Ferie zimowe - propozycje zajęć z różnych miast Polski

Co może robić dziecko, które nigdzie nie wyjeżdża w czasie ferii zimowych? Mamy dla was propozycje zajęć z różnych miast Polski. Sprawdźcie też oferty bibliotek, domów kultury i ośrodków sportowych w waszych miejscowościach.
A kto(r) to czyta? A kto(r) to czyta? fot. wydawnictwodwiesiostry.pl

Warszawa: A kto(r) to czyta?

Młodzi mieszkańcy stolicy mogą udać się do nowo otwartego Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Tutaj jeszcze dwa razy będą mieć okazję posłuchać polskich aktorów czytających wspaniałe książki wydane przez Dwie Siostry. Spotkania z Antonim Pawlickim i Maciejem Musiałem już za nami, ale 6 lutego o 16.45 Anna Mucha przeczyta książkę "Gdzie jest wydra?" Doroty Sidor, a 9 lutego o 12.30 Iza Kuna przedstawi dzieciom "Felka i Tolę" Sylvii Vanden Heede. Wstęp wolny, ale trzeba się zapisać mailowo.

Więcej informacji tutaj.

opolskielamy.pl opolskielamy.pl fot. opolskielamy.pl

Opole: Warsztaty Animacji Poklatkowej

Stowarzyszenie "Opolskie lamy" zaprasza dzieci na Warsztaty Animacji Poklatkowej. Zajęcia obejmują między innymi interaktywne warsztaty twórczego myślenia, warsztaty plastyczne, fotograficzne i animacyjne. Nie zabraknie też oczywiście pokazów filmowych. Koszt 80 zł za 5 dni.

Więcej informacji tutaj.


akademiamlodegokucharza.pl akademiamlodegokucharza.pl fot. akademiamlodegokucharza.pl

Wrocław: Akademia Młodego Kucharza

A może szkoła gotowania? Na młodych szefów kuchni czeka wiele atrakcji, m.in. nauka podrzucania naleśników, pieczenie chleba, przygotowywanie obiadu oraz kulinarna podróż po różnych zakątkach świata. Koszt: 500 zł za tygodniowy kurs.

Więcej informacji tutaj.

pleciuga.pl pleciuga.pl fot. pleciuga.pl

Szczecin: Akcja Morze!

Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie organizuje dwutygodniowy cykl warsztatów teatralnych dla dzieci w wieku 8-12 lat. Wszystko będzie kręcić się wokół tekstów literackich związanych z morzem. Kurs zakończy pokaz inscenizacji przygotowanej przez młodych uczestników warsztatów. Cena: 650 zł za dwutygodniowy kurs. Trzeba się zapisać!

Więcej informacji tutaj.

malyinzynier.pl malyinzynier.pl fot. malyinzynier.pl

Koszalin: Ferie z robotami i LEGO

W czasie ferii z Małym Inżynierem dzieci będą samodzielnie budować i programować roboty, stworzone z klocków Lego Mindstorms (dzieci w wieku od 7 do 15 lat) lub z Lego WeDo (dzieci od 5 do 7 lat). Poza tym będą eksperymentować, budujac własnoręcznie katapulty i dokonując fenomenalnych odkryć naukowych. Koszt tygodniowego kursu: 600 zł. Dobra wiadomość jest taka, że nie wszyscy musimy zazdrościć młodym mieszkańcom Koszalina, bo tego typu zajęcia odbywają się też w kilku innych miastach Polski - sprawdźcie listę na stronie organizatora!

Więcej informacji tutaj.

Dom Kultury Zacisze Dom Kultury Zacisze fot. Dom Kultury Zacisze

Warszawa: Artystycznie-ekologicznie

Dom Kultury "Zacisze" w Warszawie w swojej ofercie zajęć dla dzieci ma między innymi cykl warsztatów artystycznych, podczas których dzieci w wieku 6-12 lat będą wykonywać różne projekty, pojadą na wycieczkę do Somianki i obejrzą spektakl teatralny. Koszt karnetu z wycieczką: 117 zł, poszczególne dni: 20 zł, dzień z wyjazdem: 50 zł. W "Zaciszu" młodsze dzieci (5-11 l.) mogą też wziąć udział w "Kreatywnych feriach zimowych z LEGO", a starsze być może zainteresuje kurs modelarski, zajęcia sportowe lub nauka tańca.

Więcej informacji tutaj.

warsztatykultury.pl warsztatykultury.pl fot. warsztatykultury.pl

Lublin: Zimowa Majsternia

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają dzieci na cykl spotkań i warsztatów artystycznych. Wstęp jest bezpłatny, ale na warsztaty trzeba się zapisać. W programie są spotkania dla przedszkolaków oraz uczniów szkół wszelakich - od podstawowych po średnie. Dla najmłodszych przewidziano m.in. opowieści o Królowej Karnawału, dla nieco starszych warsztaty scrapbookingu i recyklingu.

Więcej informacji tutaj.

se-ma-for.com se-ma-for.com fot. se-ma-for.com

Łódź: Ferie w Muzeum Animacji

A gdyby tak ferie zimowe spędzić w łódzkim Muzeum Animacji Se-ma-for? Pracownicy muzeum wraz z dziećmi przygotują w tym czasie animowaną adaptację wiersza Juliana Tuwima "Rzepka". Każdy dzień to kolejna zwrotka. Koszt uczestnictwa w pojedynczych zajęciach: 20 zł, trzeba się zapisać! Wiek uczestników: 7-12 l.

Więcej informacji tutaj.

tdk.tarnobrzeg tdk.tarnobrzeg fot. tdk.tarnobrzeg.pl

Tarnobrzeg: Ferie w Domu Kultury

Tarnobrzeski Dom Kultury organizuje m.in. bal karnawałowy, a także cykle bezpłatnych warsztatów teatralnych, plastycznych i emisyjnych. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mogli bawić się w teatr, zilustrować baśń "Królowa śniegu" oraz wykonać rekwizyty teatralne, kostiumy i scenografię.

Więcej informacji tutaj.

active4kids.pl active4kids.pl fot. kadr z active4kids.pl

Rybnik: Sportowo

Rybnicki Active4Kids chce wyciągnąć dzieci z domów. Pięciodniowe turnusy to dni wypełnione zabawą i sportami - na świeżym powietrzu i na sali gimnastycznej. Będą też zajęcia plastyczne, gry, zabawy, wycieczka do kina i na basen. Koszt: 360 zł, obowiązują zapisy. Wiek uczestników: 6-12 lat.

Więcej informacji tutaj.

kakadu kakadu fot. csf.katowice.pl

Katowice: Kosmiczna podróż dookoła świata

Kosmiczny Klub Aktywności Dziecięcej KAKADU zaprasza dzieci do katowickiego kina Kosmos na podróż dookoła świata - filmową oczywiście! Każdego dnia ferii będą odbywały się tu spotkania poświęcone różnym krajom, będą zagraniczni goście i warsztaty poświęcone różnym kulturom świata. Każde spotkanie będzie uzupełnione o projekcję filmu lub animacji z omawianego kraju. Oferta skierowana do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Koszt udziału w jednym warsztacie: 10 zł, możliwa rezerwacja miejsc.

Więcej informacji tutaj.

Więcej o: