Najbardziej ekstremalne sposoby na szczupłą sylwetkę

Trudno uwierzyć, co kobiety są w stanie zrobić, by ukryć nadliczbowe kilogramy, rozstępy, przebyte ciąże i efekty jo-jo...

Dieta z hormonem ciążowym

Marzysz o figurze, która zgrabnie prezentuje się na plaży i nie zmusza cię do owijania się ręcznikiem w upale? Uważaj jednak, bo modne sposoby na chudą sylwetkę mogą być niebezpieczne.

Ta dieta to prawdziwy hardcore -  niskokaloryczna (500 do 800 kalorii dziennie)  połączona z zastrzykami  gonadotropiny kosmówkowej, czyli hormonu, który pojawia się w organizmie kobiety ciężarnej. Raczej chora metoda manipulowania własnym ciałem - nieetyczne i absolutnie niezalecane!

Głodówka oczyszczająca - hit Kalifornijek

Popularna w południowej Kalifornii dieta polega na oczyszczaniu organizmu przez 10 dni za pomocą picia koktajlu z wyciśniętych cytryn, syropu klonowego i pieprzu cayenne, które pobudzają metabolizm. Na noc pijesz specjalną oczyszczającą herbatkę, a dzień zaczynasz od szklanki wody. Jednak nie ma naukowego potwierdzenia, że twoje ciało potrzebuje takiego reżimu, możesz też sobie mocno zaszkodzić - odradzamy!

Nakłuwanie uszu dla eksperymentujących

Ta kontrowersyjna metoda jest oparta na teorii specjalistów akupunktury, która mówi, że pewien obszar ucha odpowiada za apetyt. Ich zdaniem odpowiednie nakłuwanie uszu pomaga zmniejszyć łaknienie. Zalecamy ostrożność.

Koniec z gotowaniem - jesz surowiznę

Nie przetwarzasz i nie gotujesz składników potraw, jesz wszystko na surowo - taka jest podstawa tej diety, jednak specjaliści od żywienia nie polecają stosować jej na wyłączność. Amatorzy surowizny przekonują natomiast, że gotowane czy smażone potrawy tracą cenne enzymy, które są zbawienne dla zdrowia.


Ashtanga joga dla szukających ruchu i wyciszenia

Modna odmiana jogi to przykład nie tylko relaksu dla duszy, ale przede wszystkim dynamiczna forma zajęć. W krótkim czasie pozwoli ci na wyrzeźbienie sylwetki i duchowe odprężenie. Nie musisz być fanatyczką ćwiczeń, by odnaleźć się w tej formie aktywności. Godne polecenia!

Cardio striptease na fali

To ćwiczenia aerobowe, które wykorzystują ruchy charakterystyczne dla striptizu. Na zajęciach można się też spodziewać elementów jogi, baletu i tańca na rurze. Taki trening nie tylko pozwala zrzucić kilka kilogramów i poprawić sylwetkę, ale również wzmacnia pewność siebie i dodaje seksapilu. Na pewno nie są nudne, a nowe umiejętności możesz wykorzystać w sypialni. Zresztą sam taniec na rurze jest ostatnio modna formą zajęć w klubach fitness!

Sprytny kostium ukryje niedoskonałości ciała i ducha

Gdy wszystko zawiedzie i nie znajdziesz czasu ani silnej woli na ruch i oczyszczenie organizmu, pozostaje ci odpowiednio dobrany kostium. W zależności od fasonu możesz ukryć problematyczną część ciała - brzuszek, biust czy uda. W ostateczności pozostaje też burkini - model kostiumu zakrywający całe ciało, niezbędnik muzułmanek.