Jej brzuch wyglądał zupełnie inaczej w trakcie drugiej ciąży. To efekt treningu z ciężarkami

Ćwiczenia ćwiczeniom nierówne - udowodniła to Bethany, matka dwójki dzieci. W trakcie pierwszej ciąży postawiła na trening kardio. W trakcie drugiej - na trening siłowy. Różnicę zauważyła nie tylko w wyglądzie...

Bethany była bardzo wysportowana. Brała udział w wyczerpujących maratonach, do których długo się przygotowywała. Kiedy dowiedziała się, że zostanie matką, postanowiła nie rezygnować z ruchu. Do 37. tygodnia ciąży uprawiała jogging. Choć urodziła zdrowego synka, sam poród był bardzo męczący (trwał aż 44 godziny), a okres rekonwalescencji po nim wynosił 6 tygodni.

Trening siłowy

W trakcie drugiej ciąży Bethany postanowiła zmienić rodzaj aktywności fizycznej. Choć nie zrezygnowała z biegania, większy nacisk postanowiła położyć na trening siłowy. Jeszcze w 40. tygodniu ciąży młoda matka robiła wykroki z ciężarkami.

Efekty aktywności

Bethany ważyła w trakcie drugiej ciąży dokładnie tyle samo, ile w trakcie pierwszej. Różnica widoczna była w wyglądzie jej brzucha, w wyniku treningu siłowego stał się umięśniony i pozbawiony tkanki tłuszczowej.

Pozytywne zaskoczenie przeżyła także na sali porodowej. Już po 5 godzinach Bethany powitała na świecie zdrową córeczkę, która ważyła pół kilograma więcej, niż jej starszy brat ważył po urodzeniu. Rekonwalescencja trwała zaledwie 5 dni. 

Inspiracja dla mam

Bethany uważa, że każda matka, której marzy się sprawny poród i szybki powrót do formy po nim, powinna zainteresować się aktywnością fizyczną w trakcie ciąży:

Myślę, że to prawda, że ciężka i konsekwentna praca popłaca. Jeśli jesteś ciężarna i zastanawiasz się, czy warto trenować, to tak, warto! Naprawdę warto i ja jestem zadowolona, że wyciskałam z siebie siódme poty każdego dnia ciąży.

To też może cię zainteresować:

To zdjęcie zostało zrobione godzinę po porodzie. Dlaczego wzbudza tyle emocji? [ZDJĘCIA]

"Myślałam, że wyglądam ohydnie". Trenerka dzieli się nagraniem brzucha po ciąży [WIDEO]

Jak dobrać bieliznę korygującą? "Po ciąży zabudowane biustonosze i majtki, które pomogą wchłonąć się skórze" [PRZEGLĄD]

Więcej o:
Copyright © Agora SA