Audiobooki - sprawdzony sposób na długą podróż z dziećmi

Wybierasz się w długą podróż z dzieckiem? Sprawdź, jakie książki do słuchania dla dzieci polecamy.

Zagubiony pantofelek. Kasia i Pippi na tropie

To wyjątkowe słuchowisko dla dzieci jest zapisem jednego z koncertów, które cyklicznie odbywają się w Studiu Polskiego Radia w Warszawie. Razem z Pippi (Dominika Kluźniak) i Kasią (Katarzyna Stoparczyk) słuchacze wyruszą w muzyczną podróż po świecie śladami zaginionego pantofelka.

Płyta dla dzieci w wieku: 2+

Polskie Radio

Braciszek i Karlsson z Dachu

Kultowa książka Astrid Lindgren o Karlssonie z dachu w interpretacji Edyty Jungowskiej. Ekspresyjnie przeczytana przez znaną aktorkę opowieść o przygodach latającego Karlssona i Braciszka dodatkowo urozmaica muzyka Salvadora z dali.

Płyta dla dzieci w wieku: 5+

Jung-off-ska

Pippi Pończoszanka

Pippi Pończoszanka od kilkudziesięciu lat podbija serca młodych i dorosłych czytelników. Edyta Jungowska nagrała trzy książki autorstwa Astrid Lindgren o rudowłosej dziewczynce: Pippi Pończoszanka, Pippi wchodzi na pokład oraz Pippi na Południowym Pacyfiku. Niezależnie od tego, czy wybierzecie wersję klasyczną (książkową) czy audio - to lektura obowiązkowa!

Płyta dla dzieci w wieku: 4+

Jung-off-ska

Dzieci z Bullerbyn

A po Pippi czeka was kolejna obowiązkowa lektura: Dzieci z Bullerbyn. Do specjalnego wydania tego 7-godzinnego audiobooka dołączono puzzle oraz książeczkę - wycinankę, do zbudowania własnego Bullerbyn.

Płyta dla dzieci w wieku: 4+

Jung-off-ska

Akademia Pana Kleksa

Kultową książkę Jana Brzechwy o przygodach Adasia Niezgódki i słynnej Akademii czyta Piotr Fronczewski.

Płyta dla dzieci w wieku: 6+

Biblioteka Akustyczna

Pan Kuleczka cz.1

Opowiadania Wojciecha Widłaka o psie Pypciu, Kaczce Katastrofie, muszce Bzyk Bzyk i rzecz jasna Panu Kuleczce w interpretacji Krzysztofa Globisza.

Płyta dla dzieci w wieku: 3+

Media Rodzina

Pan Kuleczka, cz.2

Jeśli pokochacie bohaterów opowieści o Panu Kuleczce - część druga będzie obowiązkowa.

Płyta dla dzieci w wieku: 3+

Media Rodzina

Świerszczykowe nutki

Wierszyki Czesława Janczarskiego dla najmłodszych, w  interpretacji Magdaleny Zawadzkiej i Macieja Stuhra. Muzykę skomponował Wojciech Błażejczyk.

Płyta dla dzieci w wieku: 3+

Akademia Rozwoju Wyobraźni Buka

Rozśmieszanki Rozmyślanki Usypianki

Niezwykłe wiersze Danuty Wawiłow w interpretacji Edyty Jungowskiej, Macieja Stuhra i Jerzego Stuhra. Do płyty dołączono książeczkę z ilustracjami i miejscem na własne rysunki.

Płyta dla dzieci w wieku: 2+

Akademia Rozwoju Wyobraźni Buka

Nosorożce w dorożce i inne wiersze

Rewelacyjne wierszyki Ludwika Jerzego Kerna, ciepłe głosy Krzysztofa Kowalewskiego i Agnieszki Suchory i dźwięki rozbudzające wyobraźnię. Kolejna pozycja obowiązkowa z serii Mądre Bajki wydawnictwa Buka.

Płyta dla dzieci w wieku: 3+

Akademia Rozwoju Wyobraźni Buka

Posłuchajcie bajeczki

Pięć bajek Czesława Janczarskiego (twórcy Misia Uszatka) czyta Magdalena Zawadzka. Opowieści o zwierzętach z przyjemnością wysłuchają mali i duzi podróżnicy.

Płyta dla dzieci w wieku: 3+

Akademia Rozwoju Wyobraźni Buka

Baśnie braci Grimm

Czteropłytowy zestaw z Baśniami braci Grimm, które przez blisko pięć godzin czyta Jerzy Stuhr. Niesłusznie ocenianie jako nieodpowiednie i zbyt okrutne dla małych dzieci - pozwalają im porządkować świat i oswajać lęki.

Płyty dla dzieci w wieku: 4+

Media Rodzina

Zamek Soria Moria. Baśnie norweskie

Czwarty zbiór w kolekcji baśni z całego świata - tym razem poznamy narracje norweskie: historie o królewiczach i księżniczkach o twardo i obco brzmiących imionach, o groźnych trollach i smokach. Przypadkiem odkryjemy, że w norweskich opowieściach czai się niewybredny, zaskakujący humor. Czyta: Anna Seniuk.

Płyty dla dzieci w wieku: 6+

Media Rodzina

Mity greckie. Opowieści z zaczarowanego lasu: Trzy złote jabłka

Czwarta część serii Mitów greckich zinterpretowanych przez Nathaniela Hawthorne'a. Czyta Krzysztof Tyniec, towarzyszy mu muzyka w wykonaniu Kwartetu Jorgi. Ilustracje do tego pięknie wydanego audiobooka stworzył Józef Wilkoń.

Płyta dla dzieci w wieku: 5+

Akademia Rozwoju Wyobraźni Buka

Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem

Nowa seria "Mistrzowie wyobraźni" wydawnictwa Buka przybliża życie i dzieło wybitnych postaci, przedstawiając je w sposób, który zafascynuje i zachęci do własnych poszukiwań i wędrówek śladami nauki. Pierwszy w tej serii, dwupłytowy audiobook w tej serii pozwoli słuchaczom przenieść się do XVII-wiecznego Gdańska i poznać historię wybitnego astronoma Jana Heweliusza. Czyta: Jan Englert.

Płyta dla dzieci w wieku: 6+

Akademia Rozwoju Wyobraźni Buka

Więcej o: