Dziecięca moda uliczna - światowe blogi detronizują Suri Cruise!

Blogerzy biorą na tapetę dzieciaki i udowadniają, że prawdziwy styl jest na ulicach, a nie w rodzinach celebrytów! Zobaczcie piękne zdjęcia dzieciaków z całego świata.
hideandgostyle.com (NIE WYKORZYSTYWAĆ PONOWNIE!!!) hideandgostyle.com (NIE WYKORZYSTYWAĆ PONOWNIE!!!) hideandgostyle.com

HideAndGoStyle.com

Skąd pomysł na bloga?

Erica Tashiro: Zainspirowali mnie inni blogerzy fotografujący modę uliczną, a że miałam wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi dziećmi, często dziwiłam się, że ludzie nie zwracają zbytniej uwagi na uliczny styl dzieciaków. Chciałam zmienić sposób, w jaki ludzie definiują słowo "styl" - najczęściej utozsamiają je z drogimi metkami i uznanymi projektantami, a ja myślę, że styl to raczej sposób, w jaki nosimy swoje ubrania - i w tym sensie dzieci są według mnie najbardziej naturalne i mają najwięcej pewności siebie.

hideandgostyle.comhideandgostyle.com

Co Cię urzeka w modzie dziecięcej?

Sposób, w jaki dzieci noszą swoje ubrania jest urzekający i to w jaki sposób łączy się różne elementy garderoby. Uwielbiam to, że w modzie dziecięcej funkcjonalność łączy się ze strojami, które są zachwycające wizualnie. Co więcej, według mnie nie ma znaczenia czy dziecko samo skomponowało swój ubiór. Naturalnie większość rodziców wybiera ubrania dla dzieci, kiedy te są małe, ale uważam, że cała zasługa w tym, że to dziecko dobrze wygląda leży po jego stronie - dlatego, że nosi je z taką pewnością siebie.

hideandgostyle.comhideandgostyle.com

Jak reagują rodzice, gdy prosisz o zgodę na sfotografowanie ich dziecka? Czy zwykle się zgadzają?

Pomysł podoba się wszystkim. Mam swoje zasady, jeśli chodzi o to do kogo mogę podejść, a do kogo nie. Nigdy nie przeszkadzam w uroczystościach rodzinnych i nie podchodzę do rodzin z płaczącymi dziećmi. Oczywiście czasem uzyskanie zgody wymaga trochę zachodu, ale wtedy tłumaczę rodzicom, jaka jest idea mojego bloga i pokazuję im zdjęcia, które już są w nim opublikowane.

hideandgostyle.comhideandgostyle.com

Czy masz swoje ulubione zdjęcie?

To trudne pytanie, bo lubię naprawdę wiele zdjęć z mojego bloga. Ale ta fotka jest jedną z moich ulubionych:

hideandgostyle.comhideandgostyle.com

Sposób, w jaki ten chłopiec pozuje i to co ma na sobie, w świetny sposób obrazują ideę mojego bloga. To  doskonały przykład tej pewności siebie, którą usiłuję uchwycić na zdjęciach.

minihipster.com (NIE WYKORZYSTYWAĆ PONOWNIE!!!) minihipster.com (NIE WYKORZYSTYWAĆ PONOWNIE!!!) minihipster.com

MiniHipster.com

Skąd pomysł na bloga?

Melissa Prime: MiniHipster to po prostu wyraz naszej pasji i radość ze wspólnego tworzenia czegoś razem, mimo że przebywamy w różnych miejscach na świecie. Ten projekt był na początku prostym blogiem, na którym umieszczaliśmy zdjęcia najfajniejszych dzieciaków, na jakie się natknęliśmy. Później okazało się, że jest zapotrzebowanie na informacje i niusy ze świata mody dziecięcej - i tak MiniHipster.com rósł w siłę, założony przez trójkę ludzi. Kochamy modę dziecięcą a że sami mamy dzieci, wiemy jaką frajdą jest ich strojenie, a kiedy rosną - obserwowanie, jak wyrażają siebie poprzez własny wybór strojów.

minihipster.comMiniHipster.com

Co Was urzeka w modzie dziecięcej?

To po prostu świetna zabawa. Bardzo mi się podoba to, jak moda dziecięca ewoluowała - teraz możesz wziąć "dorosłe" ubranie i po prostu skurczyć je do rozmiaru pasującego na dziecko! To jest naprawdę fajne. Bardzo mi się też podoba to, że zarówno dzieci, jak i ich rodzice, z pasją podchodzą do tego, jak dzieciaki się ubierają i twórczo łączą kolory i wzory.

minihipster.comMiniHipster.com

Jak ludzie reagują na Wasz blog?

Kiedy rozmawialiśmy z rodzicami o strojach ich dzieci i o tym, co robimy, okazywało się, że podzielali naszą pasję ubierania dzieciaków w różnorodnych stylach i chętnie angażowali się w tworzenie naszej strony.

minihipster.comMiniHipster.com

Czy masz swoje ulubione zdjęcie?

No wiesz, nie mam jednego ulubionego zdjęcia - to trochę tak, jakbyś zapytała mnie, które dziecko kocham bardziej! Mam pewnie z 10 ulubionych zdjęć i w każdym kolejnym tygodniu znajduję następne, które wydaje mi się naprawdę super.  Tych kilka z pewnością należy do moich ulubionych.

minihipster.comMiniHipster.com

planetawesomekid.com (NIE WYKORZYSTYWAĆ PONOWNIE!!!) planetawesomekid.com (NIE WYKORZYSTYWAĆ PONOWNIE!!!) planetawesomekid.com

PlanetAwesomeKid.com

Skąd pomysł na bloga?

Julia Samersova: Wpadłam na ten pomysł, gdy nagle nastąpił wysyp blogów z modą uliczną - mniej więcej w 2008 - 2009 roku. Wszystkie skupiały się na dorosłych. Mieszkam w Nowym Jorku i pomyślałam sobie, że  dokumentowanie ulicznego stylu dzieciaków i niemowląt byłoby fajną zabawą - i tak powstał mój blog!

planetawesomekid.complanetawesomekid.com

Co Cię urzeka w modzie dziecięcej?

Dzieci są takie 'organiczne' - naturalne i spontaniczne. Według mnie sposób, w jaki postrzegają modę jest bardzo świeży. Nie mają żadnych zasad! Nie mają też zahamowań i żyją chwilą. To o wiele bardziej ekscytujące niż moda dla dorosłych!

planetawesomekid.complanetawesomekid.com

Jak ludzie reagują na Twój blog?

99% reakcji jest pozytywnych. Rodzice z całego świata ślą do mnie zdjęcia swoich dzieci. Jeśli komuś nie podoba się nasz blog, nie musi go oglądać!

planetawesomekid.complanetawesomekid.com

Czy masz swoje ulubione zdjęcie?

Każde zdjęcie jest szczególne i każde dziecko nadaje swojego unikalnego uroku naszemu blogowi. Nie mam żadnych ulubieńców! Jesteśmy bardzo wybredni, jeśli chodzi o zdjęcia, które publikujemy. Mamy swoje standardy i podwyższamy je z każdym dniem!

planetawesomekid.complanetawesomekid.com


tinytimes.com (NIE WYKORZYSTYWAĆ PONOWNIE!!!) tinytimes.com (NIE WYKORZYSTYWAĆ PONOWNIE!!!) tinytimes.com

TinyTimes.com

Skąd pomysł na bloga?

Carla Courtney: Zaczęłam prowadzić tę stronę z myślą o mojej rodzinie - jestem oddalona o ponad 10 tysięcy kilometrów od moich bliskich. Całą ciążę przeszłam bez mamy, siostry czy bliskich przyjaciół. Moje dziecko poznało swojego dziadka przez Skype'a. Potrzebowałam jakiegoś fajnego, twórczego sposobu, żeby moi bliscy mogli być na bieżąco z tym, co dzieje się w moim życiu. Mój blog nie jest poświęcony modzie per se, tylko opowiadaniu historii, z modą w tle - bardziej jako parodia modowych blogów. Zdjęcia robię sama i przedstawiają mojego syna i jego przyjaciół.

tinytimes.comtinytimes.com

Co Cię urzeka w modzie dziecięcej?

Jestem kreatywna osobą, lubię robótki na drutach, rysowanie i robienie zdjęć. Moda jest dla mnie formą kreatywności właśnie. Oczywiście na początku to rodzice decydują o tym, co ich dziecko nosi, ale w miarę jak rośnie, zaczyna wyrażać siebie poprzez własny wybór ubrań. Według mnie nie chodzi tu o marki i metki, tylko o osobiste upodobania, indywidualizm, ekspresję, pewność siebie i szacunek dla wyborów innych ludzi. Chcę, żeby mój syn czuł się komfortowo z samym sobą, ale też, żeby nie oceniał innych przez pryzmat tego, co noszą.

tinytimes.comtinytimes.com

Jak ludzie reagują na Twój blog?

W moim blogu chodzi o opowiadanie historii poprzez uchwycenie wyjątkowych momentów, w taki sposób, w jaki robią to blogi z modą uliczną. Myślałam, że to będzie ładny sposób na dzielenie się z rodziną moim życiem na drugim końcu świata. Mam mocno ironiczne i udające śmiertelną powagę poczucie humoru. W rezultacie tak bardzo się wczułam w kopiowanie stylu blogu  modowego, że wiele osób nie zauważa żartobliwego podejścia do tematu! Wcale nie chodzi mi o tworzenie poważnego bloga o stylu dziecięcym. Nie to było moim zamiarem.  Po prostu dzielę prawdziwe momenty z mojego życia z moimi bliskimi, a teraz, jak się okazuje, wieloma innymi ludźmi korzystającymi z Internetu.

tinytimes.comtinytimes.com

Czy masz swoje ulubione zdjęcie?

Jest ich kilka. (zamieszczamy je tutaj - K.S.)

tinytimes.comtinytimes.com

bambinostreetstyle.com (NIE WYKORZYSTYWAĆ PONOWNIE!!!) bambinostreetstyle.com (NIE WYKORZYSTYWAĆ PONOWNIE!!!) bambinostreetstyle.com

BambinoStreetStyle.com

Skąd pomysł na bloga?

Babette Fischer: W 2009 roku zaczęłam prowadzić bloga notquitesnowhite.com, na którym prezentowałam swoje spojrzenie na piękno życia, poprzez interesujące szczegóły, ulubione miejsca i inspirujące momenty. Zauważyłam, że fotografowanie dzieci to świetna zabawa i że ich zdjęcia są pełne znaczeń i takie czyste! Wpadłam więc na pomysł, żeby stworzyć platformę, na której mogłabym dzielić się tymi odczuciami. Dzieci są takie autentyczne i zaskakująco spontaniczne. To naprawdę odświeżające!

bambinostreetstyle.combambinostreetstyle.com

Co Cię urzeka w modzie dziecięcej?

Urzeka mnie szczerość dzieci. Sposób, w jaki odkrywają świat jest naprawdę inspirujący i daje dużo frajdy. Jeśli chodzi o modę - zawsze zaskakiwała mnie kreatywność dzieciaków, nawet jeśli mówi nam ona wiele o ich rodzicach.

bambinostreetstyle.com

bambinostreetstyle.com

Jak ludzie reagują na Twój blog?

Z każdym miesiącem przybywa czytelników Bambino Street Style, ale niestety wciąż jest mało komentarzy. Za to zawsze jest miło widzieć reakcje dumnych rodziców, kiedy pozwalają mi zamieścić na blogu zdjęcie swojego dziecka.

bambinostreetstyle.combambinostreetstyle.com

Czy masz swoje ulubione zdjęcie?

Jest wiele zdjęć i historii, które mi się podobają. Na przykład to zdjęcie dziewczynki z balonem w kształcie serca - to jedno z moich ulubionych, zrobiłam je na przyjęciu weselnym we Francji. Ta mała dziewczynka była tak kreatywna z przymocowaniem balona do swojego kucyka! Mocno onieśmielające było dla mnie to jej spojrzenie w stylu "Nie skradnij mi serca.

bambinostreetstyle.combambinostreetstyle.com

thebabyblackbird.com (NIE WYKORZYSTYWAĆ PONOWNIE!!!) thebabyblackbird.com (NIE WYKORZYSTYWAĆ PONOWNIE!!!) thebabyblackbird.com

TheBabyBlackbird.com

Skąd pomysł na bloga?

Brandy: Pracowałam w przemyśle modowym w Toronto przez 9 lat. Kiedy zostałam mamą, naturalnym było, że ubieranie dzieci sprawiało mi dużo radości. W ten sposób zainteresowałam się modą dziecięcą i pomyślałam, że fajnie byłoby się podzielić tym połączeniem mojej miłości do dzieci z doświadczeniem z dziedziny mody. Obrałam trochę inny kierunek w podejściu do tematu - postanowiłam zachować prostotę i autentyczność, potraktować modę jako przedłużenie naszego codziennego życia.

thebabyblackbird.comthebabyblackbird.com

Co Cię urzeka w modzie dziecięcej?

Myślę, że dzieci zawsze wyglądają cudownie, bez względu na to, co mają na sobie. I uwielbiam dostrzegać ich osobowość przebijającą przez stroje - lub osobowość ich rodziców, jeśli one są jeszcze za małe, żeby samodzielnie wybierać ubrania. Sama naprawdę lubię ubierać swoje dzieci i próbuję poświęcać się temu z taką samą dbałością i starannością, jak wtedy, gdy wybieram strój dla siebie. Bardzo lubię wyzwanie, jakie stawia przed rodzicem wyszukiwanie stylowych ubranek dziecięcych, które nie dość, że bardzo mi się podobają, to jeszcze są praktyczne, funkcjonalne i niedrogie.

thebabyblackbird.comthebabyblackbird.com

Jak ludzie reagują na Twój blog?

W większości przypadków ludziom podoba się koncepcja stylu dziecięcego, bo dzieci we wszystkim wyglądają ślicznie. Wielu rodziców podziela moją radość z ubierania swoich dzieci i kupowania im ciuchów.

thebabyblackbird.comthebabyblackbird.com

Czy masz swoje ulubione zdjęcie?

Mam wiele takich zdjęć! (zamieszczamy je tutaj - K.S.)

thebabyblackbird.comthebabyblackbird.com

fot. Adam Włodarz / archiwum prywatne (NIE WYKORZYSTYWAĆ PONOWNIE!!!) fot. Adam Włodarz / archiwum prywatne (NIE WYKORZYSTYWAĆ PONOWNIE!!!) fot. Adam Włodarz / archiwum prywatne

Polska moda uliczna

Czy polskie dzieci tez mogłyby być bohaterami blogów o dziecięcej modzie ulicznej? Zapytaliśmy o to Olę Długołęcką, redaktorkę modowo-lifestylową z portalu kobieta.gazeta.pl, a przy okazji mamę trzylatka:

- Zdecydowanie tak! Dobrze ubrani rodzice, z wyczuciem stylu, swoją estetykę przekładają na dzieci. I wcale nie chodzi tutaj wbijanie dzieciaków w spodnie w kancik, białą koszulę i sweter w romby. Wcale także nie ma znaczenia budżet, który przeznaczamy na garderobę dziecka. Właściwie im dana rzecz jest bardziej znoszona, wypłowiała i miękka, tym bardziej stylowo wygląda. Same dzieci mają rewelacyjne wyczucie mody, a niektóre pomysły i zestawienia są naprawdę odkrywcze. Ważne, żeby dziecko mogło się wyrażać także strojem. Uwielbiam chłopców, którzy biegają przebrani w stroje superbohaterów i dziewczynki uparcie obstające przy noszeniu kostiumu baletnicy. Nie przepadam za przesłodzonymi zestawami dla kilkulatków, wolę paletę bardziej dorosłą - brązy, szarości, granaty oraz mnogość dodatków - chusty, kapelusze, czapki. Takie właśnie stylizacje są pokazywane na zagranicznych blogach.
Mój syn od kilku tygodni nosi kurtkę we wzór moro zestawioną z moją broszką-rybką zrobioną z fioletowych cekinów. Jak widać brakowało mu elementu, który byłby mocnym akcentem kolorystycznym i miał dziecięcy kształt. Tak ubrany czuje, że wygląda ładnie, czym rozczula oczywiście otoczenie.

A co Wy sądzicie o współczesnej modzie dziecięcej?

Więcej o: