1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

Dwunastu mówców TEDxKids pokaże, jak zrobić krok dalej! Poznajcie ich bliżej

11 października staną na czerwonej kropce TEDxKids@AcademyInternational. Już teraz możemy dowiedzieć się o nich więcej. Mówcy odpowiedzieli na pytania przygotowane przez liderkę mentorów - Dorotę Zawadzką. Co zdradzili?
Ania Sorochuk Ania Sorochuk materiały prasowe

Ania Sorochuk, wiek: 17 lat, miasto: Warszawa, temat wystąpienia: sukces a oceny

Ania ma 17 lat i podczas swojej przemowy podzieli się przemyśleniami dotyczącymi sukcesu. Ania ma zdolności do uczenia się języków i łatwość komunikowania się z ludźmi. Jest bardzo samodzielna i wierzy, że sama może osiągnąć wszystko, czego potrzebuje. Kocha świat, cieszy się życiem, które ma i korzysta z każdej chwili najlepiej, jak potrafi. Chciałaby porozmawiać z Johnem Kennedym i Teodorem Rooseveltem o tym, jak zarządzali państwem. Jej ulubionym reżyserem jest Quentin Tarantino.

Janek Gawroński Janek Gawroński materiały prasowe

Janek Gawroński, wiek: 13 lat, miasto: Łódź, temat wystąpienia: autyzm

Janek Gawroński ma 13 lat. Jego wystąpienie będzie dotyczyło autyzmu. Marzy o ty, aby na świecie było ciszej. W przyszłości będzie lekarzem - kardiologiem. Chciałby porozmawiać z Filipem Chajzerem, bo ceni sobie jego otwartość na ludzi i nawiązać współpracę z Robertem Lewandowskim, żeby pomagać innym. Chciałby też móc porozmawiać ze swoją nieżyjącą już babcią. Janek aktywnie pomaga innym, interweniuje w ważnych sprawach jak np. dyskryminacja. Jak sam mówi o sobie: robi słowa o autyzmie - jeździ na konferencje i szkolenia, dużo rozmawia z ludźmi.

Kira Sukhoboichenko Kira Sukhoboichenko materiały prasowe

Kira Sukhoboichenko, wiek: 13 lat, miasto: Krym/Warszawa, temat wystąpienia: własny biznes

Kira ma 13 lat i opowie nam o własnym biznesie. Marzy o tym, aby święto, które wymyśliła, Międzynarodowy Dzień Plecaka, zostało zatwierdzone przez ONZ i było najpopularniejszym świętem dla dzieci w wieku szkolnym. Chciałaby dobrze napisać egzaminy w tym roku i dostać się do dobrego liceum, aby w przyszłości móc wykonywać zawód, który będzie uwielbiała. Kira zawsze dąży do celu, co nie przeszkadza jej w umiejętności rozmowy z każdym człowiekiem, bez względu na dzielące ich różnice. Jest bardzo kreatywna i umie znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Bardzo chciałaby się spotkać z Nastią Kamienskich i z kanadyjskim piosenkarzem Shawnem Mendesem, który jest jej ulubionym wokalistą. Ale najbardziej chciałaby porozmawiać z sekretarzem generalnym ONZ, Antonio Gutteresem, aby przekonać go do uznania Międzynarodowego Dnia Plecaka za oficjalne święto. W przyszłości będzie miała swój biznes i planuje bardzo dużo występować oraz podróżować.

Zofia Białczak Zofia Białczak materiały prasowe

Zofia Białczak, wiek: 17 lat, miasto: Sieradz/Warszawa, temat wystąpienia: marzenia

Zosia ma 17 lat i będzie mówiła o marzeniach. Złotą rybkę poprosiłaby o bukiet świeżych kwiatów, dobrze zdaną maturę i darmowe bilety lotnicze na wszystkie kierunki świata. Zosia chciałaby porozmawiać z Amy Winehouse, Ellen Johnson Sirleaf i z Królową Elżbietą?????I pewnie znalazłyby dużo wspólnych tematów, ponieważ nasza superbohaterka w przyszłości zamierza zostać właścicielką dobrze prosperującej stajni i kliniki stomatologicznej, a prywatnie mamą gromadki szczęśliwych dzieci. Jej supermoce to: sumienność, poczucie humoru, umie zrobić super wegańskie risotto.

Kacper Rębkowski Kacper Rębkowski materiały prasowe

Kacper Rębkowski, wiek: 12 lat, miasto: Warszawa, temat wystąpenia: kariera sportowa

Kacper ma 12 lat i będzie opowiadał widowni o sporcie, bo marzy o tym, by być najlepszym bramkarzem na świecie, zobaczyć się z Marc-André ter Stegen i zamieszkać w jednym domu ze swoimi przyjaciółmi, gdy będzie dorosły. Poza Stegenem chciałby porozmawiać z Lwem Jaszynem i Fizem. Ma taki plan, że za 20 lat jest szczęśliwy, bo spełniły się jego wszystkie marzenia łącznie z tymi o grze w Manchester City i byciu najlepszym bramkarzem Premier League - ambitnie Kacper ma wszystko czego potrzebuje superbohater plus odwagę, szybkość i refleks.

Alicja Finger Alicja Finger materiały prasowe

Alicja Finger, wiek: 16 lat, miasto: Ostrów Wielkopolski, temat wystąpienia: tożsamość w XIX wieku

Alicja ma 16 lat i chciałaby podróżować dookoła świata. Marzy o tym, by na świecie panowało pełne równouprawnienie i akceptacja bez względu na kolor skóry, przekonania czy orientację seksualną. Jej mowa będzie dotyczyła problemu tożsamość w XIX wieku. Ala jest szczera, otwarta i lubi pomagać innym, co zamierza realizować w swojej przyszłości jednocześnie podróżując i pracując w branży IT. Chciałaby porozmawiać z Michaelem Cliffordem i Leonardo DiCaprio o marzeniach i pomaganiu innym.

Jagoda Ostrowska Jagoda Ostrowska materiały prasowe

Jagoda Ostrowska, wiek: 13 lat, miasto: Kraków, temat wystąpienia: ekologia

Jagoda ma 13 lat i będzie mówiła o ekologii. Marzy o tym, by ludzie byli tolerancyjni i zaprzestali produkcji oleju palmowego. Chce też podróżować, by walczyć o lepszą przyszłość dla planety. Jagoda jest bezinteresowna, potrafi wzbudzić uśmiech na czyjejś twarzy. Umie też czytać w myślach, czego może jej pozazdrościć niejeden dorosły superbohater. Gdyby mogła najchętniej porozmawiałaby z Freddiem Mercurym, Leonardo DiCaprio oraz Takis Shelter.

Jakub Domagała Jakub Domagała materiały prasowe

Jakub Domagała, wiek: 9 lat, miasto: Warszawa, temat wystąpienia: Kosmos

Jakub ma 9 lat i na scenie TEDxKids@AcademyInternational opowie o kosmosie. Jakub chce zostać naukowcem. Ma świetną pamięć, lubi zdobywać nową wiedzę i jest bardzo elokwentny. Gdyby mógł, najchętniej porozmawiałby ze swoją prababcią o jej życiu, gdy była młoda. Alberta Einsteina poprosiłby o kilka rad, a Jezusa zapytał o to, jak to jest być wszechmogącym i jak to jest rozmawiać z Bogiem osobiście. Złotą rybkę poprosiłby o dostatek i zdrowie. Marzy o tym, żeby zobaczyć orkę na żywo.

Maksymilian Kurowski Maksymilian Kurowski materiały prasowe

Maksymilian Kurowski, wiek: 14 lat, miasto: Ożarów Mazowiecki, temat wystąpienia: o hejcie i marzeniach

Maksymilian ma 14 lat i opowie o hejcie i marzeniach. A marzy o tym, aby na świecie nie było wojen i biedy. Chciałby zostać magikiem i cofnąć się w czasie o 40 lat, żeby zobaczyć na żywo mecz z udziałem Michaela Jordana. Wówczas mógłby porozmawiać z nim osobiście, ponieważ fascynuje go działalność charytatywna amerykańskiego sportowca. Uwielbia rozśmieszać innych. Posiada również super skok i super siłę, które mają mu pomóc w realizacji planu zostania koszykarzem NBA i pomagania ludziom.

Leon Ostrowski Leon Ostrowski materiały prasowe

Leon Ostrowski, wiek: 13 lat, miasto: Warszawa, temat wystąpienia: podróże

Leon ma 13 lat i jest szybki, mądry i rozsądny. Marzy o domku w górach, własnym samolocie oraz podróży dookoła świata. Tematem jego wystąpienia będą właśnie podróże. Chciałby porozmawiać z Billem Gatesem, aby dowiedzieć się jak osiągnął sukces, z Martyną Wojciechowską, aby podzielić się z nią doświadczeniami z podróży oraz z Chesleyem Sullenbergerem, aby zapytać jak zachował spokój podczas lądowania na rzece Hudson. Jego życiowym celem jest założenie własnej linii lotniczej. Za 20 lat planuje być pilotem linii Emirates i latać po całym świecie Boeingiem 777, a także pomagać osobom ubogim.

Hanna Alboth Hanna Alboth materiały prasowe

Hanna Alboth, wiek: 10 lat, miasto: Berlin, temat wystąpienia: podróże dookoła świata

Hania ma 10 lat i mieszka w Berlinie. Na scenie opowie o podróżach dookoła świata. Marzy o tym, aby umieć czarować i rozmawiać ze zwierzętami oraz by ludzie się nie kłócili. Chciałaby porozmawiać z Keirą Knightley, ponieważ bardzo ją lubi i chce wiedzieć jaka jest na żywo i z Donaldem Trumpem, żeby mu powiedzieć, że robi źle dla ludzi. Chciałaby móc porozmawiać z dziadkiem, który zmarł jak miała niecałe trzy latka, aby lepiej go poznać. Jak dorośnie chce pomagać ludziom, co nie będzie trudne, bo posiada niezwykłe supermoce: włada wieloma językami, pomaga dzieciom się pogodzić oraz uwielbia sport.

Mila Alboth Mila Alboth materiały prasowe

Mila Alboth, wiek: 8 lat, miasto: Berlin, temat wystąpienia: wielokulturowość

Mila ma 8 lat, uwielbia śpiewać, tańczyć i robić żarty. Opowie nam o wielokulturowości. Marzy, aby znać wszystkie języki i rozumieć zwierzęta, a także umieć przebywać pod wodą przez godzinę bez powietrza. Chciałaby spotkać Bradleya Coopera, żeby z nim zaśpiewać, prawdziwą Pippi Pończoszankę oraz Isabellę, małą dziewczynkę, którą kiedyś poznała w Vanuatu. Gdy dorośnie chce zostać aktywistką dla zwierząt, aby o nie walczyć i się nimi opiekować.

TEDxKids@AcademyInternational TEDxKids@AcademyInternational materiały prasowe

Going beyond - zrób krok dalej!

TEDx jest niezależnym wydarzeniem organizowanym na licencji TED. Nie jest oficjalną konferencją TED, ale jedną z wielu imprez TEDx, czyli globalnej inicjatywy w ramach której fani organizują lokalne spotkania. Są one poświęcone szerzeniu inspirujących i wartościowych idei.

TEDxKids@AcademyInternational to pierwsze takie wydarzenie w Warszawie. Odbędzie się w piątek 11 października 2019, w godz. 09.30-17.15, w Centrum Łowicka.

***

Rodzicu, weź sobie do serca! W dziecięciu zdaniach dowiadujemy się, jak negatywne stymulowanie źle wpływa na dzieci, ale także, ile dobra przynoszą pozytywne bodźce. Co się stanie, jeśli będziesz zawstydzać i poniżać, a co, gdy okażesz akceptację?