Rysowanie róży. Jak zabrać się do tego trudnego zadania?

Rysowanie róży na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo skomplikowane i trudne. Czego się jednak nie robi dla swojego dziecka. Pokażemy Ci jak nauczyć się w prosty sposób rysować różę, abyś mógł uszczęśliwić swoją pociechę i również ją nauczyć tej przydatnej zdolności.

Jak narysować różę? Przygotuj dobrze zatemperowany ołówek

Rysowanie róży czy każdego innego obiektu może wydawać się bardzo trudne, zwłaszcza dla osób, które z rysunkiem nie miały więcej wspólnego niż to miało miejsce we wczesnych latach szkolnych. Jak zatem narysować różę? Wydawać by się mogło, że jest to bardzo skomplikowane i czasochłonne zajęcie. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że samo narysowanie róży nie jest ani trudne, ani nie potrzeba do tego dużo czasu. Przede wszystkim potrzebne są dobre chęci, a to już połowa sukcesu. Ponadto należy zaopatrzyć się w białą kartkę formatu A4 i co najważniejsze - odpowiedni ołówek. Warto wybrać ołówek, który będzie miękki i dobrze go zatemperować. Na wszelki wypadek przygotuj także gumkę do ścierania, w razie gdyby coś poszło nie tak.

Dzielenie wyrazów na sylaby będzie łatwiejsze do zrozumienia dla dziecka, jeśli naukę połączymy z zabawą - pomocne może być klaskanie przy każdej sylabie.Sylaby, dzielenie na sylaby i zabawy wprowadzające do nauki czytania

Jak narysować różę: krok po kroku? Naucz się tego już dziś!

Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję, która pokaże jak narysować różę krok po kroku. Pamiętaj, że trening czyni mistrza.

  • Krok 1: zaczynamy od wstępnego szkicu róży

Rysujemy owal, który będzie przypominał kształt twarzy. Owal nie musi być symetryczny. W górnej części róży rysujemy płaską spiralę, którą musimy zakończyć kropką. Tak powstaną zwinięte płatki róży. Spirala także nie musi być idealnie gładka. Można ją pofalować, aby płatki róży były nieregularne. W ten sposób rysunek zyska bardziej realistyczny wygląd.

Zobacz wideo Gigantyczne bańki mydlane, a może twister domowej roboty? Odciągnij dziecko od komputera
  • Krok 2: pora na szczegóły

Po wykonaniu ogólnego szkicu możemy przejść do kolejnych elementów róży. Przede wszystkim musimy pamiętać o łodydze i małych liściach róży. Szkicujemy tak, aby uzyskać ogólny obraz kwiatka. Następnie przechodzimy do płatków róży. Pamiętaj, że róża ma wywinięte płatki, natomiast jej brzegi nie są okrągłe tylko falowane. Płatki nie powinny być regularne tylko w spirali. Warto zwrócić uwagę, że tylko jeden płatek róży jest przymocowany do środka, a te zewnętrzne już opadają.

  • Krok 3: teraz możemy pokolorować różę

Kiedy już naszkicowaliśmy różę możemy ją pokolorować. Można użyć w tym celu kolorowych kredek, ale jeśli nie lubisz kolorować, można także wycieniować różę z pomocą ołówka.

tablet dla dzieckaTablet - wróg czy przyjaciel dziecka? Co zrobić, by nie był tylko wypełniaczem czasu?

Rysunek róży. Rysuj, koloruj i ciesz się wspólnie spędzonym czasem

Rysunek róży można wykonać na kilka sposobów. Ten opisany wyżej jest jednym z najprostszych. Oczywiście jeśli chcesz możesz spróbować narysować różę w sposób bardziej zaawansowany. To już tylko i wyłącznie Twoja decyzja. Można także znaleźć gotowy szkic róży, który wystarczy tylko pokolorować, by móc cieszyć się wspaniałym kwiatem. Pamiętaj jednak, że jeśli narysujesz kwiat róży samodzielnie od początku do końca to satysfakcja będzie większa. Będziesz też mógł podzielić się nowo zdobytą umiejętnością ze swoim dzieckiem. Niech rysowanie stanie się przepustką do kreatywnego, wspólnego spędzania czasu. 

Zobacz też: Piosenki dla małych dzieci. Największe dziecięce hity

Więcej o: