Jak oderwać dziecko od ekranu? Pomysły na wspólną kreatywną zabawę

Czasami trzeba wysilić wyobraźnię, by zachęcić dziecko do wspólnej zabawy. Jeśli wydaje się wam, że wyczerpaliście już wszystkie pomysły, nie chcecie kupować zabawek i po prostu potrzebujecie inspiracji, Myk przychodzi z pomocą. Razem z dzieckiem przygotujcie ciastolinę albo piasek kinetyczny, puszczajcie wielkie bańki albo nawet spróbujcie własnoręcznie zrobić... Twistera!
Myk piasek kinetyczny Myk piasek kinetyczny gazeta.tv

Piankolina

Piankolina to nowy hit wśród dzieci. Jest kolorowa, plastyczna i prosta w wykonaniu. Podpowiadamy, jak zrobić ją w domu razem z waszą pociechą. Potrzebne będą: przezroczysty płyn do mycia naczyń, pianka do golenia i barwniki do mydeł.

Ciastolina

Nie znamy dziecka, którego nie ucieszyłaby domowa ciastolina w kolorach tęczy. Oczywiście możesz kupić gotową w sklepie, ale czy wówczas masz pewność, z czego dokładnie została zrobiona? Nasza ciastolina powstała z produktów spożywczych, więc jest całkowicie bezpieczna i przyjazna maluchom.

Piasek kinetyczny

Piasek kinetyczny to absolutny hit wśród dzieciaków. Jest kolorowy, plastyczny, a do tego nie brudzi rączek! Możesz kupić gotowy, ale my proponujemy zrobić go w domu za grosze!

Farbki do malowania

Dzieci kochają wszelkie kolorowe mazidła. Dlatego wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom i proponujemy prosty przepis na domowe farbki do malowania palcami. Ich przygotowanie zajmie wam dosłownie pięć minut, a składniki znajdziecie w swojej kuchni.

Gigantyczne bańki mydlane

Im większe, tym więcej radości. Nieważne, ile masz lat. Bańki mydlane są zawsze świetną zabawą, a najważniejsza jest dobra mikstura. Poznasz ją po efekcie.

Twister

Twister to gra ruchowa nie tylko dla dzieci. Może wziąć w niej udział od dwóch do czterech graczy, a ich zadaniem jest umieszczenie dłoni lub stopy na wskazanym miejscu na macie. Idealnie sprawdza się zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Teraz tę kultową grę możesz stworzyć samodzielnie w domu.

Więcej o: