6-latka zabrała matce telefon i zamówiła sobie prezenty. Kupiła... 13 pluszaków za ponad 1 tys. zł

Choć smartfon Bethany Howell był zabezpieczony tak, że mógł go odblokować tylko odcisk palca właścicielki, jej sprytna, 6-letnia córka wykorzystała moment nieuwagi matki i dała sobie radę z blokadą.

Smartfon to twój organizer. Masz w nim zapisane ważne spotkania i kontakty. Dzięki zsynchronizowaniu maila możesz od razu odpisywać na pilne wiadomości. Dodanie konta bankowego pozwala na robienie szybkich zakupów. To małe "centrum dowodzenia" oczywiście zabezpieczyłeś tak, żeby nikt niepowołany nie mógł mieć do niego dostępu. Czy jednak na pewno tak jest?

Mój smartfon moją twierdzą?

Bethany Howell także była przekonana, że zrobiła wszystko, żeby zablokować dostęp do swojego smartfona. Zainstalowała nawet aplikację, która pozwalała go odblokować wyłącznie za pomocą odcisku jej palca.

Okazało się jednak, że czujności nigdy dość, zwłaszcza, gdy jest się matką bystrej 6-latki. Kiedy Bethany mocno spała, jej córka Ashlynd zabrała smartfon i przytknęła do niego kciuka matki, tym samym uzyskując dostęp do jej konta na Amazonie. Dziewczynka przeglądała zabawki i ze wszystkich ofert najbardziej urzekły ją pluszowe Pokemony. Ponieważ zbliżały się święta, Ashlynd postanowiła zrobić sobie prezent. Za kwotę 250 dolarów (ok. 1044 złotych) kupiła 13 uroczych maskotek. 

"Czy to sprawka hakerów?"

Kiedy Bethany obudziła się i zobaczyła powiadomienie o zamówieniu najpierw pomyślała, że na jej konto włamali się hakerzy. Podejrzenia pani Howell wzbudziło jednak to, że wszystkie przedmioty były pluszakami i zostały zamówione na jej adres. Na pytanie Bethany, czy nie wie nic o 13 zabawkach kupionych przez Amazon, Ashlynd radośnie odpowiedziała:

Tak mamusiu, byłam na zakupach!

Zakup przypieczętowany

Bethany chciała zwrócić pluszaki i odzyskać pieniądze, jednak z 13 zabawek pozwolono jej oddać tylko 4.

Aplikacje zabezpieczające smartfon mogą być pomocne, ale nie zastąpią one rodzicielskiej ostrożności i uwagi, czego najlepszym dowodem jest przykład pani Howell.

To też może cię zainteresować:

Ta aplikacja ma przyzwyczaić ludzi do widoku karmiących mam. Zmienia zdjęcia w małe dzieła sztuki [ZOBACZ]

"Mam 5 lat, nie zmuszaj mnie do całowania". Ten post udostępniło prawie 200 tys. ludzi

Rodzicu, weź sobie do serca!

Więcej o: