Dokąd na wycieczkę?

Dłuższe, cieplejsze dni zachęcają do weekendowych wyjazdów. Gdzie na pewno przedszkolaki nie będą się nudzić?

W Parku Dinozaurów
Dla młodych fanów dinozaurów prawdziwą atrakcją będzie wizyta
w jednym z Dino Parków. Można podziwiać tam rekonstrukcje prehistorycznych stworów w ich rzeczywistych rozmiarach – nawet na dorosłych robią duże wrażenie! Oprócz tego dzieci mogą tam samodzielnie poszukiwać skamielin i przeprowadzać własne badania paleontologiczne. W Polsce istnieje już kilkanaście takich miejsc. Największe z nich znajdują się w Krasiejowie, Solcu, Bałtowie, Zatorze i Jurowcach.

Na Farmie Iluzji
W oddalonych od Warszawy o niespełna 100 km Mościskach mieści się wyjątkowy park rozrywki – Farma Iluzji. To kilka hektarów atrakcji na świeżym powietrzu i nie tylko. Różnego rodzaju labirynty i przestrzenie, w których nie sposób nie ulec złudzeniom optycznym, wciągną was na długie godziny. Jeśli zmierzacie nad morze lub po prostu wybieracie się na Kaszuby zatrzymajcie się w Szymbarku. Można tam zwiedzić dom, który... stanął na głowie.

Pod ziemią

Jeśli pogoda nie dopisze można wybrać się na wycieczkę do jednej z zabytkowych kopalni. W Polsce można zwiedzać kopalnie soli, złota i srebra (m.in. w Bochni, Złotym Stoku, Tarnowskich Górach, Wieliczce).

W Parku Dzikich Zwierząt

Dzikie zwierzęta można obserwować nie tylko w zoo. W Polsce nie brakuje parków, w których z bliska można podziwiać leśne zwierzęta, a czasem także uczestniczyć w ich karmieniu. Jeśli wybieracie się na Mazury, zajrzyjcie koniecznie do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie.

To także może cię zainteresować:

Dzieci o dyskietce: To prababcia pendrive'a?

Więcej o: