Ukraiński żołnierz wrócił z frontu. Reakcja jego córki chwyta za serce

Trwa okrutna wojna w Ukrainie. Przez media przewijają się kolejne obrazki. Większość z nich wyraża cierpienie, dramat, okrucieństwo, grozę. Kiedy dla odmiany możemy popatrzeć na szczęście dziecka, świat przez małą chwilę wydaje się nieco lepszym miejscem.

Media na całym świecie obiegło nagranie, na którym uwieczniono powrót do domu żołnierza Gwardii Narodowej Ukrainy. W progu domu czeka na niego mała córeczka. Nawołuje ojca, a kiedy go w końcu widzi, jej radości nie ma końca.

Piękny to widok i kojący w czasach kryzysu człowieczeństwa, jakiego jesteśmy świadkami. Nie dziwi więc fakt, że nagranie obejrzało dotąd prawie milion osób!

Czyja córka nie doczeka się powrotu?

Kiedy patrzę na radość dziewczynki, nie umiem nie myśleć o tych wszystkich dzieciach, żonach, partnerkach, które tego nie doświadczą. Okrucieństwo zbiera swoje żniwa, w Ukrainie giną kolejni cywile, żołnierze. Wśród nich również kobiety oraz dzieci.

Kryzys humanitarny najdotkliwiej odczuwają dzieci, które z różnych względów zostały w Ukrainie. W ciemnych schronach, bez dostępu do wody i jedzenia, wśród huku bomb i ostrzeliwań. 

Ukraińskie dzieci tracą życie, rodziców, domy. Według oficjalnych statystyk z Ukrainy uciekło przed wojną ponad 4 mln ludzi. Wojna wciąż trwa i nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć jej końca.

Więcej o: