1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

Najchętniej zakneblowałabym wszystko, co mówi o "normalności" w sferze seksu [FELIETON]

Zazwyczaj jestem dość miłą i łatwą w pożyciu osobą. Do czasu, kiedy w czasie rozmowy o seksie ktoś zaczyna mówić mi o grze wstępnej, równoczesnym orgazmie albo o dobroczynnym wpływie zmiany pozycji na pożycie erotyczne pary. Wtedy trafia mnie szlag - pisze Joanna Keszka z bloga Barbarella.pl
O seksie ludzie potrafią opowiadać niestworzone rzeczy. Ta przypadłość dotyczy zarówno zwykłych śmiertelników, jak i specjalistów. I niestety większość z tych opowieści ma tyle wspólnego z prawdą, co świnka morska z morzem. Efekt, jest taki, że jako dorośli ludzie wciąż wierzymy w bajki na temat seksualności. Ja natomiast uważam, że jeśli chcesz cieszyć się seksem, nie musisz mieć muskułów ani innych narządów dużych i twardych jak u Arnolda Schwarzeneggera, ani wielkich cycków jak Pamela Anderson. Za to przydaje się dobra wiedza na temat seksu.

Fałszywe mity, które zabierają nam radość z seksu, odczarowywać czas zacząć.

Przedstawiam 3 rzeczy, które najbardziej wkurzają mnie w rozmowach o seksie, a które już dawno powinny wylądować na wysypisku dla przestarzałych przekonań i nieprawdziwych historii.

1. Gra wstępna

Określenie "gra wstępna" kojarzy mi się z wałkowaniem kobiecego ciała jak ciasta na pierogi: pougniatać, powyrabiać, żeby wreszcie można było coś włożyć do środka. Pora powiedzieć to głośno: kobiece ciało to nie materiał na pierogi, a pochwa to nie piekarnik, który się włącza i nagrzewa po naciśnięciu jakiś specjalnych guzików. Nie chcę być źle zrozumiana, jestem wielką entuzjastką zabawy, zanim penis zanurkuje w cipce, ale określenie "gra wstępna" sugeruje, że te erotyczne igraszki w łóżku są tylko po to, żeby przygotować się (kobietę) na danie główne, czyli penetrację. Wciąż sugeruje się parom, że najważniejszym elementem ich erotycznych doświadczeń ma być wkładanie penisa do pochwy. To też jest przyjemne, ale czasami umycie sobie wzajemnie włosów może być dużo bardziej erotycznym doświadczeniem niż sama penetracja. W dobrym seksie nie ma czegoś takiego jak przystawka i danie główne.

Każdy rodzaj naszych erotycznych doświadczeń i zmysłowej ekspresji może być źródłem przyjemności. Im więcej sobie zabaw i igraszek zafundujemy, tym więcej przyjemności z seksu będziemy mieli. I większa będzie frajda z seksu będzie dla obu stron, zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny.

Niezależnie od tego, czego doświadczamy, czy są to pocałunki, przytulanie, zlizywanie słodyczy z nagich ciał, striptiz, przebieranki, zawiązywanie oczu, mówienie sobie słodkich komplementów, trzaśnięcie porządnego klapsa, seks oralny itp., żadna zabawa nie jest bardziej lub mniej znaczącym elementem seksu. Seks jest beztroską wędrówką, drogą ku przyjemności. To nie zadanie matematyczne, w którym ugniatanie punktu A, powoduje, że możemy przejść do punktu B, a potem ma być wynik, czyli orgazm, a jak nie ma wielkiego O, to znaczy, że coś schrzaniliśmy w naszym seksualnym działaniu. To tak nie działa. Cieszmy się różnorodnością, jaką nam oferuje seks i nie traktujmy momentu kiedy penis ląduje w pochwie jako najważniejszego celu naszych erotycznych doświadczeń. Nie ma lepszych, gorszych, mniej istotnych, czy ważniejszych sposobów na doświadczanie naszej seksualności. Nie ma czegoś takiego, jak gra wstępna, bo wszystko co nam sprawia zmysłową przyjemność się liczy tak samo.

2. Równoczesny orgazm

Termin ten ma oznaczać możliwość jednoczesnego szczytowanie obojga kochanków w czasie penetracji. Oto marzenie każdej kobiety - mieć orgazm w czasie, kiedy partner ma wytrysk. W końcu bohaterom seriali telewizyjnych zdarza się to częściej niż zjedzenie wspólnego śniadania.

No cóż, nadchodzi chwila prawdy, o ile jeszcze same na to nie wpadłyście po zapewne niemałej liczbie podejść do tego zagadnienia, to pora powiedzieć sobie to wprost - coś takiego w życiu po prostu nie występuje. Mam nadzieję, że wam ulżyło. Bowiem jedyny skutek niesamowitych historii o równoczesnym orgazmie jest taki, że kobiety, które takich orgazmów nie przeżywają (czyli niemalże wszystkie, ale zawsze trzeba brać pod uwagę różne wariacje), żyją w poczuciu, że coś z nimi jest nie tak. Potomkini samego Napoleona Bonaparte, skądinąd podobno bardzo mądra i wykształcona kobieta, tak bardzo pragnęła przeżywać orgazmy pochwowe w czasie samej penetracji, że kazała sobie operacyjnie przesunąć łechtaczkę. Zabieg się nie udał z tej prostej przyczyny, że łechtaczka to nie tylko mały guzik, który jest widoczny na mapie naszej pochwy, ale o wiele więcej, a tego więcej nie da się operacyjnie wcisnąć do pochwy.

Korzystając z rozczarowujących doświadczeń tej wielkiej damy, a także z moich sprawdzonych rad, rozszerzajcie poszukiwania przyjemności z seksu poza oczekiwanie, że penis kochanka w pochwie wystarczy do tego, żebyśmy cieszyły się seksem. Nasza seksualność to nie tylko dopasowanie penisa do pochwy, to gra różnych emocji, dawanie sobie pozwolenia na przekraczanie kolejnych granic, eksperymentowanie ze swoimi fantazjami, zabawa w scenariusze erotyczne, świntuszenie, mówienie sobie komplementów, dogadzanie sobie na różne sposoby i nabieranie słusznego przekonania, że zasługujemy na rzeczy dobre, zarówno w życiu, jak i tym bardziej w sypialni. Zamiast czekać na cud w postaci orgazmu, który w czasie penetracji ma spaść na nas z sufitu, lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i odpowiedzialnie zatroszczyć się o radość z seksu także dla siebie. Potrzeba nam do tego wiedzy na temat tego, czego możemy i naprawdę chcemy w łóżku, dużo rozmów z partnerem na temat wzajemnych fantazji, potrzeb i oczekiwań, oraz wreszcie wstania z kanapy i zrealizowania tego, o czym marzymy w seksie. Jak powiedział król Lear: z niczego nic nie wyniknie.

3. Pozycje takie, śmakie i owakie

Ogromna popularność przekonania, że pozycja w łóżku odgrywa kluczową rolę, jest odwrotnie proporcjonalna do skuteczności takiej strategii. Podawanie zmiany pozycji jako rzekomego antidotum na monotonię, brak przyjemności i radości z seksu, jest jak gaszenie pożaru benzyną. Grzechem głównym bowiem w naszych sypialniach jest rutyna, strach przed eksperymentowaniem, zbyt poważne podchodzenie do seksu, nie pozwalanie sobie na wypróbowywanie rzeczy, nowych. A osławione pozycje nie są niczym innym jak promocją jednowymiarowego seksu sprowadzonego tylko i wyłącznie do samej penetracji. Włożenie penisa do pochwy jest najmniej skomplikowanym i najbardziej oczywistym elementem seksu, nie widzę sensu w promowaniu czegoś, z czym ludzie i tak sobie radzą. Za to widzę duże zagrożenie, że przy takim wąskim spojrzeniu na seksualność, jedynie przez pryzmat penetracji, masa ludzi nigdy nie będzie miała nawet cienia szansy na odkrycie swojej seksualności.

Pomimo tego w informacjach o seksie podaje się niezliczoną ilość pozycji seksualnych. Stosunek jest promowany jako najbardziej naturalny sposób na seksualną przyjemność dla obu płci. A prawda jest taka, że u kobiet rzadko dochodzi do orgazmu pod wpływem samej penetracji. My kobiety lubimy czuć w sobie mężczyznę, to jest przyjemne, ale pod wpływem związanego ze stosunkiem tarcia nie zostajemy dostatecznie pobudzone. Penetracja to świetna droga do orgazmu, ale dla... mężczyzn. Kobiety, które nie osiągają orgazmu w trakcie stosunku, nazywa się oziębłymi, a one tracą ochotę na seks, ponieważ nie przynosi im satysfakcji. To bardzo logiczna zależność.

Gadanie o pozycjach nie zachęca do odkrywania swojej seksualności. Tak naprawdę chodzi w tym o to, żeby było "po bożemu", tak jak zawsze, czyli bez specjalnego doszukiwania się przyjemności. Spójrzmy prawdzie w oczy. Na palcach jednej ręki można policzyć ilość pozycji seksualnych: klasyczna, na jeźdźca, z boku, z tyłu. Reszta to są już tylko mniej lub bardziej powyginane warianty tych 4 podstawowych ułożeń naszego ciała. Z własnego doświadczenia wiem, że sprawdzona, wygodna pozycja, taka bez wygibasów, może być niezłą jazdą, jeżeli tylko rozszerzymy ją o erotyczne zabawy, jak na przykład: opaska na oczy, wibrator, odgrywanie ról w łóżku.

Tylko przypomnę w tym miejscu, że uważam się za ostatnią osobę, która by chciała kogokolwiek w łóżku ograniczać. Jeżeli ktoś ma ochotę pogimnastykować się w łóżku, droga wolna, ale chodzi o to, żeby nie ograniczać erotycznych doświadczeń wciąż, tylko i wyłącznie do stosunku. Jeżeli już miałabym bzykać się w najdziwniejszych pozycjach, to pobawiłabym się w cyrk, wyobraziła sobie publiczność, wyglądałabym wspaniale i robiła to przed dużym lustrem. Sama pozycja to mało, bo w seksie nie chodzi tylko o to, żeby wprowadzić penisa do pochwy i po chwili go wyjąć.

Seksualność to przygoda na całe życie

Seksualność jest skomplikowana, a zaprzyjaźnianie się z nią to proces, który towarzyszy nam przez całe życie. Nie ograniczajmy się do pewników, do tego "co nam wypada", czy do tego co robią lub nie robią inni. Eksperymentowanie w sferze seksu to moim zdaniem najbardziej efektywna postawa. Dzięki niej odkryłam mnóstwo rzeczy, które sprawiają mi frajdę. Najchętniej zakneblowałabym wszystko, co mówi o "normalności" w sferze seksu. To prowadzi do mojej ostatniej rady: nie pozwólcie, żeby ktoś wam mówił, co macie robić. Róbcie wszystko to, co wydaje wam się ok, jeżeli tylko macie na to zgodę obu dorosłych stron.

Oto kilka rzeczy, które warto przemyśleć, zamiast słuchać przestarzałych mitów i nieprawdziwych bajek na temat seksu:

•  Jakie masz pytania dotyczące swojej seksualności?

•  Gdzie szukałaś odpowiedzi na te pytania?

•  Jakie masz pytania odnośnie przyjemności z seksu twojego partnera/partnerki?

•  Czy kiedykolwiek rozmawiałaś ze swoim partnerem/partnerką o seksie z zadziwiającą go/ją szczerością?

•  Co chciałabyś powiedzieć swojemu kochankowi?

•  Co sprawiłoby, że byłoby to łatwiejsze do powiedzenia?

•  Jakie są twoje ulubione zabawy seksualne?

•  Jakie są twoje najfajniejsze doświadczenia seksualne? Co sprawiło, że było ci tak dobrze?

•  Jaka jest najbardziej podniecająca rzecz, jaka widziałaś albo przeczytałaś?

•  Czy coś w tym artykule cię zaintrygowało? Co to było?

Dziennikarka, specjalistka w dziedzinie kobiecej seksualności, pisarka scenariuszy erotycznych i nieustraszona testerka wibratorów, redaktorka naczelna Barbarella.pl - "Najseksowniejszy portal dla kobiet", prowadzi butik LoveStore.Barbarella.pl - "Pierwszy w Polsce LoveStore dla kobiet i dla par", przy ul. Hożej w Warszawie. "Wspieram kobiety w pozwalaniu sobie na więcej, w seksie i w życiu".Komentarze (43)
Najchętniej zakneblowałabym wszystko, co mówi o "normalności" w sferze seksu [FELIETON]
Zaloguj się
 • oranvag

  Oceniono 240 razy 154

  Świetny, mądry tekst, ale, droga autorko, innym wypominasz, a sama popełniasz ten sam błąd! Jeśli Ty nigdy nie przeżyłaś jednoczesnego orgazmu (tu wyrazy współczucia), to nie znaczy absolutnie, że coś takiego nie istnieje. Nie uogólniajmy.

 • 5agnihotra

  Oceniono 216 razy 142

  miałem się masturbować ale stwierdziłem, że fajniej będzie umyć włosy :)
  a jak żona wróci to dam jej w łeb za to że wczoraj szczytowaliśmy razem :)

  a teraz pani podpowiem jak to idzie - facet doprowadza kobietę do orgazmu , czując jak on się zbliża sam podnieca się coraz bardziej, że tak kolokwialnie powiem "dogania ją" kiedy widzę i czuję jak zona szczytuję to mnie to tak kręci, że również dochodzę.

  no
  to idę umyć włosy :)

 • gorillaglu

  Oceniono 88 razy 68

  Jak widać wszystkim Polakom udaje się doprowadzić do orgazmu kobietę za każdym razem, i niemal zawsze do wspólnego na dodatek. Pozazdrościc, żadnej innej nacji to się dotąd nie udało...ale pewnie polskie kobiety nie kłamią o orgazmach żeby dowartościować faceta, w przeciwieństwie do reszty świata.

 • sq-ra

  Oceniono 112 razy 50

  "Termin ten ma oznaczać możliwość jednoczesnego szczytowanie obojga kochanków w czasie penetracji.
  No cóż, nadchodzi chwila prawdy, o ile jeszcze same na to nie wpadłyście po zapewne niemałej liczbie podejść do tego zagadnienia, to pora powiedzieć sobie to wprost - coś takiego w życiu po prostu nie występuje."

  Współczuję autorce...........Jestem w związku od ponad 20 lat. I 90% naszych zbliżeń kończy się niemal jednoczesnym orgazmem.

 • warioussmall

  Oceniono 54 razy 46

  Haha a mnie najbardziej rozbawiły komentarze pod tekstem. Ludziska kochane, czytać ze zrozumieniem na litość boską! a kto wam broni szczytowania razem? Ja sama dochodzę po kilka razy w ciągu jednego bzykanka. Mój facet mi nie wierzy ;) Może w końcu uwierzy, że tak można? Autorce chodzi tylko o to, że zbyt wiele osób uzależnia dobry seks od stereotypów, że zawsze ma być tak, tak i tak, a jak jakiś punkt się nie zgadza, to tragedia. Seksem z partnerem trzeba się cieszyć a ie traktować go jak rutynę. Tylko o to autorce chodziło. Nie dokopujcie się tu czegoś czego nie ma. ;)) udanego seksu życzę ;)) i nic nie miałabym przeciw, gdyby przed bzykankiem mój mężczyzna umył mi pod pryśnicem włosy całując przy tym po plecach. Wbrew pozorom to bardzo erogenna część ciała.

 • 3xm

  Oceniono 46 razy 28

  Fajny tekst, pokażę żonie, może przestanie się w końcu domagać tych orgazmów, w zamian umyję jej włosy.

 • gosc6789

  Oceniono 42 razy 26

  Psze Pani... (lekka załamka bije ze mnie teraz) - jak zacznie Panią i inne panie do których ten tekst jest skierowany podniecać podniecenie partnera łóżkowego i nawzajem , to wspólny orgazm jest bardzo prosty. Tylko trzeba na to oczywiście trochę czasu spędzić w łóżku razem, czy gdziekolwiek indziej w zależności od upodobań, aby się poznać seksualnie. Obie strony oczywiście muszą lubić się "pobzykać" dodatkowo. I coś do siebie czuć, przynajmniej szacunek i chęć dania partnerowi tego co on chce, oczywiście w granicach własnych tolerancji. Jak się znajdzie takiego partnera, to jest to wtedy proste, Sam kiedyś nie wierzyłem, że można znaleźć taką połówke, ale okazało się że można :-). Nie każdemu się to uda niestety, To przykre, ale tak od razu pisać, że to niemożliwe? Przesada. Chciałbym napisać, szukajcie a znajdziecie, ale zaraz zostanę oskarżony o propagowanie rozwiązłości ;-) Hmmm. tylko kiedy zaczyna się rozwiązłość? :-)

 • fuqu

  Oceniono 16 razy 8

  Kurcze pieczone w pysk, jestem łysy, to co nie mogę mieć orgazmu?????

  Idę umyć łonowe (może się uda mieć)

 • kapitan.kirk

  Oceniono 10 razy 8

  >>>Równoczesny orgazm (...) No cóż, nadchodzi chwila prawdy, o ile jeszcze same na to nie wpadłyście po zapewne niemałej liczbie podejść do tego zagadnienia, to pora powiedzieć sobie to wprost - coś takiego w życiu po prostu nie występuje.<<<

  Przypomina mi to pewien dowcip: pewnego razu w pekaesie zasłabł wiejski felczer, na szczęście tym samym autobusem jechał lekarz, który się nim zajął. Gdy chwycił go za przegub żeby sprawdzić tętno, felczer mrugnął porozumiewawczo i szepnął: Kolego, po co te ceremonie między nami? Przecież obaj wiemy, że żaden "puls" nie istnieje ;-)
  Pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX