Sławne gwiazdy, które skorzystały z pomocy surogatek

Co robią gwiazdy, które nie mogą mieć dzieci? Mogą pogodzić się ze swoim losem, skorzystać z adopcji, lub... brzucha obcej kobiety.
Nicole Kidman,Keith Urban Nicole Kidman,Keith Urban Nicole Kidman i Keith Urban/AP

Nicole Kidman

Nicole Kidman nigdy nie kryła się z problemami z zajściem w ciążę. To dlatego podczas związku z Tomem Cruise'em para zaadoptowała dwójkę dzieci - Isabellę i Connora. W kolejnym małżeństwie, z muzykiem Keithem Urbanem, udało jej się donosić ciążę - na świat przyszła wtedy Sunday Rose. Kolejne dziecko pary, dziewczynka Faith Margaret urodziła się w grudniu 2010 roku. Tym razem aktorka skorzystała z trzeciej metody powiększenia rodziny, czyli możliwości, jakie daje zastępcza mama.

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick REUTERS/BRIAN SNYDER

Sarah Jessica Parker

Hollywoodcy dziennikarze śmieją się, że matka zastępcza to najmodniejsza obecnie forma urodzenia dziecka w show-biznesie. To oczywiście sprowadzanie do poziomu żartu ogromnych ludzkich dramatów. Sarah Jessica Parker po urodzeniu syna, Jamesa Wilkiego, przez kilka lat bezskutecznie starała się zajść w kolejną ciążę. Niestety wszystkie próby spełzały na niczym. W końcu aktorka wspólnie z mężem Matthew Broderickiem zdecydowała się skorzystać z pomocy matki zastępczej. Ciąża przebiegała bez większych problemów, a jedynym skandalem, który wybuchł przed narodzinami bliźniaczek było włamanie się dwóch policjantów do domu surogatki. Oficerowie szukali materiałów nadających się na sprzedaż tabloidom. W dniu narodzin dzieci Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick zostali rodzicami Marion i Tabithy.

Ricky Martin/fot. Pablo Alfaro /Getty Images Ricky Martin/fot. Pablo Alfaro /Getty Images Ricky Martin/fot. Pablo Alfaro /Getty Images/sons: Valentino and Matteo

Ricky Martin

W sierpniu 2008 roku na świecie swoich synków powitał piosenkarz Ricky Martin. Zanim gwiazdor zdecydował się na skorzystanie z pomocy matki zastępczej, rozważał także adopcję. Wydała mu się jednak zbyt czasochłonnym i skomplikowanym procesem. Kiedy w jego życiu pojawili się Valentino i Matteo, piosenkarz oszalał ze szczęścia. Martin utrzymuje, że nie korzysta z pomocy nianiek, a synkami zajmuje się zupełnie sam. No może niezupełnie, bo ma jednak asystenta, który pomaga mu we wszystkim co nie dotyczy dzieci:-).

Elton John ze swym partnerem i dzieckiem w Saint-Tropez we Francji Elton John ze swym partnerem i dzieckiem w Saint-Tropez we Francji Fot. AGENCE / BESTIMAGE BE&W

Elton John

Syn Elthona Johna i Davida Furnisha przyszedł na świat w wigilię 2010 roku. Szczegóły dotyczące surogatki oraz ustaleń między nią a gwiazdami pozostały tajemnicą. Słynna para, która jest razem od 1993 roku, a od 2005 jest małżeństwem już wcześniej próbowała powiększyć rodzinę. John i Furnish chcieli zaadoptować zakażonego wirusem HIV chłopczyka z Ukrainy, ale przepisy prawne tego kraju pozbawiły dziecko i parę tej możliwości. Dziecko urodzone przez surogatkę nazwano Zachary Jackson Levon Furnish-John.

Elizabeth Banks i Max Hande Elizabeth Banks i Max Hande AP/Shea Walsh

Elizabeth Banks

Aktorka i jej mąż, Max Handelman, długo starali się o przyjście na świat upragnionego dziecka. Stosowali wszystkie możliwe metody, które ułatwiłyby poczęcie. Zanim aktorka ogłosiła, że zostanie mamą dzięki surogatce, wyznała, że pomimo satysfakcjonującej kariery i szczęścia w życiu osobistym, jest właścicielką ?wadliwego brzucha? - swojego największego zmartwienia na drodze do pełnego spełnienia. Dzięki matce zastępczej w marcu 2011 para została rodzicami małego Felixa.

Dennis Quaid Dennis Quaid Dennis Quaid

Dennis Quaid

Dennis Quaid i Kimberly Buffington zdecydowali, że nie będą tracić czasu na kolejne nieudane próby w poczęciu potomka, tylko skorzystają z usług zastępczej matki. W ten sposób na świecie pojawiły się bliźnięta - Thomas i Zoe. Szczęście miało w tym wypadku jednak gorzki smak. Kiedy w szpitalu podano przypadkowo dwunastodniowym noworodkom zbyt dużą dawkę leku rozrzedzającego krew, maleństwom groziła śmierć. Dzieci udało się odratować, a szpital, który odpowiadał za pomyłkę musiał wypłacić parze, sięgające pół miliona dolarów, odszkodowanie.

Więcej o: