Seks małżeński: co nas podnieca?

Co uważamy za podniecające po złożeniu przysięgi małżeńskiej? Mężowie i żony, czytelnicy ivillage, odpowiadają na pytania o to, co ich kręci.
para para fot. Shutterstock.com

Jak to w małzeństwie...

Niedawno pisaliśmy o wynikach ankiety dotyczącej seksu małżeńskiego. Z odpowiedzi czytelników ivillage możemy też dowiedzieć się, że mężów i żony podniecają podobne rzeczy, tyle tylko, że w niekoniecznie tej samej kolejności... Jak to więc jest? Czy panowie po ślubie nadal są wzrokowcami, a panie pobudza głos męża?

para para fot. Shutterstock

Miejsce 5

Zdaniem mężów bardzo podniecające jest to, kiedy ich żony przejmują inicjatywę. To jednak - według wyników ankiety - nie zdarza się zbyt często. Ponad połowa respondentów płci męskiej przyznaje, że to oni zawsze (lub najczęściej) są stroną inicjującą zbliżenie. Kobiety z kolei przyznają, że lubią, kiedy ich mężowie mówią im podniecające rzeczy. Co ciekawe, pary małżeńskie korzystają też z osiągnięć technologii, żeby zostawiać sobie erotyczne wiadomości - częściej jednak robią to panowie.

para para fot. Shutterstock

Miejsce 4

Facetom też podoba się, kiedy żony uwodzą ich słowami (46 proc. ankietowanych przyznaje, że nieprzyzwoite rozmowy to jest to! Niemal 1/3 chciałaby, żeby zdarzało się to częściej.). One mają ochotę na seks... kiedy są na wakacjach. I chodzi tu o kochanie się z mężem, a nie z muskularnym ratownikiem czy blond surferem (choć i tu bywają odstępstwa od reguły, jak ostatnio wyznała mi koleżanka...).

para para fot. Shutterstock

Miejsce 3

Bardziej od pikantnych słów, w nastrój do seksu kobiety wprowadza mówienie im miłych rzeczy i prawienie im komplementów (49 proc. odpowiedzi). Prawie 1/3 pań przyznała zresztą, że chciałaby takie rzeczy słyszeć częściej. Zamężnych panów miłe wyznania i komplementy nie kręcą (tylko 28 proc. czytelników płci męskiej wybrało taką odpowiedź), zamiast tego wolą po prostu oglądać swoje partnerki bez ciuchów!

para para fot. Shutterstock

Miejsce 2

Jego podnieca miłość (tę odpowiedź wybrała połowa ankietowanych), ją to, że on inicjuje seks. Do najbardziej zniechęcających rzeczy ankietowani obu płci zaliczyli natomiast stres (w równym stopniu panie i panowie), zmęczenie (głównie panie), kłótnie (panowie) i brak uczucia (1/3 pań, 1/5 panów).

Co ciekawe, wbrew temu, co wielu z nas myśli, mężczyźni naprawdę mają obniżone libido, kiedy żyją w stresie, a kobiety niekoniecznie unikają inicjowania zbliżeń, bo są oziębłe lub leniwe, tylko dlatego, że lubią być zdobywane i uwodzone.

kobieta szpilki kobieta szpilki fot. Shutterstock

Miejsce 1

Ona ma ochotę na seks, kiedy go kocha (59 proc. odpowiedzi), on, kiedy widzi ją w seksowych ciuchach (51 proc.). Taka odpowiedź ze strony kobiet w ogóle mnie nie dziwi (fakt, że seksowne ciuchy podniecają facetów też nie zaskakuje, nieprawdaż?) - moje koleżanki w chwili szczerości zgodnie przyznają, że o ile w czasach, kiedy były singielkami, nie miały problemu z pójściem do łózka z mężczyzną, którego nie kochały, o tyle będąc w związkach, gdy uczucie słabnie lub pojawiają się nierozwiązywalne problemy, ich potrzeby seksualne zanikają kompletnie.

Kilku facetów, których pytam o to, jakie ubrania są seksowne, oprócz oczywistości w stylu pończochy, wysokie obcasy, koronkowa bielizna i krótkie spódnice, wymieniają męską koszulę na nagim kobiecym ciele, ubrania dopasowane do figury - niekoniecznie wydekoltowane, ale zdecydowanie nie oversize, bluzki odsłaniające ramiona, itd., itp. Rozbieżności w ich odpowiedziach są wielkie, i tak - mamy miłośników stringów i bawełnianych szortów-biodrówek, fanów balerinek (tak, tacy też istnieją!) i szpilek, panów oglądających się za wyzywająco wyglądającymi kobietami i tych, którzy wola typ miłej dziewczyny z sąsiedztwa.

Ale pierwsze miejsce w ankiecie mówi wszystko: jednak emocje kontra wzrok! c.n.d.

Więcej o: