Karmiąca mama udostępniła swoje zdjęcie. Ludzie zobaczyli post i... wysłali ją do lekarza. I mieli rację

Diagnozowanie za pomocą... zdjęcia na profilu społecznościowym? Nie, to nie fragment serialu o genialnym lekarzu, a rzeczywistość. Gdyby nie internauci, przypadłość mamy mogłaby zaszkodzić też jej dziecku

Wiadomo, że żadna przyjacielska porada nie zastąpi wizyty u specjalisty, jednak czasem może taką wizytę zainicjować, a to już połowa sukcesu. Zwłaszcza jeśli chory bagatelizuje swój stan i myśli, że sam najlepiej potrafi się zdiagnozować.

Czy to grypa?

Tak było w przypadku Zoe Hendrix, celebrytki znanej z programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" (to w tym programie Zoe poznała obecnego męża), która na portalach społecznościowych regularnie udostępnia posty dotyczące jej prywatnego życia. Jedno z ostatnich zdjęć wyjątkowo zmartwiło jej fanów. Na ujęciu widać, że młoda mama jest zmęczona i blada. Śpi ze swoim dzieckiem u boku.

Zoe napisała pod zdjęciem:

Leżę w łóżku z 39-stopniową gorączką, bólem gardła, obolałym ciałem i 8-tygodniowym dzieckiem. Szacunek dla wszystkim mam i tatusiów z poważnymi i przewlekłymi chorobami, którzy muszą wstawać każdego dnia, pokonywać ból i zajmować się swoimi dziećmi.

Jakkolwiek wpis Zoe został ciepło przyjęty przez fanów, ludzie zwrócili uwagę na coś jeszcze - czytając o objawach, zasugerowali, że przypadłość dręcząca celebrytkę nie musi być przeziębieniem a zapaleniem sutka.

Groźne dla mamy i dla dziecka

Zapalenie sutka najczęściej pojawia się w okresie połogu u kobiet karmiących naturalnie. Uszkodzenie brodawki sutkowej jest o tyle niebezpieczne, że mogą przez nią wnikać bakterie powodujące stan zapalny piersi, który jest przeciwwskazaniem do dalszego, naturalnego karmienia. Niektóre z objawów zapalenia sutka to wysoka gorączka, ropna wydzielina z sutka, pęknięcia i otarcia brodawki oraz ogólne złe samopoczucie.

"Marsz do lekarza!"

Fani celebrytki okazali się wyjątkowo odpowiedzialni. Nie pisali jej o najlepszych aptecznych lekach bez recepty czy skutecznych domowych sposobach na zapalenie sutka, lecz od razu polecili udać się do dobrego specjalisty:

Jak tylko przeczytałam twój opis i zobaczyłam, jaką masz temperaturę, od razu pomyślałam, że to zapalenie sutka. Idź do lekarza, zwłaszcza jeśli masz zaczerwienione brodawki sutkowe. To może się tylko pogorszyć, jeśli nie dostaniesz leków.

Mieli rację!

Jeszcze tego samego dnia Zoe zamieściła kolejne zdjęcie - tym razem przedstawiało ją i jej małą córeczkę, Harper, w kąpieli.

Pełna wdzięczności dla fanów napisała:

Dziękuję Wam. Wszystkim cudownym i będącym na bieżąco fanom, którzy poinformowali mnie o zapaleniu sutka pod moim ostatnim postem (kiedy myślałam, że to tylko grypa). Jestem na antybiotykach, ból ustąpił i mój anioł, moja macocha, pomaga mi zająć się Harper. Znów zaczynam czuć się jak człowiek, po tym, jak czułam się jak uderzona przez samochód ciężarowy.

Choć wielu ludzi narzeka na to, że w internecie brakuje prywatności, czasami jednak warto podzielić się z innymi ludźmi swoimi problemami. Gdyby fani nie doradzili Zoe wizyty u lekarza, mogłaby na tym ucierpieć nie tylko ona, lecz także jej córeczka.

To też może cię zainteresować:

Tysiące dzieci gryzie tę kultową żyrafkę. Ta mama odkryła, co może kryć się w jej wnętrzu [FOTO]

Ciąża zmieniła jej idealny brzuch. "Wałki są OK" - mówi i nie wstydzi się pokazywać na Instagramie

 

Więcej o: