"Czy twoje dziecko uciekłoby z rąk porywacza?". Ten filmik z małą dziewczynką obejrzano 60 milionów razy

Jeśli masz dziecko, to pewnie chcesz uchronić je przed całym złem tego świata, ale rzeczywistość, w której żyjemy, bywa okrutna. Pewna matka z Orlando postanowiła przeszkolić inne dzieci na wypadek porwania za pomocą instruktażowego filmiku z udziałem swojej sprytnej córki.

Opaska zaciskowa, potocznie nazywana trytytką, ma wiele zastosowań: można nią spinać wiązki kabli, mocować kołpaki w samochodach, a w razie potrzeby wykorzystać jako pseudokajdanki. Ten elastyczny kawałek nylonu kojarzy się z czymś wytrzymałym, co niezwykle trudno sforsować. Pewnie dlatego filmik z małą dziewczynką uwalniającą się z zaimprowizowanych zaciskowych kajdanek zrobił w internecie furrorę - obejrzano je prawie 60 milionów razy.

Metoda "na sznurówkę"

"Czy wasze dzieci uwolniłyby się, jeśli ich ręce byłyby skrępowane opaską zaciskową?" - takie pytanie w poście z filmikiem oswabadzającej się z trytytek córki zadała Michelle O'Neal, matka z Orlando.

Na nagranym przez Michelle filmiku widać małą dziewczynkę, której ręce związane są elastyczną, nylonową opaską. Córka pani O'Neal wyjaśnia, że taki sposób krępowania używany jest przez przestępców porywających dzieci. Filmik jest bardzo krótki.

Dziewczynka pochyla się, rozwiązuje jedną ze sznurówek i przewleka ją przez opaskę zaciskową, pomagając sobie zębami. Później rozwiązuje sznurówki w drugim bucie. Przewleczoną sznurówkę związuje mocno z tą, z drugiego buta, podnosi nogi i zaczyna ruszać nimi w powietrzu. Wygląda to tak, jakby sznurowadłami przepiłowywała trytytkę. W pewnym momencie słychać trzask - opaska pęka, a dziewczynka jest wolna.

Reakcje internautów na filmik byly bardzo pozytywne, choć niektórzy z przykrością konstatowali, że ze światem, w jakim żyją coś musi być nie tak, skoro wymusza on na rodzicach uczenie dzieci takich właśnie umiejętności.

Wideo zostało obejrzane przez ponad 59 milionów użytkowników i udostępnione ponad 31 tysięcy razy.

Może cię też zainteresować:

To zdjęcie pracującej matki-fotografki może stać się ikoną. Rodzicielskiej wielozadaniowości

Pamiętnik czytelniczki: "Nie chciałam rodzić na siłę"

Copyright © Agora SA