘCIA]

Jak przygotować zdrowe, smaczne i pożywne szkolne śniadanie dla dzieci, które nie wyląduje w koszu, tylko zostanie zjedzone, i to ze smakiem? Odpowiedź na te pytania zna już ten tata. Jego proste, ale przyciągające wzrok przepisy podbiły serca i rodziców, i dzieci.

Pełnowartościowe, zdrowe, treściwe, a do tego jakie kolorowe! Takie szkolne śniadania przygotowuje dla swoich córek - 4-letniej Kairy i 7-letniej Aneli - tata George Georgievski z Australii. Dziewczynki każdego dnia w szkole mają frajdę z jedzenia i wzbudzają zazdrość innych dzieci. Trudno się dziwić.

Zawartość szkolnych pudełek na śniadanie dziewczynek jest za każdym razem jak małe kulinarne dzieło sztuki: pełne owoców i warzyw, tworzące razem z innymi przekąskami smakowite kolorowe mozaiki. Prawdziwa uczta dla oczu.

Zobacz zdjęcia >>>

Pomysł wziął się z miłości, chęci wsparcia żony i...

Na swoim blogu poświęconym przepisom i inspiracjom na szkolne drugie śniadanie George opowiada, skąd wziął się jego pomysł. Wszystko zaczęło się ponad rok temu. George chciał odciążyć w domowych obowiązkach swoją małżonkę, więc ustalił z nią, że od teraz on będzie przygotowywał dla dzieci szkolne śniadanie.

Niestety, nigdzie nie mógł znaleźć tego, czego szukał: smacznych, łatwych, ale i zdrowych inspiracji i przepisów. Wtedy pomysłowy tata zdecydował, że sam stworzy pożywne szkolne menu dla córeczek.

Zdrowo, smacznie i prosto

George trzyma się prostej zasady: ma być świeżo, zdrowo, smacznie i kolorowo. To, co znajduje się w śniadaniowym pudełku, jest dla dziewczynek każdego dnia niespodzianką. Jednak zawsze Kaira i Anela znajdą w nich porcję witamin w postaci świeżych warzyw i owoców (kolorowe, pokrojone w przeróżne kształty wyglądają apetycznie i atrakcyjnie). Resztę stanowią pełnowartościowe produkty, które dają dziewczynkom energię do nauki i zabawy.

Kanapki przygotowuję raz na tydzień. Poza tym używam makaronów, ryżu, jajek i wrapów.
Przygotowanie posiłku zajmuje mi od pięciu do dziesięciu minut.

Inspiracje i misja

George czerpie inspiracje z kuchni z całego świata. Swoim pociechom serwuje np. dzień kuchni greckiej. Wtedy w pudełku dziewczynek znajdują się m.in. oliwki, sałatka grecka, domowa pita i sos tzatziki. Na blogu Schoollunchbox.com George zachęca innych rodziców:

Chcę, żeby moje śniadania stały się inspiracją dla innych rodziców (tak, również ojców!). 

Zobacz zdjęcia śniadań George'a >>>

Jego pomysły i sposoby podania śniadań zdobyły rzeszę fanów wśród rodziców. George prowadzi nie tylko blog z przepisami ale też Instagram, gdzie udostępnia swoje kulinarne dzieła sztuki. Jeżeli brakuje ci pomysłu na smaczne i pełnowartościowe drugie śniadania dla swojej pociechy, sprawdź, jak robi to George.

Zobacz też

Kosztują średnio 5 zł. A możesz je wykorzystać na przynajmniej 21 sposobów!

Rozmiary tego noworodka wprawiły lekarzy w osłupienie. Mama: "Zawsze chciałam dużego bobaska" [ZDJĘCIA]

Z roku na rok przybywa rodziców, którzy nie szczepią dzieci. Dlaczego? W ostatnim odcinku flagowego programu Gazeta.pl "Make Poland Great Again" problem zgłębiają Make Life Harder.

Skąd się bierze moda na nieszczepienie dzieci? Prześwietlamy antyszczepionkowców [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 5]

Więcej o: