Seks i związki: co byś zrobił, gdyby...

Czytelnikom portalu Good in Bed zadano pytania na temat hipotetycznych sytuacji dotyczących ich związków i seksu. A jak wy postąpilibyście w takich okolicznościach?
para para fot. Shutterstock

Udaje orgazm, co robisz?

Kobiety znane są z udawania orgazmów, ale z badań wiadomo, że i mężczyznom zdarza się udawać (z nudów lub dlatego, że nie chcą rozczarować swoich kochanek).  63 proc. osób, które wzięły udział w badaniu Good in Bed, zapytałoby swoich partnerów i partnerki o powody takiego zachowania. Udawanie orgazmu okazuje się problemem dla większości ankietowanych, którzy przyznali, że martwiliby się w takiej sytuacji, że są słabymi kochankami, nie są dość atrakcyjni albo ich kochankowie/kochanki mają przed nimi jakieś tajemnice. Mimo to mężczyźni byliby bardziej skorzy do unikania konfrontacji (ponad 13 proc. panów udałoby, że niczego się nie domyśla), niż kobiety (prawie 9 proc. pań przymknęłoby na to oko).

W badaniu wzięło udział prawie 5 tysięcy osób, z czego 44 proc. stanowili mężczyźni, a 56 proc. kobiety.

Pożądanie, bliskość, przyjaźń. O różnych odcieniach miłości przeczytaj w książkach >>

kobieta kobieta fot. Shutterstock

Nigdy nie ma orgazmów

W tej sytuacji większość zamiast poddać się, próbowałaby znaleźć jakiś sposób na zadowolenie partnera/partnerki - takiej odpowiedzi udzieliło 76 proc. ankietowanych. Okazuje się, że kiedy problem z osiągnięciem orgazmu dotyczy mężczyzn, kobiety martwią się, że nie są dla nich wystarczająco atrakcyjne i że coś ich rozprasza. Panowie, jak wynika z badania, martwią się mniej. Wszystkim.

para para fot. Shutterstock

Wysyła nieprzyzwoite SMS-y do kogoś innego

Dla 19 proc. SMS-owy flirt z seksualnym podtekstem oznaczałby koniec związku. W tej sytuacji mężczyźni, częściej niż kobiety, byliby gotowi zapytać, o co chodzi. Kobiety natomiast, częściej niż mężczyźni, przeszukałyby telefon partnera i zerwałyby z nim znajomość. Mimo wszystko aż 32 proc. ankietowanych w ogóle nie zareagowałoby w tej sytuacji, a rewizję telefonu przeprowadziłaby 1/5 wszystkich badanych.

para para fot. Shutterstock

Miałaś/miałeś przygodę na jedną noc...

...i co teraz? Poniosło cię, zapomniałeś, że jesteś w związku. On był taki ujmujący, a ona zalotnie trzepotała rzęsami? Większość badanych - częściej jednak kobiety niż mężczyźni -  stwierdza, że czułaby się winna z tego powodu. Czy powiedzieliby ukochanemu/ukochanej? Cóż, przyznałoby się około 34 proc. kobiet, a tyle samo mężczyzn chciałoby to ukryć przed partnerką.

masturbacja masturbacja fot. Shutterstock

Przyłapujesz na masturbacji

Wchodzisz do pokoju lub łazienki, a on/ona... Ponad połowa ankietowanych obu płci po prostu przyłączyłaby się do zabawy lub zapytała, czy partner/partnerka chce towarzystwa. Mężczyźni przyznawali, że patrzyliby z zainteresowaniem na masturbującą się kochankę, panie nieco częściej zgłaszały, że czułyby się zakłopotane w tej sytuacji.

para para fot. Shutterstock

Czyta twoje osobiste wiadomości

A gdybyś to ty przyłapała go na grzebaniu w twoim telefonie lub komputerze? A gdyby to ona czytała twoje SMS-y, maile i wiadomości na fejsie? Bylibyście źli? Zapytalibyście o to, a może zmartwilibyście się, że wasi partnerzy wam nie ufają? Ciekawe jest to, że ponad połowa ankietowanych zapytałaby o powody takiego zachowania, za to niewiele osób zaniepokoiłoby się brakiem zaufania.

zdrada zdrada fot. Shutterstock

Podejrzewasz zdradę

Pytasz wprost czy przeszukujesz telefon, Facebook i komputer? 1/4 mężczyzn zrobiłaby to drugie, tak jak 1/3 kobiet. Najpierw śledztwo, potem konfrontacja. A wy? Odnajdujecie się w odpowiedziach większości ankietowanych czy postąpilibyście inaczej?

Więcej o: