Młodzi mówcy TEDxKIDS@AcedemyInternational będą wspierani przez mentorów. Poprowadzi ich Dorota Zawadzka. A kim są pozostali opiekunowie?

TEDxKIDS@AcedemyInternational odbędzie się 11 października w Warszawie. Na scenie w Centrum Łowicka stanie 13 inspirujących młodych osób, które swoimi historiami będą zachęcać innych do działania. Wspierają ich mentorzy, których działania koordynuje Dorota Zawadzka. Opiekunowie pomagają prelegentom przygotować wystąpienia, są ich oparciem. Zanim poznamy 13 mówców, przyjrzyjmy się tym, którzy stoją za kulisami.
Dorota Zawadzka, lider zespołu mentorów Dorota Zawadzka, lider zespołu mentorów materiały prasowe

Dorota Zawadzka, lider zespołu mentorów

Dorota Zawadzka podczas przygotowań do #TEDxKids@Academy International czuwa nad bezpieczeństwem i komfortem psychicznym mówców oraz nadzoruje pracę pozostałych mentorów.

Jako sześciolatka postanowiłam, że zostanę nauczycielką i spełniłam swoje marzenie. Jestem nauczycielką, wykładowcą akademickim, ale przede wszystkim psychologiem. Skupiam się na wspieraniu człowieka w rozwoju. Patrzę, słucham, pomagam. Dając kompetencje, wskazuję drogę i możliwości. Jestem tu dla Ciebie

- Dorota Zawadzka, lider zespołu mentorów.

Ewa Turek Ewa Turek materiały prasowe

Ewa Turek

Kiedy wracam do swojego dzieciństwa to pamiętam, że byłam nieśmiała, ale lubiłam sport. To pomogło mi zdać na studia, wyjechać do Warszawy i zająć się edukacją. Dzisiaj pomagam ludziom, dużym i małym, lepiej występować na scenie. Jestem nadzieją dla wszystkich introwertyków, którzy chcą występować publicznie. Pomogę również tobie.
Anna Księżnik Anna Księżnik materiały prasowe

Anna Księżnik

W dzieciństwie bardzo lubiłam czeską bajkę o kreciku i podobnie jak on uwielbiałam wymyślać i angażować się w przeróżne szkolne wydarzenia. Zarażałam innych swoją energią i bawiłam się występami przed publicznością. Teraz - w organizacji zrzeszającej mówców publicznych - w bardzo przyjaznym i serdecznym środowisku uczę się, jak to robić profesjonalnie. Takie też warunki chciałabym stworzyć mówcy TEDxKids@AcademyInternational, by stojąc na czerwonej kropce swoim wystąpieniem mógł zrobić swój krok dalej.
Anna Zielonka Anna Zielonka materiały prasowe

Anna Zielonka

Byłam nieśmiałą i ciekawą świata dziewczynką, która lubiła odkrywać nowe miejsca. Dzięki temu otworzyłam się na innych, a nieśmiałość zastąpiła odwaga. Podobnie było z wystąpieniami publicznymi - im bardziej się bałam, tym mocniej chciałam wystąpić na scenie. Teraz wiem, że każda droga zaczyna się od pierwszego kroku i jestem tu po to, żeby pomóc Ci ten krok uczynić.
Aleksandra Ruta Aleksandra Ruta materiały prasowe

Aleksandra Ruta

Miałam być chirurgiem. Zostałam ekonomistą. Z pasji stałam się wychowawcą kolonijnym, trenerem i wykładowcą. Scenariusze wyjazdów terenowych czy warsztatów z przedsiębiorczości tworzyłam w oparciu o potrzeby dzieci. Od nich nauczyłam się wiele i cieszy mnie każde spotkanie przepełnione dziecięcą kreatywnością. Pomogę Ci uwierzyć w siebie i po głębokim oddechu wejść na scenę TEDxKids@AcademyInternational.
Ewa Czech Ewa Czech materiały prasowe

Ewa Czech

Mój debiut sceniczny w wieku dziesięciu lat zakończył się sromotną klęską. Z wrażenia zapomniałam tekstu i uciekłam ze sceny z myślą "nigdy więcej". Życie postawiło mnie na niej znowu - jako nauczycielkę, tłumaczkę, mówcę. Występowałam najpierw z lękiem, potem z przyjemnością. Przeszłam wszystkie etapy oswajania ze sceną. Wiem, jak to jest. Teraz dzielę się moim doświadczeniem z innymi, uczę, jak występować publicznie i opowiadać historie. Z przyjemnością pomogę też Tobie.
Piotr Rudzik Rudzki Piotr Rudzik Rudzki materiały prasowe

Piotr Rudzik Rudzki

Od dziecka lubiłem klimat wystąpień na scenie. Ale nigdy nie wiązałem z nimi swojej przyszłości. Na studiach technicznych, a później w pracy zawodowej informatyka, całkowicie utraciłem z nią kontakt. Pięć lat temu rozpocząłem swoją przygodę z wystąpieniami publicznymi w organizacji zrzeszającej mówców publicznych. Dziś, jako osoba wielokrotnie wychodząca poza schemat, chcę się z Tobą podzielić wiedzą i doświadczeniem, które zdobyłem w tym okresie. Bo w wychodzeniu poza schemat najważniejsze jest wsparcie. Dla Ciebie.
Hubert Wójcicki Hubert Wójcicki materiały prasowe

Hubert Wójcicki

Mam na imię Hubert. Jestem architektem, nauczycielem, coachem, tutorem. W dzieciństwie uwielbiałem bawić się klockami. Dziś, kiedy podrosłem buduję prawdziwe domy, a klocki zamieniłem na emocje, uczucia i nastroje. Z nich zbudowane są nasze wzajemne relacje. Staram się siebie i innych wspierać tak, by jak najlepiej wykorzystywać zasoby, które mamy w sercu. Bardzo się cieszę na każdą chwilę dzięki, której mogę spotkać i poznać nowe osoby. Konferencja TEDxKids@AcademyInternational jest dla mnie wspaniałą przygodą. Już nie mogę się doczekać na nasze spotkanie. Do zobaczenia.
TEDxKids@AcademyInternational TEDxKids@AcademyInternational materiały prasowe

Going beyond - zrób krok dalej!

TEDx jest niezależnym wydarzeniem organizowanym na licencji TED. Nie jest oficjalną konferencją TED, ale jedną z wielu imprez TEDx, czyli globalnej inicjatywy w ramach której fani organizują lokalne spotkania. Są one poświęcone szerzeniu inspirujących i wartościowych idei.

TEDxKids@AcademyInternational to pierwsze takie wydarzenie w Warszawie. Odbędzie się w piątek 11 października 2019, w godz. 09.30-17.15, w Centrum Łowicka.

Na scenie wystąpi trzynastu mówców. Chcesz zobaczyć ich na żywo? Aby usiąść na widowni, trzeba wypełnić zgłoszenie, które znajdziecie na stronie wydarzenia w serwisie Facebook.

***

Rodzicu, weź sobie do serca! W dziecięciu zdaniach dowiadujemy się, jak negatywne stymulowanie źle wpływa na dzieci, ale także, ile dobra przynoszą pozytywne bodźce. Co się stanie, jeśli będziesz zawstydzać i poniżać, a co, gdy okażesz akceptację? 

Więcej o: