Kilkuletni Mikołaj napisał wzruszający list do dzieci z Ukrainy. "Damy wam schronienie"

Nikt nie jest obojętny na losy Ukrainy. Odkąd 24 lutego rozpoczęła się wojna, już milion osób opuściło granicę kraju, aby szukać schronienia gdzieś indziej. Według informacji przekazanej przez polską Straż Graniczną 575,1 tys. uchodźców jest już w Polsce. Polki i Polacy otwierają swoje serca i domy, a temu wszystkiemu przyglądają się dzieci. Kilkuletni Mikołaj napisał wzruszający list do uciekających przed wojną rówieśników.

Więcej wiadomości na temat wojny w Ukrainie przeczytasz na Gazeta.pl.

Jak napisało biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców "godzina po godzinie, minuta po minucie, coraz więcej ludzi ucieka przed przerażającą rzeczywistością przemocy". ONZ prognozuje, że nawet 4 mln osób mogą opuścić Ukrainę w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Coraz więcej rodzin z dziećmi i dzieci trafia do Polski. Profesor Jan Miodek opublikował na swoim profilu na Facebooku list napisany przez kilkuletniego Mikołaja do przybywających z Ukrainy. 

Zobacz wideo Obrazki z granicy słowacko-ukraińskiej. Uchodźcy uciekają także do naszych sąsiadów

Kilkuletni Mikołaj napisał wzruszający list do dzieci z Ukrainy

Zeszyt w trzy linie, niebiesko-żółta flaga i napisany dziecięcym pismem list wystarczyły, żeby wzruszyć niejednego dorosłego.

Takie przesłanie od Mikołaja. Poruszające...Oczy wilgotne, serce pęka

- zaanonsował prowadzący program "Słownik polsko@polski" profesor Miodek.

Kilkuletni Mikołaj w czterech prostych zdaniach pokazał, jak wiele wartości od najmłodszych lat przekazali mu rodzice. 

Love Ukraina. Drogie dzieci z Ukrainy. Nie martwcie się, my wam pomożemy. Damy wam schronienie, jedzenie i zabawki, a mój tata będzie was trenował" 

- czytamy.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o:
Copyright © Agora SA