1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

Dobra żona to nudna żona? Wiemy, co mężczyźni cenią u kobiet!

Internauci zastanawiają się, czy dobre żony są nudne, a naukowcy zdradzają, czego mężczyźni naprawdę pożądają u swoich partnerek. Czy lista pokrywa się z oczekiwaniami kobiet względem partnerów?
Czy panowie pragną seksownych bogiń, odzianych w zwiewne peniuary, roztaczających aurę tajemniczości i kuszących obietnicą dzikiego seksu i nieposkromionej żądzy? A może ciepła żona-kumpelka, oddana matka i perfekcyjna pani domu to idealny materiał na życiową partnerkę i to o niej właśnie marzą panowie? Ma być aniołem czy zołzą - zastanawiają się Internauci na forum etata, sprowokowani do dyskusji przez kobietę o nicku marchewkowa77, która zastanawia się, czy właśnie nie wpadła do kategorii "zbyt dobra żona" i przez to nie znudziła się mężowi.

"Czy jeśli wasze żony/dziewczyny robią dla was wiele - odnoszą po obiedzie talerz, z którego jedliście, prasują wam ubrania, sprzątają, zajmują się dzieckiem, są na każde wasze zawołanie, pamiętają o waszych urodzinach, imieninach, wstają rano, żeby zrobić wam przed pracą kawkę, siedzą z wami cały czas w domu, rezygnując z własnych kontaktów towarzyskich - stają się dla was nudne? Czy takie zachowanie sprawia, że zaczynacie szukać wrażeń, kogoś, kto się wam przeciwstawi, o kogo będziecie musieli się starać - jednym słowem: kochanki?" - pyta zafrasowana forumowiczka.

Mężczyźni odpowiadają chętnie i rzucają się ofiarnie do pocieszania i udzielania rad. Tymczasem naukowcy mają gotową listę najbardziej i najmniej pożądanych cech kobiety. Czego tak naprawdę mężczyźni szukają u partnerki?

Kobieta to czy AGD?

Odpowiadając zmartwionej Internautce, część panów zgadza się z opinia, że taka usłużna partnerka nie jest szczególnie atrakcyjna. Forumowicz o nicku drzwi_do_lasu wyjaśnia: "Jako taka jest przewidywalna, pewna, zaufana - niby dobrze, ale to jak sprawna zmywarka - przepraszam za porównanie - można na niej polegać. Żona nie jest od sprzątania i podawania obiadu, żona ma być niespodzianką, inspiracją, natchnieniem, muzą, odpoczynkiem i .... brakiem spokoju. Równowaga i pewność topią związek. Musi być zazdrość, niepewność i nerwy, inaczej każdy facet ucieknie, jak nie w romans, to w net".

Wtóruje mu purpurowa_komnata: "Nudna, bo jest tylko połączeniem ruchomej zmywarki, żelazka, odkurzacza, urządzenia niańczącego dzieci.... Nikt nie szanuje urządzeń domowych, bo one mają jedynie pracować, nie czekając na nic dobrego".

"Uwielbiam ją za to wszystko"

W dyskusji na forum etata pojawiają się także głosy broniące "dobrych żon". Jeden z nich należy do kobiety o nicku kotkowa: "A czy dla Ciebie mąż, który jest 'za dobry' jest nudny? Moim zdaniem nie. Nie o to chodzi. Chodzi o pozostałe rzeczy. Czy w związku jest fajnie, partnersko, czy robi się fajne rzeczy razem, czy nie jest nudno, czy ludzie razem dbają o atmosferę. Wtedy nie ma czegoś takiego jak bycie 'za dobrym'. Wtedy dobro jest naturalne" - zauważa.

Moonwind, mężczyzna, który przyznaje, że jego żona jest dobra, uważa, że to wspaniała cecha. Jego partnerka nie zrezygnowała jednak ze znajomych i nadal pracuje zawodowo: "Jest też super mamą. Kocham ją, staram się robić dla niej to samo i pomagać we wszystkim, co robi. Co z tego, jeśli ona nie pomoże mi czynnie w naprawie samochodu czy kosiarki - ale przyjdzie wtedy do mnie z jakimś zimnym napojem i pogada. Uwielbiam ją za to wszystko. Jesteśmy razem kilkanaście lat i nawet przez chwilę nie przyszło mi do głowy zastąpić jej kimś innym" - pisze szczęśliwy małżonek.

Filozoficznie też można

Odpowiadając na pytanie marchewkowej77, panowie chętnie uciekają też w filozoficzne rozważania o życiu, ludzkiej naturze, a nawet o istocie dobra i zła. Sakeeone napisał, że jego zdaniem rzeczona dobra żona to skarb: "Jeżeli taki skarb się znalazło, należy go szanować, zachwycać się nim każdego dnia i uważać, żeby nie zniknął. Dobro nigdy nie jest nudne, jest kreatywne. Kojarzy mi się z bezustannym stwarzaniem, z budowaniem. A zło? Posiada jakiś wymiar destrukcyjny, zawetowanie czegoś, znamiona niezgody, fałszu, brzydoty. Pociąga nas, owszem. Kusi, jak najbardziej. Jednak to dobro ostatecznie zdeterminowane jest do zwycięstwa. Przez zło upadamy, podczas gdy dobro dźwiga nas do góry. W związku z tym można zaryzykować stwierdzenie, które wydaje się mieć wiele wspólnego z prawdą, że zła kobieta może spowodować nasz upadek, może nas zranić, a nawet zniszczyć. Dobra natomiast ma siłę, żeby nas podnieść, uleczyć, uratować".

A sławo84 skupia się na potencjale intelektualnym partnerki: "Faceci często boją się wiązać z mądrymi i pięknymi kobietami, bo myślą, że zostaną zostawieni . Chyba nie chodzi o to, czy kobieta jest zbyt dobra, chodzi o to, co ma do powiedzenia, no i w jaki sposób - inteligentna babka nigdy się nie znudzi, ani w łóżku, ani przy sprzątaniu".

Czego my właściwie chcemy od siebie?

Rozważania o tym, czy "dobrzy" partnerzy są nudni to dość częsty przedmiot towarzyskich dyskusji. Odnosi się to do obu płci: niepokorny łobuz bywa pociągający, a nudziarzem staje się zbyt oddany mąż. Tymczasem naukowcy z University of Iowa (USA) co dekadę (od 1939 roku) powtarzają badania dotyczące naszych oczekiwań względem partnerów. Uczestnicy badania proszeni są o ocenę 18 cech partnera w skali od "nieistotne" "do "niezbędne". Do wyboru mają np. "towarzyski", "dobrze gotuje", "jest dobrym gospodarzem", ale także "odwzajemniona miłość i wzajemna atrakcyjność" - to ostatnie zostało ocenione najwyżej w najnowszym badaniu, zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

Przyjrzyjmy się tej liście dokładniej, znajdziemy tam też dbanie o dom, a nawet dziewictwo. Jak zostały ocenione? I czy mężczyźni pragną tego samego, co kobiety?

MĘŻCZYŹNI:

Niezbędne cechy:

•  Odwzajemniona miłość i wzajemna atrakcyjność

•  Zaufanie

•  Bezpieczeństwo emocjonalne

Ważne cechy:

•  Wykształcenie i inteligencja

•  Ładny wygląd

•  Ambicja

Pożądane cechy:

•  Perspektywy dobrych zarobków

•  Dobrze gotuje i jest dobrą gospodynią

Nieistotne cechy:

•  Podobne poglądy polityczne

•  Dziewictwo

KOBIETY:

Niezbędne cechy:

•  Odwzajemniona miłość i wzajemna atrakcyjność

•  Zaufanie

•  Bezpieczeństwo emocjonalne

Ważne cechy:

•  Wykształcenie i inteligencja

•  Pragnienie założenia rodziny i posiadania dzieci

•  Ambicja

Pożądane cechy:

•  Atrakcyjny wygląd

•  Ogłada

Nieistotne cechy:

•  Podobne poglądy polityczne

•  Dziewictwo

Jak wynika z najnowszej odsłony badania naszych preferencji względem partnerów, mężczyźni nie różnią się tak bardzo w ocenie najbardziej pożądanych cech u życiowego partnera. Wszyscy tak samo bardzo chcemy być kochani ze wzajemnością, podobać się sobie nawzajem, chcemy sobie ufać i czuć się bezpiecznie. Tak duże znaczenie wykształcenia i inteligencji możemy tłumaczyć najprawdopodobniej faktem, że respondenci byli studentami wyższych uczelni. Panowie nadal wysoko cenią sobie smaczne domowe jedzenie i umiejętność dobrego prowadzenia domu, a panie szukają mężczyzn, którzy chcieliby założyć rodzinę i mieć dzieci. Dość przewidywalne, można by rzec, zauważcie jednak, iż to mężczyźni wspominają, że kobieta powinna mieć przed sobą szansę na dobre zarobki. Najlepiej byłoby więc chyba, gdyby była i dobra, i dobrze zarabiała. Prawdziwy skarb, innymi słowy.Więcej o:
Komentarze (29)
Dobra żona to nudna żona? Wiemy, co mężczyźni cenią u kobiet!
Zaloguj się
 • aniorek

  Oceniono 229 razy 185

  zawsze przy takich tekstach rozwala mnie wspominanie o facetach bohatersko naprawiajacych samochod. :D czasy sie jakby troche zmienily i do auta nie podchodzi sie z jednym kluczem francuskim, no chyba, ze posiadamy 30-letniego trupa. totez uprasza sie panow o nie wymyslanie historii o naprawianiu samochodow, bo takie rzeczy obecnie tylko w warsztacie sie zalatwia, biorac pod uwage jak bardzo auta napakowane sa elektronika.

  btw, zmiana opon na zimowe to nie naprawa (a w dodatku nic trudnego). :D

 • the_city

  Oceniono 285 razy 119

  Z moich obserwacji wynika, że mężczyźni najbardziej cenią w kobietach brzydotę, wredny charakter, bezczelność i chęć rozmnażania się. Polacy takie właśnie kobiety wybierają na żony. Jak ognia natomiast boją się kobiet ładnych, inteligentnych, seksowych, ciepłych i wrażliwych.

 • xxl184

  Oceniono 102 razy 48

  Faceci chcą lasek płodnych i dość głupich, nawet ci fajniejsi (z wyglądem, inteligencją, zarobkami i zainteresowaniami). Bo taka zorganizuje dom i urodzi dzieci. Może nawet wychowa. Może nawet da się ją zabrać do znajomych bez wielkiego wstydu. A na dodatek może będzie wystarczająco rozsądna, żeby nie robić awantur o to, że facet ma kochankę i swoje zainteresowania. Albo po prostu zbyt głupia, żeby w ogóle cokolwiek zauważyć, jak długo kasa spływa na konto.
  Dlatego debilki łapią fajnych facetów, a dla fajnych lasek zostają rolnicy bez zębów.
  Tyle tylko, że takie płodne debilki zazwyczaj odcinają seks, jak już zostaną zapłodnione tyle razy, ile chcą. A potem - jak będą chciały futro albo samochód. Albo remont kuchni...
  CDBU.

 • cucurucu

  Oceniono 55 razy 39

  Ach, jak mnie to wqrwia-wszedzie naukowcy i eksperci mowia nam jak zyc.....

 • kloceklego

  Oceniono 36 razy 20

  "Internauci zastanawiają się, czy dobre żony są nudne, a naukowcy zdradzają, czego mężczyźni naprawdę pożądają u swoich partnerek."

  myślałem, że o tym decydują i wiedzą najlepiej sami mężczyźni

 • edytkus

  Oceniono 35 razy 19

  "zauważcie jednak, iż to mężczyźni wspominają, że kobieta powinna mieć przed sobą szansę na dobre zarobki."

  ple ple ple, zapytajcie przecietnego Amerykanina po co mu zona z bardzo wysoka pensja - po to zeby on sam "zajal sie domem" - oczywiscie za kase malzonki, bo przeciez sam prania nie zrobi, nie mowiac juz o tym ze nie wie gdzie w domu jest schowany odkurzacz. A jesli przypadkiem ta zona jest lepiej wyksztalcona i ma wyzsze zarobki niz maz to nic tylko sie z nia rozwiezc i wystapic o alimenty, nie mowiac juz o tym ze kobiecie z wyzszym wyksztalceniem w razie rozwodu nie jest latwo utrzymac jakiekolwiek alimenty.

 • mille666

  Oceniono 17 razy 11

  bełkot... g. wiecie

 • nazwa_niepoprawna

  Oceniono 41 razy 3

  Dobra żona to... połączenie Karoliny Stępniewskiej z Olą Długołęcką. Ideał...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX