Mistrzostwa świata w seksie: jak wypadają Polacy? Gra wstępna zajmuje nam 18 minut

W jakim kraju mieszkają najlepsi kochankowie, gdzie używa się najwięcej gadżetów, a gdzie najczęściej udaje orgazmy? Czy Polacy są dobrymi kochankami? Oto garść ciekawostek o seksie w różnych krajach świata.
Dzięki pilatesowi poprawisz swoje życie seksualne Dzięki pilatesowi poprawisz swoje życie seksualne modernromance/Flickr

Mistrzostwa świata w seksie

Firma LELO, produkująca erotyczne zabawki, postanowiła przyjrzeć się zwyczajom związanym z seksem w różnych krajach świata. Przepytano 35 tys. osób między 21-55 rokiem życia. Respondenci pochodzili z 30 krajów, a ich odpowiedzi rzucają nieco światła na to, jak kochają się ludzie w różnych częściach naszego globu. Czy coś Was zaskoczy?

Mistrzostwa świata w seksie: jak wypadają Polacy? Kto zgarnia puchar? Mistrzostwa świata w seksie: jak wypadają Polacy? Kto zgarnia puchar? Past London/Flickr

Moje życie seksualne? Świetne!

Ogólnie jest nieźle i większość z nas nie narzeka na brak seksu ani na jego jakość. 79 proc. ankietowanych twierdzi, że są zadowoleni ze swojego życia seksualnego. Odgadniecie, w których krajach satysfakcja z seksu jest najwyższa? Jestem pewna, że nie! Wcale nie w ojczyznach gorących latynoskich kochanków, a w... Wielkiej Brytanii! Prawie 1/4 Brytyjczyków jest całkowicie usatysfakcjonowana seksem. Na kolejnych miejscach uplasowały się Grecja i Japonia, a najmniej zadowoleni ze swojego życia intymnego są mieszkańcy Chile - nie uskarża się tylko 13 proc. z nich.

Mistrzostwa świata w seksie: jak wypadają Polacy? Kto zgarnia puchar? Mistrzostwa świata w seksie: jak wypadają Polacy? Kto zgarnia puchar? ERI/Flickr

Wystarczą 3 minutki?

Kiedy chodziłam do szkoły średniej, popularnym żartem było twierdzenie, że przeciętny stosunek trwa 3 minuty. Niewiele ma to wspólnego z prawdą, bo średni czas trwania stosunku, wliczając w to grę wstępną, wynosi ok. 32,5 minuty. Najwięcej wigoru mają mieszkańcy Brazylii: u 34 proc. z nich stosunek trwa minimum 46 minut, czyli mniej więcej kwadrans dłużej niż średnia światowa. Z kolei 10 proc. Australijczyków szacuje czas trwania seksu na zaledwie 10 minut.

para para fot. Shutterstock

Z kwiatka na kwiatek

Ponad połowa ludzi zamieszkujących ten glob miała 1-8 kochanków. Najwięcej łóżkowych partnerów mają Szwajcarzy i Grecy - 1/4 mieszkańców tych krajów miała więcej niż 20 kochanków. Dla porównania: Japończycy, ogólnie zadowoleni ze swojego życia seksualnego, mają przeciętnie 3 lub mniej partnerów, a ich stosunki trwają ok. 20 minut.

Interesująco wypadają także wyniki dotyczące podejścia do wierności. Do zdrady przyznaje się aż 3/4 Francuzów, a najwierniejsi okazują się Belgowie i Australijczycy.

Mistrzostwa świata w seksie: jak wypadają Polacy? Kto zgarnia puchar? Mistrzostwa świata w seksie: jak wypadają Polacy? Kto zgarnia puchar? cristian/Flickr

Fałszywe jęki świetnych kochanków

Udawanie orgazmów jest być może rozrywką międzynarodową, ale nikt nie robi tego tak często (i tak dobrze, wnioskując po powszechnym przekonaniu, że to świetni kochankowie!) jak Kolumbijczycy (70 proc.), Chilijczycy  i Brazylijczycy. Jeśli chcecie wiedzieć, czy jęki rozkoszy są prawdziwe, najlepiej zdecydujcie się na kochanka z Portugalii i Grecji - tam - jak wynika z ankiety - uczciwość w łóżku jest w cenie.

Brazylijczycy są przekonani, że ich łóżkowe występy są na najwyższym poziomie. Za świetnych kochanków uważają się także Grecy i Włosi. Żadnych zdziwień, prawda? Najskromniejsi są natomiast Holendrzy - tylko 6 proc. z nich uważa się za ekspertów w dziedzinie ars amandi. Większość Brytyjczyków ocenia, że w łóżku są przeciętni lub "powyżej średniej".

Mistrzostwa świata w seksie: jak wypadają Polacy? Kto zgarnia puchar? Mistrzostwa świata w seksie: jak wypadają Polacy? Kto zgarnia puchar? coulmont/Flickr

Zabaweczkę, kochanie?

Okazuje się, że największymi gadżeciarzami są Brytyjczycy. Do posiadania lub wypróbowania przynajmniej jednej erotycznej zabawki przyznało się aż 94 proc. mieszkańców Wysp Brytyjskich, a 4 proc. Brytyjczyków (oraz Holendrów) ma w domach ponad 16 gadżetów tego typu! Sklepy erotyczne cieszą się najmniejszym zainteresowaniem w Chile, tylko połowa ankietowanych przyznała się do posiadania seksownych zabawek.

Mistrzostwa świata w seksie: jak wypadają Polacy? Kto zgarnia puchar? Mistrzostwa świata w seksie: jak wypadają Polacy? Kto zgarnia puchar? Lukas Vasilikos/Flickr

Polacy

Polska nie została uwzględniona  w badaniu, ale i tak wiemy coś na temat naszych seksualnych zachowań. Z przeprowadzonego przez firmę Durex badania wynika, że średni czas trwania stosunku Polaków to 20,5 minuty. Średnia światowa z tego badania wypada gorzej niż w badaniu LELO, wynosi bowiem 19,2 minuty, a rekordzistami okazują się mieszkańcy Hong-Kongu z wynikiem 29,4 minuty.

75 proc. z nas kocha się przynajmniej raz w tygodniu, gra wstępna zajmuje nam 18,6 minutgra wstępna zajmuje nam 18,6 minut, a ponad połowa z nas (54 proc.) zawsze ma orgazm. Nie jest źle, w każdej kategorii mieścimy się w średniej lub ją przekraczamy. W tych mistrzostwach możemy więc startować i nie obawiać się, że zostaniemy odesłani do domu przed czasem.

Więcej o: