Co robić z dzieckiem zimą? 8 propozycji zabaw

Zima to nie tylko siedzenie w domu pod ciepłym kocykiem i picie rozgrzewającego kakao - czas wyjść na dwór i naprawdę dobrze się bawić. Zobaczcie, jakie propozycje zimowych zabaw mamy dla waszych dzieci... i dla was!
Dziecko puszczające bańki mydlane Dziecko puszczające bańki mydlane fot. Shutterstock

Bańki mydlane!

Dzieci uwielbiają puszczać bańki mydlane, ale większość z nas utożsamia tę zabawę z ładną pogodą. Szkoda, bo bańki mydlane wypuszczane na dworze podczas mroźnego dnia, to zupełnie inny wymiar rzeczywistości: czy wiedzieliście, że wspaniale zamarzają? Wyglądają naprawdę zjawiskowo, spróbujcie! I sprawdźcie, czy pękają po zderzeniu z ziemią...

Rodzina buduje bałwana Rodzina buduje bałwana Fot. Stockbroker /EAST NEWS

Bałwan

Klasyka gatunku: bałwan. Niby takie oczywiste, a ile daje radości! A gdyby tak w tym roku ulepić coś innego? Śnieżnego misia? Królika? A może całą rodzinę bałwanów? Możecie też urządzić konkurs na najmniejszego lub największego bałwana - to dopiero będzie rodzinne wyzwanie!

Dziecko i balony Dziecko i balony fot. Shutterstock

Lodowe balony

Tę zabawę wasze dzieci pokochają. No dobrze - was też zachwyci efekt końcowy! Wystarczy, że napełnicie zwykłe balony kolorową wodą (do jej przygotowania możecie użyć farbek lub barwników spożywczych), zwiążecie i zostawicie na noc na dworze. Kiedy woda wewnątrz balonów zamarznie, nożyczkami rozetnijcie gumę i otrzymacie kolorowe lodowe kule! Prawda, że piękne?

Dziecko łyżwy Dziecko łyżwy fot. Shutterstock

Zimowe igrzyska

Zima to także wspaniały czas na sporty sezonowe - warto wykorzystać ten okres na naukę jazdy na nartach, łyżwach czy snowboardzie. Jeśli wszyscy jesteście już prawdziwymi mistrzami zimowych sportów, zorganizujcie igrzyska, a jeśli nadal się uczycie, może zawody saneczkarskie na pobliskiej górce? Nie zapomnijcie o medalach!

latarnia śnieżna latarnia śnieżna fot. Shutterstock

Latarnia śnieżna

A może wziąć przykład z "Dzieci z Bullerbyn" i wybudować prawdziwą szwedzką latarnię śnieżną? Podobną latarnię do tej ze zdjęcia wybudowali też inni bohaterowie szwedzkiej książki dla dzieci -  kot Findus i jego opiekun Pettson. Wygląda imponująco, prawda? Sam jej widok rozgrzewa od środka!

dziecko śnieżki dziecko śnieżki fot. Shutterstock

Wojna na śnieżki

To kolejna klasyka gatunku, bo czy ktoś w ogóle wyobraża sobie zimę bez wojny na śnieżki? Jeśli potrzebujecie urozmaicenia, pomyślcie o rzucaniu śnieżkami do celu albo spróbujcie strącać nimi lekkie śnieżne konstrukcje, które wcześniej wspólnie przygotujecie. Może nawet te z następnego slajdu?

śnieżny zamek śnieżny zamek fot. Shutterstock

Zamki ze śniegu

No dobrze, nikt nie oczekuje, że uda Wam się zbudować coś tak ogromnego jak ten zamek na zdjęciu (gdzie znaleźć tyle wolnej przestrzeni?!), ale zima to fajny moment, żeby odgrzebać foremki do piasku... Naprawdę! Odszukajcie zabawki do piaskownicy i budujcie babki ze śniegu, zamki i inne śnieżne cuda.

Śnieżny anioł Śnieżny anioł fot. Shutterstock

Anioły

Ulubiona zabawa dzieciństwa! Nie ma nic milszego niż runąć w miękki, puszysty śnieg i zrobić śnieżnego anioła. Orła. Potwora. Psa. Niedźwiedzia. Wasze dziecko na pewno wam wytłumaczy, co to za kształt, tylko nie zapomnijcie uwiecznić tego na zdjęciu!

Więcej o: