Misie przed katedrą symbolizują dzieci zamordowane w Ukrainie. Do każdego przyczepiono karteczkę

Od 24 lutego trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. W sobotę przed katedrą w Kolonii w Niemczech odbyła się manifestacja przeciwko wojnie. Na chodniku ułożono pluszowe misie, które symbolizowały dzieci zmarłe w wyniku agresji Rosjan.

Więcej bieżących informacji na temat wojny w Ukrainie przeczytasz na Gazeta.pl.

Według najnowszych danych od początku wojny w Ukrainie zginęło 139 dzieci, a 205 zostało rannych. Bombardowania i ostrzały uszkodziły 733 placówki edukacyjne. Próby odwoływania się do rosyjskiego sumienia poprzez oznaczenie napisem "dzieci" teatru w Mariupolu nie zadziałały. Miejsca, w których przebywają najmłodsi, są bezwzględnie atakowane. Dzieci umierają z głodu i odwodnienia. W sobotę 24 marca przed katedrą w Kolonii w Niemczech odbył się protest przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Zobacz wideo Fogiel: Wiele osób w Polsce chciałoby udowodnić, że Jarosław Kaczyński się myli

Misie przed katedrą symbolizują dzieci zamordowane w Ukrainie

W rosyjskich atakach w Ukrainie każdego dnia giną dzieci. Żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska zamieściła na swoim profilu na Facebooku dramatyczny apel do społeczności międzynarodowej.

W XXI wieku Europa nie może przyzwyczaić się do wojny, do tego, że dzieci zasypiają przy odgłosie pocisków i nie wiedzą, czy jutro będą żyły

- pisała.

Najwięcej ofiar wśród najmłodszych odnotowano w obwodach: kijowskim, charkowskim i donieckim. Przed katedrą w Kolornii ułożono 135 pluszowych misiów, a do każdego z nich przyczepiona była karteczka z imieniem i datą śmierci dziecka.

Na plakatach trzymanych przez uczestników protestu można było przeczytać hasła: "Stop rosyjskim bombom", "Putin zabija dzieci", "Ręce precz od Ukrainy". 

UkrainaDziecko znalazło fragment rakiety. Zginęło w wyniku eksplozji

Więcej o: