Chłopiec czy dziewczynka? 7 sposobów jak wpłynąć na płeć dziecka

Marzycie o tym, aby urodziło się zdrowe, ale niektórzy rodzice nie kryją, że mają preferencje co do płci dziecka. Oto sposoby na przechylenie szali losu na pożądaną przez was stronę. Jedne mają naukowe podstawy, inne są tylko przesądami. Szanse powodzenia? 50 proc.!

Zajrzyj na Wschód

Ponoć 700 lat temu chiński naukowiec odkrył w królewskim grobowcu koło Pekinu księżycowy kalendarz ciąży. Według niego można przewidzieć płeć dziecka na podstawie księżycowego wieku matki i miesiąca poczęcia dziecka. Dostępne są specjalne strony, gdzie można sprawdzić płeć przyszłego potomka.

Zadbaj o wygląd

Zdaniem kontrowersyjnego psychologa ewolucyjnego Satoshiego Kanazawy piękni ludzie częściej mają córki. Spójrz w lustro i odpowiedz sobie na pytanie na jaką płeć masz większe szanse.

Ustal kiedy i jak często TO robicie

Jeśli marzycie o różowym pokoiku to jak najczęściej spędzajcie czas w sypialni. Według niektórych teorii im więcej seksu uprawiamy tym mniej nasienia jest w posiadaniu partnera. Jako że męskie plemniki szybciej giną więc zwiększa to szanse na dziewczynkę. Z kolei jeśli chcielibyście kupować niebieskie ubranka to powstrzymajcie się od uprawiania miłości na kilka dni przed owulacją i zróbcie to dopiero dokładnie w momencie jajeczkowania. Można to sprawdzić testem owulacyjnym.

Sprawdź się w quizie: Co wiesz o seksie? Komplet punktów obowiązkowy

Zobacz co masz na talerzu

Wokół jedzenia starającej się kobiety narosło najwięcej mitów. Jesz płatki na śniadanie? To (prawie) murowany chłopczyk. Spożywanie słodkości sprzyja dziewczynce, a słone i pikantne potrawy chłopczykowi. Niektórzy utrzymują, że kwaśna dieta zwiększa szanse na córkę, bo nasienie z męskimi plemnikami ma problem z przetrwaniem w waginie z podwyższonym poziomem pH.

Sprawdź jaką nosi bieliznę

Istnieje teoria, że temperatura jąder mężczyzny wpływa na płeć przyszłego potomstwa. Fani luźniejszej bielizny czyli bokserek mają jakoby większe prawdopodobieństwo posiadania córki, amatorzy dopasowanych slipek - synka.

Przejmij inicjatywę i wybierz pozycję

Jeden ze starych przesądów mówi, że jeśli chcecie mieć dziewczynkę, to kobieta powinna zacząć dowodzić w sypialni. W przeciwnym razie oddaj inicjatywę partnerowi - wtedy masz duże szanse na małego mężczyznę. Pozycja, w jakiej się kochacie też jest istotna - pozycja misjonarska sprzyja córeczce, od tyłu - synkowi.

Zapłać za płeć

To najbardziej kosztowna i kontrowersyjna metoda, ale jako jedyna daje gwarancję na konkretną płeć przyszłego dziecka. Procedura preimplantation genetic diagnosis (PGD), podczas której zarodki są sprawdzane w celu określenia płci, pozwala rodzicom wybrać embrion żeński lub męski. Następnie zostaje on wszczepiony do macicy przyszłej matki. Oczywiście, PGD wymaga zabiegu in vitro i kosztuje około 15 tysięcy dolarów lub więcej za cykl.

To także może cię zainteresować:

Test na płeć dziecka - poznaj najnowsze metody

"Dobry fachura, wychodzi córa". Co słyszą kobiety, które spodziewają się drugiego dziecka? [WASZYM ZDANIEM]

Chłopiec czy dziewczynka? Odgadnij płeć dziecka

Więcej o: