Koniec bajkowych rodzin celebrytów

Do niedawna wzbudzali powszechny podziw - udało im się stworzyć szczęśliwą rodzinę w powierzchownym i skomercjalizowanym świecie show-biznesu. Zakochani, otoczeni dziećmi wiedli bajeczne życie gwiazd. Byli dowodem, że można zbudować wspaniały związek i mieć kochającą rodzinę niezależnie od różnic wieku, podchodzenia, rasy czy doświadczeń. Niestety, nie udało im się zestarzeć wspólnie. Ostatnia fala rozstań sławnych par udowadnia, że kariera, sława czy pieniądze nie gwarantują szczęścia rodzinnego i harmonii w związku.
Heidi Klum i Seal Heidi Klum i Seal Twitter

Koniec miłości ponad podziałami

Mieszane małżeństwo Heidi Klum i Seala wydawało się idyllą. Ona - znana modelka niemieckiego pochodzenia, on - ceniona brytyjska gwiazda muzyki o afrykańskich korzeniach szybko zakochali się  w sobie i długo tworzyli rodzinę idealną. Seal związał się z Heidi gdy była już w ciąży, porzucona przez ojca swojej córeczki - Flavio Briatore. Para wychowywała czworo dzieci - troje wspólnych i córeczkę modelki, poza tym kariery Seala i Heidi kwitły. Piosenkarz podkreślał w wywiadach, że dla niego najważniejszy jest związek z modelką  a dzieci, które kocha ogromnie, są dopiero na drugim miejscu. Chyba ta kolejność uczuć się nie sprawdziła, bo pomimo wielkiego zakochania para niedawno się rozstała.

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor Kapif

Nawet bez papierka miłość się skończyła

Wiele osób kibicowało związkowi Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora. Para dotąd nierozłączna spędziła oddzielnie ostatnie święta, nie witała też wspólnie nowego roku. Byli ikonami polskiego show-biznesu - piękni, wpatrzeni w siebie, chronili prywatność swoją i swojego dziecka. Nawet córka pary, niespełna trzyletnia Janinka, nie zdołała ocalić rodziców od kryzysu w związku, który zaowocował rozstaniem. Upadł mit, że to ślub niszczy miłość, brak papierka też nie zawsze pomaga ją utrzymać.

Ashton Kutcher, Demi Moore. Ashton Kutcher, Demi Moore. Forum/BIGPICTURESPHOTO.COM

Mit miłości bez zaglądania w metrykę

Kryzysem innej pary - dotąd równie idealnej, zakochanej w sobie i wspólnie wychowującej dzieci aktorki - Demi Moore i Ashtona Kutchera żył ostatnio cały świat. Po zdradach dotąd oddanego młodego męża, Demi Moore się załamała i postanowiła zakończyć swoje małżeństwo. Aktorka niedawno zgłosiła się do kliniki odwykowej - wygląda na to, że postanowiła wziąć się w garść po tym jak rozstanie nasiliło jej problemy z anoreksją i alkoholem.

Ilona Ostrowska i Jacek Borcuch Ilona Ostrowska i Jacek Borcuch Forum

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki?

Ilona Ostrowska i Jacek Borcuch byli parą, która już kiedyś się rozstała. Potem jednak aktorka i reżyser nakręcili wspólnie film, który ich ponownie do siebie zbliżył i ich miłość wybuchła z nową siłą. Po powrocie do siebie postanowili się pobrać. Sielanka nie trwała długo - kilka lat później, pomimo narodzin córeczki, Ostrowska i Borcuch zdecydowali się na rozwód. Jednak pomimo niełatwego rozstania, dla dobra córeczki postanowili utrzymywać przyjacielskie stosunki.

Jennifer Lopez, Marc Anthony. Jennifer Lopez, Marc Anthony. fot. AP/Evan Agostini

Nie pomogły nawet narodziny bliźniąt

Nikt nie wróżył dobrze temu związkowi i na koniec miłości sławnej Jennifer i jej latynoskiego męża czekano od dawna. Piękna i pełna życia Jennifer i jej zaborczy, niezbyt urodziwy mąż nie wyglądali na dobrze dopasowanych. Jednak po serii bajkowych sesji zdjęciowych przedstawiających szczęśliwą Lopez u boku męża i tulących nowonarodzone bliźnięta sceptycy zaczęli mięknąć: Może się jednak naprawdę kochają? Niedługo po narodzinach dzieci para przeszła szereg kryzysów i się jednak ostatecznie rozstała.

Robert Janowski i Katarzyna Dańska. Robert Janowski i Katarzyna Dańska. www.KAPIF.pl

Idealna rodzina też się może rozpaść

Robert Janowski z żoną Katarzyną też wyglądali na wspaniałą, oddaną sobie parę, która z miłością wychowuje trójkę dzieci. Wzorowe dotąd małżeństwo zrezygnowało jednak ze wspólnego życia, kilka miesięcy temu otrzymali rozwód, który zburzył mit idealnego taty i partnera, za jakiego uważano Janowskiego. Po tym rozczarowaniu polscy widzowie długo nie mogli się otrząsnąć - program muzyczny, który prowadzi od lat zaczął ekspresowo tracić na popularności. Czy Robert zdecyduje się w przyszłości na trzecie małżeństwo?