Gdzie na wakacje z dzieckiem w Polsce? Podpowiadamy

Każdy z nas słyszał powtarzaną jak mantrę radę, aby z małymi dziećmi podróżować poza sezonem. Jednak łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Lato się zbliża, a my szukamy idealnego miejsca na wypoczynek. Gdzie na wakacje z dzieckiem? Pomagamy odpowiedzieć na to pytanie.

Gdzie na wakacje z dzieckiem? Na dobrą sprawę takie pytanie powinniśmy zadać sobie kilka miesięcy temu. W czerwcu może być trudno o wolne terminy, jednak dla chcącego nic trudnego.

Wakacje z dzieckiem nad morzem

"Nad morze!" - to chyba najczęstsza odpowiedź, gdy zastanawiamy się, gdzie pojechać na wakacje z dzieckiem w Polsce. To plaże, jod i... mnóstwo turystów. Jeśli chcemy uniknąć tłumów i nie cieszą nas wszechobecne stragany z różnościami, mamy dwa wyjścia. Albo wyjechać nad morze poza sezonem albo poszukać miejscowości do których przyjeżdża stosunkowo mało urlopowiczów. W takich miejscach wprawdzie nie uświadczymy wielu atrakcji typu tatuaże z henny na każdym rogu albo dyskoteki do białego rana, ale - przyznajmy szczerze - rodzinom z dziećmi takie umilacze wolnego czasu nie są szczególnie potrzebne. Wielu będzie wręcz zadowolonych, że nie musi po raz tysięczny tłumaczyć dziecku, że nie potrzebuje tej bransoletki z muszelek albo kolorowych pasemek wplecionych we włosy. Nie będziemy mogli codziennie testować innej lodziarni i wybierać pamiątek w jednym z tysiąca kramików, ale za to nie będziemy musieli martwić się o miejsce na plaży.

Widok na morze, żadnych parawanów?! Takie pustki w powiecie wejherowskim, w sezonie!

Gdzie na wakacje z dzieckiem?

Oczywiście nie każdy lubi morze, nie dla każdego rozłożenie koca na plaży wiąże się z relaksem. Niezależnie od tego, gdzie chcemy jechać, zasady są te same: najlepiej tam, gdzie nie ma tłumów. Poza tym, wybierając hotel albo kwaterę, zwróćmy uwagę, czy miejsce jest przyjazne dzieciom. Może znajduje się tuż obok sanatorium i kuracjusze nie będą zadowoleni z towarzystwa dziećmi, a może do pokoju będą prowadzić jedynie strome schody, których pokonanie będzie nie lada wyzwaniem dla dorosłych, a co dopiero dla dzieci. Warto zwrócić uwagę na wyposażenie pokoju, czy znajduje się tam np. czajnik elektryczny.

To może cię zainteresować: Wakacje z dziećmi - szukamy hotelu. Na jakie atrakcje i udogodnienia zwracać uwagę?

Wiele miejsc kusi rodziny z dziećmi, umieszczając w ogłoszeniach zachęcające hasła: "idealne dla dzieci", "zapraszamy całe rodziny", "u nas dzieci nie będą się nudzić". Przed rezerwacją warto sprawdzić, czy nie są to jedynie puste słowa. Często pod "przyjazne dzieciom" kryje... huśtawka i piaskownica (z resztkami piachu). Całe szczęście jak grzyby po deszczu wyrastają miejsca, w których dzieci i rodzice będą się czuli swobodnie. To nie tylko dobrze rozplanowane pomieszczenia, jedzenie, które spokojnie można podać dzieciom i zabawki na podwórku. Wiele miejsc udostępnia swoim gościom świetlice, w których maluchy mogą spędzać czas podczas niepogody, organizowane są różnego rodzaju zajęcia dla najmłodszych gości. Maluchy mogą malować, brać udział w zajęciach z ceramiki, tworzyć przedmioty, które później wykorzystacie w domu.

Wakacje w doborowym towarzystwie

Sposób na idealny urlop? Wyjechać ze znajomymi! Wspólne wakacje warto zaplanować z tymi, którzy mają dzieci. Przepis jest prosty: wynajmujecie razem domek letniskowy, dzieci mają towarzystwo do zabawy, wy - więcej par rąk do zajmowania się nimi. Wyjeżdżając razem ze znajomymi macie pewność, że wasze maluchy nie będą się nudzić, bo zawsze znajdą kompana do zabawy, a i wam będzie łatwiej. Największym problemem jest znalezienie odpowiedniego lokum, ale w wielu mniej popularnych miejscowościach wciąż można wyszukać domki, które czekają na lokatorów - je trudniej wynająć, niż pojedynczy pokój w pawilonie.

To może cię zainteresować: Marzy wam się odwiedzenie parku rozrywki? Oto te najpopularniejsze w Europie

Więcej o: