Kosztują średnio 5 zł. A możesz je wykorzystać na przynajmniej 21 sposobów!

Ścierają kurz, usuwają plamy z dywanu, doskonałe do demakijażu, wycierania skórzanych mebli. Do czego jeszcze można wykorzystać chusteczki nawilżane (zwane często mokrymi), przeznaczone do wycierania pupy niemowlaka?

Producenci zapewniają, że wykonane z delikatnej włókniny chusteczki nie wywołują uczuleń i nie podrażniają delikatnej skóry dziecka, chociaż z tym akurat różnie bywa. Na rynku można znaleźć takie, które mają w swoim składzie parabeny, ale i takie zawierające tylko naturalne składniki. Kosztują od 3,50 zł za paczkę do nawet 20 zł. Te najdroższe to wersje eco. W paczce zazwyczaj znajduje się ok. 60 sztuk.

21 PRAKTYCZNYCH ZASTOSOWAŃ MOKRYCH CHUSTECZEK>>>

Dla osób dbających o środowisko polecamy opcję prania zużytych chusteczek nawilżanych. Po wyjęciu z pralki i wysuszeniu świetnie sprawdzają się jako ściereczki do wycierania kurzu. Można też mokre chusteczki do sprzątania zrobić samemu. Jak? Zobacz na filmie poniżej.

Rodzice małych dzieci już dawno odkryli, że za pomocą mokrych chusteczek można wysprzątać cały dom i pozbyć się nawet najbardziej uporczywych plam. Świetnie sprawdzają się podczas podróży, po zabawie na placu zabaw, do wycierania wózka itp. Rodzice mają wiele pomysłów na zastosowanie mokrych chusteczek. Wybraliśmy 21 najpopularniejszych.

1. Usuwają plamy z dywanu, sofy, foteli

Plamy z sofy pozbędziesz się za pomocą mokrej chusteczkiPlamy z sofy pozbędziesz się za pomocą mokrej chusteczki fot: istockphota

Jeśli macie w domu małe dzieci, to już z pewnością wiecie, że za pomocą mokrych chusteczek można usunąć z sofy plamy różnego pochodzenia, nawet te z flamastrów, długopisów, kawy. 

2. Polerują buty

Spieszysz się? W kilka sekund wypolerujesz buty mokrą chusteczkąSpieszysz się? W kilka sekund wypolerujesz buty mokrą chusteczką fot: istockphoto

Mamy małych dzieci doskonale wiedzą, że nic tak szybko nie wyczyści dziecięcych trzewików jak mokre chusteczki. Czy wiedzieliście, że sprawdzają się również do polerowania butów? Ten, kto był spóźniony i musiał „na szybko” przed wyjściem wyczyścić buty, ten wie, że pod tym względem dziecięce nawilżane chusteczki nie mają sobie równych. Kilka sekund i buty wyglądają jak nowe!

W jakich jeszcze sytuacjach mokre chusteczki wydają się niezastąpione? ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

 

 

 

Więcej o: