Rosjanie porywają dzieci z Ukrainy i pokazują to w telewizji. Wstrząsające nagranie

Rosjanie wciąż porywają ukraińskie dzieci z Mariupola i obwodu donieckiego. Niedawno samolotem Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej do Rosji wywieziono 135 dzieci. Petro Andruszczenko opublikował na Telegramie wstrząsające nagranie z rosyjskiej telewizji.

Więcej wiadomości na temat wojny w Ukrainie przeczytasz na Gazeta.pl.

Wicepremier i minister ds. reintegracji ziem czasowo okupowanych Iryna Wereszczuk informowała niedawno, że Ukraina będzie pozywać Rosję za nielegalne adopcje. Teraz Petro Andruszczenko opublikował na Telegramie wstrząsające nagranie, które pokazuje 135 dzieci uprowadzonych z Mariupola i obwodu donieckiego samolotem Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej. 

Zobacz wideo

Rosjanie porywają dzieci z Ukrainy i chwalą się tym w telewizji

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Andruszczenko, wśród porwanych dzieci jest trzyletnia dziewczynka z Mariupola. 

Dzieci natychmiast otrzymują rosyjskie obywatelstwo i przesiedlane są do rosyjskich rodzin w obwodach astrachańskim, woroneskim, kurskim, moskiewskim, murmańskim, niżnowogrodzkim, omskim, penzeńskim, rostowskim, riazańskim, samarskim, czelabińskim oraz w Moskwie

- poinformował.

W rosyjskiej telewizji pokazano uprowadzone z Ukrainy dzieciW rosyjskiej telewizji pokazano uprowadzone z Ukrainy dzieci ukraine_defence/Instagram

Doradca mera Mariupola dodał także, że "obecnie dzieci są przetrzymywane w obozie pod Moskwą". Materiał udostępniony przez Andruszczenko miał być emitowany w rosyjskiej telewizji. Komentarza do niego udzielała rosyjska rzeczniczka praw dziecka Maria Aleksiejewna Lwowa-Biełowa. 

Od niedawna w Ukrainie funkcjonuje również platforma "Dzieci wojny", która ma pomagać w poszukiwaniach m.in. zaginionych i deportowanych dzieci. 

Całe nagranie można obejrzeć TUTAJ.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.