Rodzina rozłożyła środek na myszy. Nie żyje trzyletnie dziecko

Nie żyje trzyletnie dziecko, które trafiło w środę do szpitala w Nowym Tomyślu z objawami zatrucia. W placówce przebywa również ciężarna matka dziecka i jej druga córka. Jak informuje TVN24, prawdopodobnie wszyscy zatruli się oparami środka na gryzonie. Okoliczności i przyczyny śmierci wyjaśnia policja.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w Ujeździe w powiecie grodziskim w województwie wielkopolskim. W środę 7 listopada około godziny 9 rano policja otrzymała zgłoszenie od lekarza dyżurnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Tomyślu o śmierci trzyletniego dziecka. Dziewczynka trafiła na oddział z objawami zatrucia. 

Zobacz wideo Bohaterskie zachowanie policjanta. W czasie wolnym uratował dławiące się dziecko

Tragedia w miejscowości Ujazd. Nie żyje trzyletnie dziecko

Jak przekazała mł. asp. Maję Pietruńko z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, do tej samej placówki przywieziono też ciężarną matkę i 7-letnią siostrę dziewczynki. Kobietę przetransportowano na oddział ginekologiczny w Poznaniu. Na razie nie wiadomo, w jakim są stanie.

Na terenie nieruchomości rodziny użyto chemicznego środka przeciw gryzoniom?

Wstępne ustalenia sugerują, że przyczyną tragedii mogły być opary środka chemicznego na myszy, który został rozłożony przez rodzinę wokół domu w formie pastylek. - Wykryta przez strażaków ze specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego substancja to fosforowodór. Przyrządy pomiarowe stwierdziły jej obecność zarówno w domu, jak i w jego otoczeniu - przekazał w rozmowie z Radiem ZET bryg. Marcin Nowak.

W piątek ma się odbyć sekcja zwłok zmarłej dziewczynki. Śledczy pod nadzorem prokuratury starają się wyjaśnić dokładne okoliczności zdarzenia.

Zatrucie pokarmowe u dziecka - objawy

Zatrucie pokarmowe u dziecka może dawać wiele objawów, zazwyczaj jest to ból brzucha, wymioty, nudności, biegunka, gorączka. To, jak długo będzie trwało zatrucie pokarmowe i jak dziecko będzie je znosić, zależy przede wszystkim od tego, co wywołało infekcję - wirusy czy bakterie. Zakażenia wirusowe najczęściej przebiegają łagodnie, trwają niedługo, nawet do kilkunastu godzin. Zatrucia bakteryjne mogą uprzykrzać życie nawet kilka dni.

Niedawno pisaliśmy o podobnej sytuacji, która miała miejsce w jednym z gospodarstw pod Płońskiem (województwo mazowieckie). Wówczas dwoje dzieci w wieku dziewięciu lat zatruło się oparami silnie toksycznego środka, który służy do zwalczania gryzoni. Dzieci trafiły do szpitala, a sprawa do prokuratury rejonowej. Dzięki natychmiastowej reakcji lekarzy uratowano życie maluchów. (Zobacz: Ojciec kupił trutkę na gryzonie. Środkiem zatruły się jego dzieci. "Są w ciężkim stanie"). 

Więcej o: