Byłaś z dzieckiem w przyjaznym szpitalu? Podziel się z nami swoim doświadczeniem. Czekamy na Wasze listy.

Pełniliście w szpitalu rolę opiekuna swojego dziecka i spotkaliście się z życzliwością, ciepłem, przyjaznym nastawieniem?

Szpital przyjazny rodzicom - to marzenie każdego rodzica. Jak się czują opiekunowie, którzy towarzyszą dziecku w szpitalu? Czy prawa małych pacjentów są szanowane? Czy znacie oddziały, na których można w ludzkich warunkach spędzić noc czuwając przy chorym dziecku? Chcemy zaprosić Was do podzielenia się z nami swoimi doświadczeniami.

Mamy dużo sygnałów od rodziców, że warunki szpitalne w których przebywali z dziećmi pozostawiały wiele do życzenia, że spali na podłodze, że nie respektowano ich praw.

Wierzymy że są w Polsce szpitalne odziały w  których - być może pomimo braku komfortu związanego z wyposażeniem - panuje ludzka atmosfera.

Jeśli znacie takie miejsca, byliście z dzieckiem  w szpitalu, w którym respektowano wasze prawa, napiszcie nam o tym. Jaki to szpital, jaki odział, w jakim mieście/miejscowości, dlaczego zasługuje na wyróżnienie? Co was ujęło, co sprawiło, że pomimo trudnej sytuacji jaką jest przebywanie z dzieckiem w szpitalu, macie poczucie, że spotkaliście się z życzliwością, empatią.

Wasze wypowiedzi/listy wysyłajcie do 15 stycznia 2016 roku na adres edziecko@agora.pl. W tytule maila wpiszcie #Szpitalprzyjaznyrodzicom.

Wasze wypowiedzi/ listy opublikujemy na Edziecku.

Dzięki Waszym listom organizatorom akcji Szpital Przyjazny Rodzicom łatwiej będzie wybrać  szpitale, które otrzymają od fundacji Agory nagrody pieniężne.

Więcej o akcji i grantach dla szpitali czytaj w tekście  Leczyć po ludzku - Szpital Przyjazny Rodzicom

Więcej o: