Sześciolatek z Buczy przyniósł soczek na grób mamy. Kobieta zmarła z powodu głodu i braku leków

Sześcioletni Włada i siedmioletni Wowa stracili mamę. Kobieta zmarła z głodu podczas rosyjskiej okupacji Buczy. W sieci pojawiło się łamiące serce zdjęcie, przedstawiające chłopców, którzy odwiedzają jej grób.

Więcej wiadomości na temat wojny w Ukrainie przeczytasz na Gazeta.pl.

Kiedy 1 kwietnia burmistrz Buczy Anatolij Fiedoruk ogłosił wyzwolenie miasta spod rosyjskiej okupacji, kolejne zbrodnie dokonane przez Rosjan ujrzały światło dzienne. Światem wstrząsnął obraz ulic usłanych zwłokami kobiet, mężczyzn i dzieci, na których widoczne były ślady tortur.

Zobacz wideo Mieszkańcy Borodzianki po wyzwoleniu opowiadają swoje historie. "Chciał mnie zabić"
Wiele trupów, setki trupów w masowych grobach. Jeden z takich zbiorowych grobów został odkopany w Buczy, gdzie byli cywile, zarówno dzieci, jak i dorośli

- poinformował Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla tureckiej telewizji.

Jedną z ofiar masakry w Buczy jest Ira Taniuk, matka sześcioletniego Włada i siedmioletniego Wowy. W sieci pojawiło się łamiące serce zdjęcie dzieci, które odwiedzają jej grób.

Ukraińscy rodzice piszą swoje dane kontaktowe na ciałach dzieciUkraińskie matki piszą swoje dane kontaktowe na ciałach dzieci. "Gdyby ktoś ją znalazł jako ocalałą'

Sześciolatek z Buczy przyniósł soczek na grób mamy

Mieszkańcy Buczy od początku inwazji Rosji na Ukraine zostali odcięci od reszty świata. Spędzili tygodnie, ukrywając się w piwnicach, bez dostępu do wody i jedzenia. Ira Taniuk zmarła z powodu głodu, braku leków i stresu. Jej ciało zostało pochowane w ogródku przy rodzinnym domu.

Fotograf AP Photo Rodrigo Abd uchwycił moment, kiedy synowie przynoszą na grób mamy soczki. Cały czas wierzą, że kobieta w końcu się obudzi.

CzarnobylRosjanie zastrzelili matkę, która zasłoniła sobą 6-letniego syna. Później zabili ojca

Więcej o: