Miejskie rozrywki dla rodziców

Wyjście z dzieckiem nie musi ograniczać się do obowiązkowego spaceru. Możesz zaplanować je również wyłącznie dla przyjemności.

W ferworze codziennych zadań często zapominamy o swoich potrzebach - a zwłaszcza o potrzebie rozrywki. Rzadko wychodzimy z dzieckiem na miasto, i to z własnej przyjemności. A przecież to się da zrobić. Poniżej kilka naszych podpowiedzi (czekamy też na wasze, patrz ramka).

WARSZAWA: MULTIBABYKINO, W KINACH SIECI MULTIKINO

Rodzice przebywający z dzieckiem przez wiele godzin non stop marzą o wyjściu do kina, synonimie beztroskiej rozrywki. Jest to możliwe dzięki MultiBabyKinu, specjalnemu rozwiązaniu dla rodziców, proponowanemu przez sieć Multikino. Wszystkie kinowe niedogodności, które do tej pory wykluczały odwiedzenie kina z dzieckiem, zostały zlikwidowane: światła na czas seansu nie gasną całkiem, więc można doglądać maluszka; dźwięk jest przyciszony, więc hałas dziecku nie przeszkadza. I, co chyba najważniejsze, niemowlęcy płacz nikogo tutaj nie stresuje. Wiele mam traktuje wyjście do MultiBabyKina jako tzw. babskie spotkanie z maluchami. Można by sobie jedynie życzyć, żeby repertuar filmów wyświetlanych w ramach rodzicielskich seansów był bardziej zróżnicowany.

Podobne miejsce w innym mieście: Sale MultiBabyKina znajdują się w 14 większych miastach Polski (adresy znajdziesz na www.multikino.pl). Cena biletu dla rodzica z dzieckiem - 15 zł.

WROCŁAW: WROCŁAWSKI PARK WODNY, UL. BOROWSKA 99

Niewiele zajęć tak relaksuje i dodaje energii do życia jak aktywność fizyczna. Do położonego w centrum miasta Wrocławskiego Parku Wodnego można bez obaw wybrać się całą rodziną. Dzieci od roku do trzech lat mogą razem z rodzicami wziąć udział w zajęciach oswajających z wodą. W przeznaczonej dla nich części basenu jest zjeżdżalnia, okręt piracki, armatki wodne, a także plac zabaw. Dla przedszkolaków zorganizowane zostały zajęcia ogólnorozwojowe i nauka pływania. Obiekt jest świetnie przygotowany do obecności wózków, w przebieralniach są przewijaki, a w restauracjach na terenie pływalni wysokie krzesełka do karmienia. W czasie gdy jeden rodzic będzie bawił się w wodzie z dzieckiem, drugi może skorzystać z czynnych przez cały rok ba-senów na świeżym powietrzu, basenu solankowego, pływackiego, jacuzzi, olbrzymiej zjeżdżalni lub zrelaksować się w części saunarium&wellness day spa. W klubie fitness, w czasie gdy rodzice ćwiczą, dziećmi zajmuje się opiekunka.

Podobne miejsce w innym mieście: W Parkach Wodnych w Sopocie (ul. Zamkowa Góra 3-5) oraz w Krakowie (ul. Dobrego Pasterza 126) nie brakuje atrakcji dla najmłodszych. Prowadzone są zajęcia dla niemowląt od 2. miesiąca życia. Dzieci do lat trzech mają wstęp wolny.

KIELCE: MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY, PL. WOLNOŚCI 2

Dla rodziców, w których nie wygasł dziecięcy entuzjazm do zabawek, świetnym rozwiązaniem będzie wizyta w Muzeum Zabawek i Zabawy. Z centrum miasta można na kilka godzin przenieść się w świat lalkowych teatrzyków, kolekcji pluszowych misiów, zabawkowych domków, elektrycznych kolejek, żołnierzyków i bujanych koni.

Uwaga: muzeum ulokowane jest na dwóch piętrach, dlatego zdecydowanie lepiej wybrać się tam z dzieckiem w chuście.

Podobne miejsce w innym mieście: We Wrocławiu na Placu Teatralnym 4 znajduje się Restauracja Teatralna - zachwyci dzieci mnóstwem zabawek i kukiełek, którymi mogą się bawić.

KRAKÓW: OGRÓD DOŚWIADCZEŃ IM. STANISŁAWA LEMA, PARK LOTNIKÓW

Ciekawym pomysłem na spacer jest przechadzka po krakowskim Ogrodzie Doświadczeń, w którym można na własne oczy zobaczyć i, co jeszcze ciekawsze, na własnej skórze poznać wiele zjawisk fizycznych. Przekonać się, co to jest złudzenie optyczne, w jaki sposób przenoszony jest dźwięk i jakie siły działają na ciało podczas ruchu. Starsze niemowlaki mogą być zafascynowane gabinetem luster, w którym po wejściu zobaczą tysiące multiplikacji swojego odbicia. Wszystkie atrakcje rozmieszczone są na otwartej przestrzeni Parku Lotników, w pobliżu centrum handlowego M1. Każda z nich opatrzona jest tabliczką, która wyjaśnia, "jak to działa".

Podobne miejsce w innym mieście: W Warszawie - Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20. Mnóstwo atrakcji, które bawiąc uczą. Od chwili otwarcia przyciąga tłumy.

W Gdańsku - Centrum Hewelianum, w fortyfikacjach na Górze Gradowej. Interaktywne wystawy przybliżają dzieciom złożone zjawiska naukowe.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.