Tata siedmiolatki: zaglądajcie, co kryje się w nakrętkach od butelek waszych dzieci

Dziecko narzeka na ból brzucha? Być może od jakiegoś czasu pije z brudnej butelki. Sprawdzajcie nakrętki od plastikowych butelek. Szczególnie te typu Twist 'n' Sip. Kryje się w nich dżungla bakterii. Nie wierzycie? Zajrzyjcie.

Siedmioletnia córka Craiga Beresfords przez wiele tygodni narzekała na kłopoty z brzuszkiem. Męczyła ją biegunka i bóle brzucha. Rodzice, próbując ustalić dlaczego córka ma problemy ze zdrowiem, szukali przyczyny.

Przyjaciel rodziny podpowiedział im, aby dokładnie obejrzeli butelkę córki, a szczególnie jej ustnik typu Twist ‘n’ Sip.

Tata dziewczynki zajrzał do środka nakrętki ulubionej butelki córki. To co zobaczył, okazało się odpowiedzią na pytanie, dlaczego dziewczynka skarży się na ból brzucha od dłuższego czasu.

Beresfords podzielił się swoim odkryciem na profilu na portalu społecznościowym.


  - Wziąłem ostry nóż i przeciąłem nakrętkę od butelki. Oryginalnie ustnik został zaprojektowany tak, aby go nie rozkładać. Aby zobaczyć, co kryje się w środku nakrętki, musiałem użyć trochę siły. Na wewnętrznych częściach nakrętki znajdował się czarny osad. Aż trudno uwierzyć, że nasze biedne dziecko codziennie piło wodę z czegoś takiego - ostrzegł na Facebooku zaniepokojony ojciec.

W swoim poście tata dziewczynki zaznacza, że butelka była codziennie dokładnie myta gorącą, przegotowaną wodą, a także sterylizowana. Problem tkwił jednak w tym, że ze względu na konstrukcje nakrętki, w pewnych jej częściach lęgły się bakterie i nie było możliwości, aby to doczyścić i usunąć.

- Zachęcam was do tego, abyście przyjrzeli się ustnikom i nakrętkom od butelek waszych dzieci. Po ich rozłożeniu może się okazać, że są siedliskiem bakterii - czytamy w poście Brytyjczyka.

Ponad 50 tysięcy zaniepokojonych internautów podzieliło się historią Craiga na swoich profilach. Komentujący pod postem taty ze Stalybridge zaczęli zamieszczać zdjęcia nakrętek od butelek swoich dzieci.

Nakrętka z bakteriamiNakrętka z bakteriami fot: klatka z Facebook/Craig Beresford

Wśród licznych komentarzy czytamy m.in: "Moja córka też ma taką butelkę. Zajrzeliśmy do środka nakrętki. To, co zobaczyliśmy, było obrzydliwe!". Lub: "Po przeczytaniu tego wpisu butelkę z tego typu ustnikiem od razu wyrzuciliśmy do kosza".

Pomimo że Beresford nie zaadresował swojego postu do producenta butelek, firma zareagowała na jego ostrzeżenie. Na internetowej stronie producenta butelek Sistema -  butelki są dostępne również w Polsce - można przeczytać oficjalny list.

 - Dotarły do nas informacje, że rodzice mają problemy z domyciem naszych nakrętek. Jest to dla nas bardzo ważna informacja i dlatego zamieszczamy wideo z instrukcją, krok po kroku, jak myć i jak właściwie dbać o nasz produkt - czytamy na stronie internetowej marki.

Wideo można zobaczyć na oficjalnej stornie producenta butelek Sistema.

 

Więcej o:
Copyright © Agora SA