Rosjanie zastrzelili matkę, która zasłoniła sobą 6-letniego syna. Później zabili ojca

Maksym i Ksenia próbowali wraz z 6-letnim synem ewakuować się z okolic Irpienia. Niestety ich samochód został ostrzelany przez rosyjskie wojska. Matka, która zasłoniła syna własnym ciałem, zginęła od razu. Ojca zastrzelili później.

Więcej wiadomości na temat wojny w Ukrainie przeczytasz na Gazeta.pl.

Maksym pochodził z Ukrainy, Ksenia była Rosjanką wychowaną na Krymie. Wraz z 6-letnim synem próbowali ewakuować się ostrzeliwanego przez Rosjan z Irpienia. Nie udało im się. Dziennikarz telewizji ZDF opublikował na swoim profilu na Twitterze wstrząsające nagranie z drona, na którym widać, jak ich samochód ostrzeliwany jest przez rosyjskie wojska. 

Zobacz wideo Siły ukraińskie używają dronów do polowania na rosyjskie kolumny na zachód od Kijowa

Rosjanie zastrzelili matkę, która zasłoniła sobą 6-letniego syna

Dziennikarzowi ZDF udało się porozmawiać z ojcem Maksyma, Siergiejem Jowenką. Z relacji mężczyzny wynika, że najpierw zginęła kobieta, która swoim ciałem zasłoniła dziecko.

Oni jechali powoli, Rosjanie zaczęli strzelać. Trafili w jego żonę, która siedziała z tyłu, i która nakryła sobą mojego wnuka. Syn wyszedł z samochodu, podniósł ręce do góry i zaczął krzyczeć: "nie strzelajcie, w samochodzie są dzieci", i go zastrzelili

- mówił Siergiej Jowenka.

Do tej pory rodzina nie odzyskała ciała zastrzelonych. Dojazd do miejsca zdarzenia jest niemożliwy z powodu trwających ostrzeliwań.

Do szkół wraca przysposobienie obronneDo szkół wraca przedmiot sprzed 10 lat. Piontkowski: Można wyobrazić sobie naloty

12 tysięcy na dziecko.12 tysięcy na dziecko z Ukrainy. Uchodźcy mogą składać wnioski o świadczenie

Więcej o: