1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

Najdziwniejsze imiona dzieci gwiazd

Nasze rodzime gwiazdy miewają ekstrawaganckie pomysły na imiona dla swojego potomstwa, daleko im jednak do pomysłów zagranicznych celebrytów. Oto lista 11. najbardziej niecodziennych imion!
Beyonce. Beyonce. East News

Niebieski Bluszcz

Beyonce Knowles i jej mała córeczka wzbudzają dużo emocji. Już sam poród odbił się w mediach szerokim echem. Plotkowano, że Jay-Z i Beyonce wydali ponad milion dolarów na przebudowę części oddziału nowojorskiego szpitala Lenox Hill, rozstawili też wszędzie ochronę, utrudniając tym samym życie innych pacjentek i ich rodzin. Jednak jeszcze więcej uwagi poświęca się imieniu, które znani rodzice nadali swojej córeczce: Blue Ivy to po prostu... Niebieski Bluszcz!

MTV podało, że Jay-Z i Beyonce zgłosili imię do ... urzędu patentowego, żeby w przyszłości inni rodzice nie mogli nazywać tak swoich pociech. To dopiero wyjątkowe dziecko! Polskiego tłumaczenia z pewnością nie zastrzegą, niestety jednak szanse by pracownik urzędu stanu cywilnego w naszym kraju zgodził się na nadanie dziecku takiego imienia są zerowe...

gwyneth paltrow i apple gwyneth paltrow i apple kadr z youtube.com

Jabłko i Mojżesz

Aktorka Gwyneth Paltrow i jej były mąż Chris Martin, frontman zespołu Coldplay, wykazali się sporą inwencją przy wyborze imion dla swoich dzieci. Syn ma na imię Moses - czyli Mojżesz - i ten wybór akurat nie wzbudza szczególnego zainteresowania w krajach anglosaskich, natomiast imię córki tej pary jest szeroko komentowane. Dziewczynka ma na imię Apple. Jabłko. Gwyneth troszkę gubiła się, próbując wytłumaczyć genezę tego imienia, ale w końcu udało się jej powiedzieć, że na pomysł wpadł Chris, a ona zaakceptowała wybór, bo jabłka "dobrze się kojarzą", "są takie słodkie" i "biblijne". No proszę!

Keith Richards i Anita Pallenberg Keith Richards i Anita Pallenberg kadr z youtube.com

Mniszek Pospoilty, zwany Dmuchawcem

Dandelion Angela, córka współzałożyciela The Rolling Stones, Keitha Richardsa i ówczesnej muzy gitarzysty, a także samego Micka Jaggera, Anity Pallenberg, swoim narodzeniem prawie doprowadziła do rozpadu tego legendarnego zespołu! Muzycy byli wtedy u szczytu popularności, Anita uzależniona od heroiny, życie było jedną wielką imprezą... Gdy urodziła się Dandelion - czyli dmuchawiec - sam Keith Richards nie miał pewności czy jej ojcem nie jest jednak Jagger. Konflikt na tym tle trwał długo, w końcu jednak wszyscy zaakceptowali fakt, że mała Mniszek Pospolity jest córką Richardsa, a on sam napisał na jej cześć dwie piosenki "The Wild Horses" i "Angie".

Forrest Whitaker Forrest Whitaker Fot. East News

Ocean, Sonet, Prawdziwa i Jesień

Amerykański aktor Forest Whitaker sam ma niecodzienne imię: "forest" to po polsku "las". Nic więc dziwnego, że czwórka jego dzieci również nosi niespotykane imiona: syn to Ocean, a córki: Sonnet, True i Autumn. Aktor, tłumacząc swój wybór, powiedział: "Chcę by te imiona określały ich przeznaczenie, żeby moja córka była uczciwa, a syn ekspansywny.Ja z kolei staram się być jak las - regenerować się i ciągle rosnąć".

Paula Yates i Bob Geldof. Paula Yates i Bob Geldof. Screen z youtube.com

Brzoskwinie Kwiat Miodu i jej siostry

Nieżyjąca już Paula Yates, brytyjska prezenterka telewizyjna, żona Boba Geldofa i ostatnia ukochana Michaela Hutchence'a (INXS), słynęła z nadawania dzieciom dziwacznych imion. Miała trzy córki z Geldofem, każdą o niespotykanym imieniu: Peaches Honeyblossom, Fifi Trixibelle, Little Pixie Frou-Frou, a po opuszczeniu męża dla charyzmatycznego wokalisty INXS, urodziła Hutchence'owi córkę, którą nazwali... Heavenly Hiraani Tiger Lily - zdrobniale mówiąc na nią Tiger (Tygrys). "Hiraani" było podobno ulubionym polinezyjskim słowem Hutchence'a i znaczy: "królewna pięknego nieba". Po śmierci rodziców, Tiger trafiła pod opiekę Boba Geldofa, który w końcu adoptował dziewczynkę i nosi ona teraz jego nazwisko.

Geri Halliwell. Geri Halliwell. East News

Dzwoneczek Madonna (lub Dziki Hiacynt Matka Boska)

Była członkini grupy Spice Girls, Geri Halliwell, nazwała swoją córkę Bluebell Madonna. Bluebell na część fioletowych dzikich dzwonków, a Madonna nie tyle z pobudek duchowych, co na cześć ikony  muzyki pop i idolki Geri. "Wybrałam takie imię (Bluebell), bo moja mama zawsze mówiła, że dzikie hiacynty (dzwoneczki) są coraz rzadsze - więc to taki cenny kwiat, w sam raz dla mojej córeczki" - tłumaczyła Halliwell.

Jamie Oliver z rodziną Jamie Oliver z rodziną fot. kadr z youtube.com

Tęcza Kwitnących Płatków, Makowy Miód i rodzeństwo

Dzieci kulinarnego guru, Jamie'go Olivera i jego żony Jools, noszą bardzo kwieciste imiona - podobno to rodzinna tradycja w klanie Oliverów. Jest więc mała Poppy Honey (Makowy Miód), Daisy Boo (Stokrotka) i Petal Blossom Rainbow (Tęcza Kwitnących Płatków). Syn nosi imiona Buddy Bear Maurice - pozornie może chodzić o "przyjaznego misia" (buddy to kumpel, bear - niedźwiedź), ale rodzice tłumaczą, że "Buddy" pochodzi od słowa "bud", czyli... pąk.

Erykah Badu zaśpiewa we wtorek 11 lipca w Parku Sowińskiego Erykah Badu zaśpiewa we wtorek 11 lipca w Parku Sowińskiego Fot. Bartosz Bobkowski / AG

Puma, Siedem, Mars

Charyzmatyczna wokalistka Erykah Badu, znana z niekonwencjonalnych pomysłów, podeszła kreatywnie do kwestii wyboru imion dla trójki swoich dzieci. Pierworodny syn nazywa się Seven Sirius (Siedem Syriusz),a córki Badu to Puma (zwierzę czy marka sportowego obuwia?) i Mars (czerwona planeta czy batonik?). Sama artystka ceni sobie kontakt z dziećmi do tego stopnia, że została profesjonalną doulą i zapisała się na kurs dla położnych. "Lubię być Komitetem Powitalnym" - żartuje Badu, tłumacząc dlaczego zdecydowała się pomagać innym kobietom w porodach.

Mia Farrow i Woody Allen Mia Farrow i Woody Allen Screen Youtube.com

Torba na ramię

Woody Allen słynie z różnych dziwactw i skandali rodzinnych, niewiele osób jednak wie, że jego syn ze związku z Mią Farrow, nosi imię Satchel, czyli "torba na ramię". Młodzieniec nie był zachwycony wyborem rodziców, dlatego przedstawia się jako Ronan Seamus. Najwyraźniej Satchel trafia do gustu amerykańskich reżyserów, bo takie imię nosi również syn Spike'a Lee.

Alicia Silverstone z dzieckiem Alicia Silverstone z dzieckiem Fot. www.310pix.com www.310pix.com/EAST NEWS

Niedźwiadek

O aktorce Alicii Silverstone zrobiło się znowu głośno, kiedy została matką. Po pierwsze imię, które nadała swojemu synowi - Bear Blu (Niebieski - choć ze zmodyfikowaną pisownią - niedźwiadek) - trafiło na czołowe miejsca listy najgorszych imion dla dzieci, a po drugie szerokim echem odbił się sposób, w jaki gwiazda karmiła swoje 10-miesięczne niemowlę... Umieściła bowiem na swojej stronie, promującej kuchnię wegańską, filmik, na którym pokazała, że najpierw sama przeżuwa jedzenie dziecka, a później podaje mu je prosto do ust. Wideo uzupełniła komentarzem: "Naprawdę czołga się przez cały pokój, żeby rzucić się moje usta, kiedy widzi, że coś jem".

Mariah Carey preferuje rozmach! Mariah Carey preferuje rozmach! fot. East News

Marokańczyk

Mariah Carey lubi być w centrum uwagi. W ciąży z bliźniętami pokazywała się nago na okładkach czasopism i umieszczała zdjęcia swojego ciężarnego brzucha, z namalowanym na nim motylem, na portalu społecznościowym. Córkę nazwała Monroe, na cześć legendy kina, a synowi nadała imię Moroccan - Marokańczyk. Czyżby ze względu na przodków? Nic bardziej mylnego! Diwa tłumaczyła, że zdecydowała się z mężem na takie imię, żeby upamiętnić... pokój hotelowy, urządzony w marokańskim stylu - to tam ukochany poprosił ją o rękę.

Komu przyznalibyście Grand Prix?