"Zajmujesz się dzieckiem? Czyli nic nie robisz". Młoda matka z selfie stickiem pokazała swój typowy dzień

Rosjanka Yuliya Skorobogatova miała dość ciągłego mówienia jej, że skoro zajmuje się "tylko" wychowywaniem dzieci, to tak naprawdę nie robi nic. Chwyciła więc za smartfona i pokazała, jak wygląda jej zwykły dzień.

Yuliya Skorobogatova jest fotoreporterką. Kilkanaście miesięcy temu urodziła drugie dziecko i postanowiła przeznaczyć cały swój czas na opiekę nad małą Bazylisą. Podczas rozmowy ze znajomym zaczęła narzekać, jak ciężko jest młodej matce w ogromnej Moskwie. Znajomy był zdziwiony: "przecież jedyne co robisz, to opiekujesz się dzieckiem".

Cóż, ma on w tym trochę racji. Nie muszę wstawać wcześnie rano pięć razy w tygodniu i jechać w metrze na drugą stronę Moskwy, ściśnięta jak sardynka w puszce. Nie muszę stać w korku i słuchać ciągle tej samej muzyki w iPodzie. Nie muszę wykonywać żmudnych zadań w biurze i słuchać poleceń przełożonych. Zostaję w mieszkaniu. Tak, nie muszę robić nic! Jakie to przyjemne! - mówi Yuliya Skorobogatova.

Młoda matka przyznaje, że być może zmęczyła ją rutyna, codzienność prac domowych. Dni są do siebie podobne, ale nigdy nie są identyczne. Czasem dzień zaczyna o 9 rano, czasem musi wstać o 5. Ma czas dla siebie tylko wtedy, kiedy najmłodsza córka zaśnie. Musi się wtedy spieszyć, maseczka na twarz, włosy, suszarka - wszystko dzieje się błyskawicznie.

fot. Yuliya Skorobogatova (www.jskorobogatova.com)fot. Yuliya Skorobogatova (www.jskorobogatova.com) fot. Yuliya Skorobogatova (www.jskorobogatova.com)

Rosjanka wypracowała już sposób, aby odróżnić sobotę i niedzielę od innych dni tygodnia:

Weekend zaczyna się wtedy, kiedy mogę zobaczyć swojego męża w ciągu dnia, a nie tylko w nocy - dodaje autorka zdjęć.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Fotograf zamieściła swoje zdjęcia w serwisie Boredpanda. W ciągu zaledwie dwóch dni zobaczyło je ponad 12 tysięcy osób. Więcej zdjęć na stronie autorki: www.jskorobogatova.com oraz jej profilu w serwisie Facebook TUTAJ.

POLECAMY: Ta dziewczynka uwielbia całować swojego psiaka. Słodkie!>>

Ta dziewczynka uwielbia całować swojego psiaka. Słodkie!

Więcej o: