Dzieciaki i zwierzaki, czyli nasi bracia mniejsi

Dobroczynny wpływ kontaktu ze zwierzętami został udowodniony. Coraz bardziej popularne stają się hipoterapia i dogoterapia. Nie każdy jednak potrzebuje profesjonalnej terapii. Za to z pewnością każdemu przyda się czworonożny przyjaciel.

Sztuka życia w stadzie

Dotyk aksamitnej sierści, kocie ciepło, mruczenie dają ogromną przyjemność. Kot też chce, by mu było przyjemnie by nikt go nie ciągnął za ogon czy uszy. Dziecko obcując ze zwierzęciem, uczy się empatii i delikatności. Zajmuje swoje miejsce w stadzie-rodzinie. Nie jest już najmłodsze. Samo staje się opiekunem.

Mój przyjaciel pies

Pies kocha bezwarunkowo. Można nawiązać z nim prawdziwą relację i cieszyć się nią przez wiele lat. Dla rodziców będzie jak drugie dziecko. Dla malca - jak rodzeństwo i towarzysz zabaw.

Odwiedziny w ZOO

Dzieci uwielbiają chodzić do zoo. Warto im tłumaczyć, że zwierzęta muszą mieć tu dobre warunki: duży wybieg, opiekę, swobodę. Tego na pewno nie mają w cyrku, gdzie ciężko pracują.

Bliskie spotkania

Kontakt ze zwierzętami to dla dziecka wspaniała szkoła odpowiedzialności, ale także sposobność do bycia delikatnym, czułym, współczującym.

SONY DSC SLOWA KLUCZOWE: Italien Reise Sardinien Schildkröte Sommer ZEltplatzISTOCKPHOTO.COM

Mali obserwatorzy

Obserwowanie zwierząt, tych dużych i tych malutkich, to jedna z ulubionych dziecięcych rozrywek. I wspaniałe ćwiczenie cierpliwości oraz koncentracji.

Adorable little girl feeding ducks at summer, in park SLOWA KLUCZOWE: animal bird bread casual caucasian child childhood cute ducks eat emotion family farm feed forest fun geese girl green happy hat help hungry jacket kid lake life nature outdoor outside park people recreation river shore siblings small smiling spring summer throw toddler water young youthISTOCKPHOTO.COM

Jazda konna

Nauka jazdy konnej to nie tylko zabawa. Dziecko oswaja się z dużym zwierzęciem, uczy się nim opiekować, ale też dbać o swoje bezpieczeństwo. Ten sport rozwija poczucie odpowiedzialności. Jeśli chcesz jeździć na kucyku lub koniku, musisz najpierw o niego zadbać, zrozumieć jego potrzeby.

Więcej o: