Luksusowe ferie - jak spędzić czas gdy masz pieniądze

Najbogatsi rodzice mogą sobie pozwolić na spędzenie przerwy zimowej dzieci w dowolny sposób. Niektórzy mają ochotę naładować baterie słoneczne, więc wybierają dalekie egzotyczne wakacje. Inni wolą narciarskie szaleństwo w znanym kurorcie, rodzinne spa albo hotel dla rodzin z dziećmi z opieką babysitterki. Wszystko jest w zasięgu ręki gdy masz możliwości finansowe aby ferie były przyjemnym i niezapomnianym czasem dla całej rodziny.

Narty w znanym kurorcie zimowym

Najbogatsi nie pojadą na narty do Szczyrku czy Bukowiny Tatrzańskiej. Prawdziwy luksus to wypoczynek w prestiżowej lokalizacji - Klosters czy Gstaad w Szwajcarii, francuskim Courchevel czy Chamonix albo amerykańskim Aspen. Chalety czyli górskie chatki, które mają do dyspozycji zamożni rodzice, tylko z zewnątrz wyglądają tradycyjnie - w środku mają ekskluzywne wyposażenie, minispa a czasem nawet kucharza do dyspozycji. Dodatkowo dzieci czy rodzice mogą liczyć na prywatnych instruktorów jazdy na nartach. Cała rodzinka prosto z chaletu może zjechać na nartach do kolejki górskiej czy wyciągu.

Luksusowy hotel z opieką dla dzieci

Oferta specjalnych hoteli dla rodzin z dziećmi to świetna alternatywa dla rodziców, które chcą zabrać małe dzieci i jednocześnie wypocząć. W takich hotelach można liczyć na wszelkie udogodnienia związane z dziećmi - specjalne dziecięce menu, opiekę babysitterki w miniprzedszkolu, place zabaw i inne atrakcje, które umilą pobyt maluchom. Jeśli wybierzecie obiekt w kurorcie narciarskim, to dziecko możecie zostawić pod dobrą opieką. W czasie gdy spędzi twórczo i atrakcyjnie czas, wy poszalejecie na stoku. Z takich wakacji na pewno nie wrócicie zmęczeni.

W poszukiwaniu słońca - egzotyczne wakacje

Safari w RPA albo wygrzewanie się na plażach Meksyku czy Tajlandii? To nie jest problem, gdy masz środki finansowe pozwalające na wyjazd do ciepłego kraju, gdzie klimat idealnie naładuje wasze baterie a plaża, słońce, palmy i egzotyczne potrawy stworzą wrażenie raju. A to największe marzenie większości Polaków - w środku długiej polskiej zimy znaleźć się na plaży. Inną opcją jest Egipt, który też zapewni wam dużą dawkę słonecznej energii i posmak egzotyki a leży stosunkowo najbliżej Europy.

Wyjazd do rodzinnego spa

Nie musisz rezygnować z wyjazdu do spa nawet gdy masz dziecko - są ośrodki ze specjalną ofertą skierowaną do rodzin. Gdy ty dopieszczasz ciało bajecznymi kuracjami, twój maluch też może skorzystać z zabiegów dostępnych dla dzieci i skrojonych na miarę jego potrzeb. Pobyt w saunie, jacuzzi czy w łaźni aromaterapeutycznej nie musi być jednak ekscytującym sposobem na spędzenie ferii dla twojego dziecka. Chyba że jest to aquapark z dziecięcymi atrakcjami, do którego się uda oddelegować dziecko pod opieką drugiego rodzica podczas gdy ty poddasz się masażowi czy redukcji cellulitu.

Atrakcje na każdy dzień tygodnia

Wypad do kina 5D, zabawa w kręgle, nowoczesna sala zabaw dla najmłodszych, teatrzyk, ciekawe muzeum, łyżwy, nauka gry w tenisa, kurs tańca, basen - są możliwości by dzieciom maksymalnie uatrakcyjnić czas nawet gdy zostają w miejscu zamieszkania. Zwłaszcza gdy czekają na nie ulubione przysmaki i dania a potem wypad do centrum handlowego by zrealizować ich zakupowe marzenia.

Więcej o: