W łóżku milczeć, podczas seksu popijać wódkę z miętą. Najgorsze seksualne rady ostatnich 110 lat

Czasy się zmieniają, podejście do seksu również. Każda dekada ma swoich ekspertów, którzy dostarczają i przydatnych, i całkiem absurdalnych porad. Wybraliśmy dwanaście najgorszych, naszym zdaniem, wskazówek ostatnich 110 lat.
Najgorsze porady związkowe z ostatnich stu lat. Najgorsze porady związkowe z ostatnich stu lat. istock.com

W łóżku milczeć, podczas seksu oralnego popijać wódkę z miętą. Najgorsze seksualne rady ostatnich 110 lat

1900: Pary powinny spać w osobnych pomieszczeniach

W 1902 roku w Anglii wydano poradnik pt. "O czym powinna wiedzieć młoda żona". Czego mogły się z niego dowiedzieć młode damy? Np. tego, że aby podtrzymać namiętność w małżeństwie, lepiej spać nie tylko w osobnych łóżkach, ale również w osobnych pomieszczeniach. Wszystko po to, aby swoje żądze uwolnić w pełni dopiero w momencie, gdy jest taka potrzeba. Czyli wtedy, gdy kobieta ma największe szanse, aby zajść w ciążę.

porady porady istock.com

1910: Nie wolno dopuszczać do masturbacji

Publikacja Waltera Gallichana "Psychologia małżeństwa" nie pozostawiała w tamtych czasach złudzeń: masturbacja to zło, które trzeba dusić w zarodku. Autor przekonywał, że dotykanie swoich intymnych miejsc prowadzi do zachorowań, chorób psychicznych, problemów w kontaktach z innymi.

Twierdził, że najbardziej czujni muszą być rodzice 14-15-latków. Sugerował, aby zapewnili im dostęp do gier i zabaw na powietrzu, ruch, odpowiednią odzież, a nawet medykamenty. Prawdopodobnie chodziło o proszki na uspokojenie.

porady seksualne porady seksualne istock.com

1920: Kobiety trzeba powstrzymać od masturbacji zabiegiem medycznym

W 1922 roku pojawiła się książka pt. "Kobieta: seks i życie miłosne", w której autor William Josephus też bardzo radykalnie podszedł do kwestii masturbacji, ale kobiecej.

Uważał, że dziewczynki i kobiety, które mają skłonność do dotykania swoich narządów płciowych, powinny być poddane zabiegowi medycznemu wycięcia łechtaczki. Wizja skalpela rzeczywiście mogła zniechęcić.

porady seksualne porady seksualne istock.com

1930: Należy strzec się przed kobiecym szaleństwem

Autor publikacji pt. "Kobiety i młode kobiety: przed i po ślubie" ostrzegał przed nieobliczalnością kobiet. Twierdził, że panie nie potrafią opanować swoich instynktów w obecności mężczyzn. Są słabsze emocjonalnie od panów i podatne na wpływy. W szczególności trzeba uważać na kobiety porzucone, które w szale i wściekłości są zdolne do wszystkiego.

porady związkowe porady związkowe istock.com

1940: W łóżku nie należy rozmawiać z mężczyzną

Thomas D. Horton w 1945 roku opublikował książkę pt. "Czego mężczyźni nie lubią w kobietach". Autor był zbulwersowany tym, jak kobietom rozwiązuje się język, gdy tylko znajdą się w łóżku z mężczyzną. Szczególnie nie do zniesienia był fakt używania przez nie "sprośnych" słów.

"Kobiety często szokują ludzi swoimi rozmowami w łóżku. Używają wtedy słów, jakich nie słyszy się nawet na salonach. To naprawdę zdumiewające, jak bardzo kobiety tracą kontrolę nad swoimi ustami w sytuacjach intymnych."

177812813 177812813 istock.com

1950: Odmawianie mężowi seksu usprawiedliwia zdradę

Wielebny Alfred Henry Tyrer w swojej książce "Satysfakcjonujący seks i szczęśliwe małżeństwo" ostrzegał kobiety przed zaniedbywaniem swoich obowiązków. Smaczny obiad, ładnie nakryty stół, uśmiech i gotowość do seksu miały gwarantować miłość do "grobowej deski".

Jeśli jednak żona podawała obiady powodujące niestrawność (a do tego zimne!), odmawiała małżeńskich powinności, musiała się również liczyć z późniejszymi powrotami męża do domu. Nie mogła mieć wtedy też żadnych w tej kwestii roszczeń. Wszak to jej wina, bo mężczyzna swoje potrzeby ma.

porady porady istock.com

1960: Młode dziewczęta powinny unikać wszelkich sytuacji intymnych

Anna Landers miała wiele celnych przemyśleń. Jednak nie ma wątpliwości, że część z nich się mocno zdezaktualizowała.

Pisarka uważała, że nie wolno pozwalać na jakiekolwiek intymne kontakty między nastolatkami. "Petting sprawi, że poczujesz się winny i zawstydzony. To zrujnuje twoją reputację. Można uniknąć pokus, trzymając się z dala od sytuacji, które mogą doprowadzić do nieprzemyślanych decyzji. Jeśli masz ochotę na pieszczoty, idź do domu. Jeśli twoi rodzice nie stosują "godziny policyjnej", zastosuj ją sam".

porady porady istock.com

1970: Przerwana błona dziewicza świadczy o rozwiązłości

Lata siedemdziesiąte to okres większej świadomości seksualnej. Jednak i wtedy nie pod wszystkimi poradami moglibyśmy się podpisać. Autorki broszury "Kobiety i ich ciała" sugerowały, że przerwana błona dziewicza to symbol rozwiązłości. Nawet uszkodzenie jej przy okazji wizyty u ginekologa może stać się powodem do spojrzenia na dziewczynę jako "ekspertkę od tych spraw".

Jednak trzeba uczciwie powiedzieć, że autorki zawarły w informatorze również wiele, jak na tamte czasy, ważnych aspektów dotyczących seksualności kobiet.

porady porady istock.com

1980: Kobiecie nie wolno dzwonić do mężczyzny

Jak się okazuje, lata osiemdziesiąte to czasy "owijania w bawełnę". Po pierwsze znany był pogląd (który do dziś jest uważany za aktualny), że dziewczyna nie powinna dzwonić do chłopaka pierwsza. To świadczyło wyłącznie o jej desperacji i nachalności.

Ponadto sugerowano, by zrywając, w żadnym wypadku nie mówić tej drugiej osobie prawdy. "Jestem bardzo zajęty", "rodzice każą mi teraz skupić się na nauce, a nie dziewczynach" - usłyszałaś kiedyś coś takiego podczas rozstania? Prawdopodobnie powody porzucenia były zupełnie inne.

porady porady istock.com

1990: Seksroboty mogą zastąpić kobiety

Lata 90. to początek bardzo dynamicznego rozwoju techniki. Powoli wkraczała ona również do sfery łóżkowej. Budziło to wiele kontrowersji i obaw, czego dowiadujemy się z artykułu "20th Century Visions of Future Sex". Sugerowano, że w niedalekiej przyszłości zaczną powstawać seksroboty, które zastąpią żony.

Obawy jednak okazały się bezpodstawne: mimo zaawansowanych sekslalek, wibratorów, większość osób wybiera i tak seks z drugim człowiekiem.

porady porady istock.com

2000: Wódka z miętą podczas seksu oralnego

W 2003 roku na rynku pojawiła się książka pt. "The Everything Kama Sutra Book". Znalazło się w niej wiele przydatnych porad, jednak jedna z nich zdecydowanie była dosyć kontrowersyjna. Otóż autorka Suzie Heumann proponowała, by podczas seksu oralnego kobieta popijała... wódkę z miętą. Alkohol miał rozpalać kochanka, a mięta orzeźwiać. Ciekawe, ile par zdecydowało się skorzystać z tej porady?

porady porady istock.com

2010: Lubrykanty są tylko dla leniwych

Amerykańska judoczka Ronda Rousey podczas jednego z wywiadów do magazynu "Maxim" przekonywała, że wszelkie lubrykanty nawilżające są wykorzystywane wyłącznie przez pary, w których mężczyzna jest leniwy. "Kobiety potrzebują minuty, aby zyskać gotowość. Jeśli potrzebuje lubrykantów, oznacza to jedynie, że jesteś... leniwy".

Rzeczywistość nie jest jednak czarno-biała. Otóż problem z nawilżeniem może się pojawić u kobiet karmiących, w okresie menopauzy, a także w przypadku dużej dawki stresu, zmęczenia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA