Mają różny kolor skóry, ale to bliźniaczki. Taki przypadek zdarza się raz na milion urodzeń

Bliźniaczki Kalani i Jarani Dean z miasteczka Quincy w stanie Illinois urodziły się w kwietniu 2016 roku. I nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że siostry różnią się jednym istotnym szczegółem - mają inny kolor skóry.

Choć dziewczynki mają już 9 miesięcy, Whitney Meyer i jej mąż Tomas Dean wciąż nie mogą uwierzyć w swoje szczęście. Ich pociechy są bliźniaczkami dwujajowymi, przy czym każda z nich należy do innej rasy.

Taki przypadek zdarza się średnio raz na 500 par, w których rodzice mają różne kolory skóry. Jedna z sióstr odziedziczyła pakiet genów odpowiadających za cechy rasowe po matce, druga po ojcu.

Kalani ma niebieskie oczy i jasny odcień skóry po mamie, natomiast Jarani ma brązowe oczy i ciemną karnację, zupełnie jak jej tata. 

Dziewczynki są urocze i bez wątpienia wyjątkowe, a dumni rodzice chętnie dzielą się swoją niezwykłą historią z innymi. Pytani o różnicę w kolorze skóry odpowiadają zgodnie, że dla nich jest to jedynie kosmetyczny detal, który nie ma żadnego wpływu na miłość, jaką darzą swoje pociechy. 

Zobacz też: 

Dzieci traktują ją jak "żywy plac zabaw". Ta mama razem ze swoimi pociechami trenuje akrojogę [ZDJĘCIA]

Pokazał, jak nauczyć dziecko co jest najważniejsze w życiu, przy pomocy... słoika. I wprawił wszystkich w osłupienie [WIDEO]

 

Więcej o: