Zdjęcie Ukrainki w ciąży obiegło świat. Rosjanie komentują je w niedorzeczny posób

Jedna z ukraińskich klinik położniczych w Mariupolu znalazła się w środę pod ostrzałem wojsk rosyjskich. Światowe media obiegło zdjęcie przedstawiające kobietę w ciąży schodzącej w asyście ukraińskich żołnierzy po zagruzowanych schodach. W absurdalny sposób skomentowali je rosyjscy dyplomaci.

Więcej ważnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Tusk: Polacy wzięli na swoje barki wielki wysiłek pomocy. Teraz potrzebne są pieniądze

Obraz poruszył ludzi na całym świecie. Co ciekawe, w tej sprawie głos zabrali także Rosjanie. Zdjęcie kobiety udostępnili na Twitterze pracownicy rosyjskiej ambasady w Wielkiej Brytanii. Ich zadaniem ciężarna to aktorka, która została podstawiona na miejsce.

Niedorzeczny wpis rosyjskich dyplomatów

Autorzy wpisu zaznaczyli także, że Marianna Podgurskaya, którą widzimy na wspomnianym zdjęciu, jest modelką, dlatego też potrafiła świetnie wczuć się w rolę. Post oburzył wiele osób.

Wczoraj ta kobieta mogła zginąć, gdyż Rosjanie ostrzelali szpital. A dzisiaj jest zastraszana przez Rosjan na Instagramie. Twierdzą, że zdjęcia z Mariupolu są nieprawdziwe, ponieważ Marianna jest modelką i nie może być w ciąży. Brak słów

- napisała jedna z osób komentujących niedorzeczny wpis pracowników ambasady. Ostatecznie po kilku godzinach post został usunięty. Jednak zanim to się stało, prokremlowskie media podłapały słowa dyplomatów. 

Zełenski: Natychmiast zamknijcie niebo!

Warto wspomnieć, że po zbombardowaniu szpitalu położniczego w Mariupolu, głos w sprawie ataku na placówkę zabrał prezydent  Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Polityk po raz kolejny zaapelował do Zachodu o zamknięcie nieba nad Ukrainą. 

Bezpośrednie natarcie wojsk rosyjskich na szpital położniczy. Ludzie, dzieci są pod gruzami. Okrucieństwo! Jak długo jeszcze świat będzie współwinny ignorowania terroru? Natychmiast zamknijcie niebo! Zatrzymajcie zabijanie! Macie władzę, ale wydaje się, że tracicie człowieczeństwo

- napisał w mediach społecznościowych Wołodymyr Zełenski.

Ksiądz, zdjęcie ilustracyjneKsiądz oferuje nocleg dla uchodźców, ale stawia warunki. Tylko katolicy. "Skandal"

Więcej o: