Książka do nauki czytania - siedem tytułów na drodze do samodzielnej lektury

Książka do nauki czytania to ważne narzędzie, które pomaga zarówno dzieciom jak i rodzicom. Szukasz dobrego elementarza? Sprawdź nasze propozycje.

Książka - nauka czytania w domu. Dlaczego warto? 

Radość z samodzielnie składanych liter buduje pewność siebie i jest ważnym etapem przygotowawczym do szkoły. Wspólne czytanie wzmacnia więź z dzieckiem i stanowi ważny przekaz: ''możesz na mnie liczyć''. Oprócz bazy w postaci zerówki warto poćwiczyć z dzieckiem w domowym zaciszu. Które tytuły będą odpowiednie? Więcej na ten temat dowiesz się z dalszej części artykułu. Sprawdź najlepsze propozycje książek do nauki czytania w domu.

Elementarz: nauka czytania - stara szkoła 

Tradycyjny elementarz doczekał się wielu nowych wydań, obrazki oraz wierszyki znane z dzieciństwa możemy przekazać dzieciom. Kultowy elementarz do nauki czytania Mariana Falskiego z okładką, którą z pewnością rozpozna starsze pokolenie, dostępna jest w regularnej sprzedaży. "Elementarz" Mariana Falskiego to podręcznik przeznaczony do nauki czytania i pisania dla dzieci we wczesnym wieku szkolnym. Pierwszą publikację datuje się na 1910 r., wprowadził on prawdziwą rewolucję w metodyce nauki czytania w naszym kraju. To znana i lubiana pozycja od pokoleń. 

Zobacz też: Książka kucharska dla dzieci- co kupić w prezencie dla młodego kucharza?

Zobacz wideo Są słodkie i przyjazne, a do tego mają wielki mózg! Poznajemy sekrety delfinów [Pracownia Bronka]

Książka do nauki czytania sylabami - co warto kupić? 

Prawidłowe składanie sylab to już połowa sukcesu dlatego książki do nauki czytania sylabami cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Poniżej kilka ciekawych tytułów

  • ''Czytamy sylabami: On-off'' - oprócz nauki czytania tytuł pomaga kształtować pozytywne wzorce. Dzieci uczą się nie tylko składania liter, ale też jak radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody i współpracować z otoczeniem. 
  • ''Sąsiad szpieg. Już czytam sylabami'' - w tym przypadku nauka czytania łączy się z serią zagadek do rozwiązania, a urocze małe bohaterki zapraszają dzieci do świata pełnego tajemnic. 
  • ''Czytanie sylabami. Zadania dla uczniów klas 1-3'' - to propozycja tekstów, które oprócz nauki czytania wzbogacają też słownictwo, kształtują spostrzegawczość i pobudzają wyobraźnię.  
  • ''Gazetka szkolna. Już czytam sylabami'' - historia czterech przyjaciół na tropie tematu na dobry artykuł. 
  • ''Czytam sylabami. Pieski Tereski'' - zabawne opowiastki plus ładne ilustracje. 

Książka nauka czytania - nowe oblicze elementarza 

Oprócz tradycyjnego elementarza rodzice zaopatrują maluchy w nowoczesne wersje. Poniżej ciekawa książka do nauki czytania, czyli całkiem nowy elementarz. 

''Nauka czytania'' autorstwa Agnieszki Łubkowskiej wyróżnia się dużą czcionką oraz wyraźnymi odstępami pomiędzy kolejnymi linijkami tekstu. Dodatkowo maluchy poznają ciekawostki na temat natury oraz zjawisk przyrodniczych. Delikatna kolorystyka i łagodna kreska rysunków sprawiają, że książka oprócz nauki sprzyja też wyciszeniu i pomaga skupić się na nauce. Format oraz klasyczna twarda oprawa przypominają tradycyjną wersję elementarza. 

Zobacz też: Audiobooki dla dzieci - do zabawy i na dobranoc. Z którymi książkami warto zapoznać dzieci?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.